Atviros psichiatrijos mėnesiui paminėti maloniai kviečiame į filmo "Išgyventi vasara" peržiūrą ir diskusiją 2019 m. rugsėjo 18 d. 17.00 val., kuri vyks Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

Po filmo peržiūros vyks diskusija, kurioje dalyvaus LSMU NI Palangos klinikos psichologai ir psichiatrai-psichoterapeutai.

Renginys nemokamas.

Šio renginio tikslas – paskatinti žmones nebijoti kreiptis pagalbos pas psichikos sveikatos specialistus, nebijoti psichikos ligomis sergančių žmonių, griauti vis dar labai gajus mitus apie psichikos ligas. Psichikos ligos – tokios pat, kaip kūno ligos, tačiau dėl jų pagalbos kreipiamasi rečiau nei dėl kūno negalavimų, tačiau kelią pas specialistus ligoniams užtveria išankstinės nuostatos – žmonės gėdijasi savo ligos, nepagrįstai bijo, kad bus gydomi prieš jų valią, kad dėl psichikos sutrikimo bus apribotos jų teisės.

Filmo Rež. Marija Kavtaradzė
Vaid. Gelminė Glemžaitė, Paulius Markevičius, Indrė Patkauskaitė
(drama, Lietuva, 2018, liet. k., angl. subt., 1.31)

Ambicinga pradedanti psichologė Indrė sutinka į kliniką pajūryje nuvežti du pacientus: bipolinio sutrikimo manijos fazę išgyvenantį Paulių ir savyje užsisklendusią Justę. Kelyje galinėdamasi su vidiniais demonais trijulė pamažu atranda tarpusavio ryšį. Regis, lengva vasariška kelionė virsta pirmuoju žingsniu pasveikimo link. Tai šilta ir jaudinanti istorija, kuri – kaip ir vasara – kupina šviesos, netikėtumų ir vilties, kad viskas yra įmanoma. (N-13)