Gražios vasaros iniciatyvos vaikus skatina tobulėti

Karatė kiokušin klubas „Shodan“ ugdė lyderystės, komandinio darbo gebėjimus, sveiką gyvenimo būdą. Stovykloje sportavo ir palangiškiai, ir jaunieji imtynininkai iš kitų Lietuvos miestų. Asmeninio archyvo nuotr.

Kasmetis Palangos miesto savivaldybės vaikų vasaros poilsio programų rėmimo konkurso atrinktų programų dalinis finansavimas padėjo surengti nemažai gražių iniciatyvų, stovyklų, edukacinių programų,  sukurti prasmingą veiklą pusei tūkstančio vaikų.  Savivaldybė vaikų vasaros poilsio programoms finansuoti skyrė 5 tūkst. eurų, o kelialapiams pirkti – per 4,5 tūkst. eurų.

Prasmingų veiklų verpetas

„Reikia pasidžiaugti, kad vis daugiau nevyriausybinių organizacijų pareiškia norą organizuoti vaikams turiningą ir organizuotą poilsį vasaros metu. Šiais metais tai Verslo ir lyderystės akademija „In corpore“ bei Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kurorto verslo skyrius. Visada aktyvūs yra neformaliojo vaikų švietimo teikėjai ir Sporto centras, kuris savo iniciatyva sudaro sąlygasbeveik visiemsSporto centro ugdytiniams sudalyvauti vasarosstovyklose“, – kalbėjo Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Vargonienė.

Ir išties – šiemet kūrybinių iniciatyvų, stovyklų vaikams tikrai netrūksta. Savivaldybė skatina neformalaus ugdymo teikėjus aktyviai siūlyti savo paslaugas, kad vasarą vaikai būtų užimti, galėtų įsilieti į prasmingų veiklų verpetą.

Išbandė visas meno rūšis

Jauniesiems palangiškiams siūloma gausybė sportinių, prasmingų veiklų. Vaikams siūlomi užsiėmimai – labai įvairūs: ir imtynės, ir meninės, kūrybinės veiklos, ir emocinis ugdymas, ir karatė treniruotės, futbolas bei žirgų sportas.

Pavyzdžiui, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras pasiūlė išbandyti įvairiausias profesijas. Kiekviena stovykla, kiekviena veikla sulaukė didžiulio norinčiųjų skaičiaus – gerokai gausesnio nei buvo numatyta.

O štai Palangos moksleivių klubas suteikė galimybę vos per penkias dienas išbandyti visas įmanomas meno rūšis. Pirmoji diena – teatro. Kartu su profesionaliais lėlių teatro aktoriais vaikai kūrė lėles, jas puošė, ruošė būsimam spektakliui, rinkosi jiems širdžiai mielus dramos etiudus ir kartu vaidino. Antroji diena panardino į šiuolaikio taikomojo meno gelmes. Stovyklautojai lankėsi fotografijų parodoje, patys bandė užfiksuoti įdomiausius įvykius, gamtines detales, Birutės parko grožį. Jie kūrė įvairiausias menines kompozicijas, o kad vasaros prisiminimai neišblėstų – ir gausybę nuotraukų. Vaikai su malonumu kūrė šokio spektaklius. Dailės dieną važiavo į Prano Domšaičio galeriją Klaipėdoje, vaikščiojo po uostamiesčio skulptūrų parką.

Sportiniai gebėjimai

VšĮ karatė kiokušin klubas „Shodan“ ugdė lyderystės, komandinio darbo gebėjimus, sveiką gyvenimo būdą. Prie vaikų vasaros stovyklos prisijungė gausus svečių būrys, mat čia pramogavo, mokėsi, tobulėjo visi – jaunieji karatė imtyninkai iš Ukmergės, Vilniaus, Šilutės, Tauragės, Telšių ir kitų Lietuvos miestų.

VšĮ futbolo klubo „Gintaras“ treneris Marselis Balasanovas džiaugėsi, jog vietoj numatytų 60 vaikų į stovyklą užsirašė net 90. „Vis dar dirbame su vaikais, esame stovykloje. Mums čia be galo smagu – šiemet su mumis kartu sportuoja jaunieji sportininkai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir užsienio. Suvažiavo vaikai net iš tolimosios Amerikos, Anglijos, Graikijos ir kitų šalių, o ką jau kalbėti apie tai, kad su palangiškiais sportuoja visa Lietuva. Vaikams sukurta turininga programa, kurioje – ne tik futbolo treniruotės, bet dar ir išvykos į Mosėdžio akmenų muziejų“, – kalbėjo M. Balasanovas. Treneris apgailestavo, kad į stovyklą negalėjo priimti visų norinčiųjų, tad kitais metais planuojama dar daugiau ir įvairesnių bei didesnių iniciatyvų.

Gražių bei vaikams labai įdomių veiklų siūlyta ir daugiau. Štai asociacija jojimo klubas „Zigmo žirgai“ jaunuosius palangiškius pakvietė į vienos nakties naktigonę, Verslo ir lyderystės akademija „In corpore“ pasiūlė sveikos gyvensenos veiklas per savęs pažinimą bei santykį su aplinka – pakvietė į dienos stovyklą „Šimtas emocijų per penkias dienas“. Jaunieji kurorto gyventojai kviesti ir į kitas įdomias, prasmingas bei sveikatinančias veiklas.

Stacionari stovykla

Palangos miesto savivaldybė kasmet iš biudžeto lėšų viešųjų pirkimų tvarka perka mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams kelialapius į stacionarią stovyklą. Šią vasarą „Raganėje“ ilsėjosi ar dar ilsėsis 34 vaikai.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Palangosmiestosavivaldybė vaikųvasarospoilsis programųrėmimas konkursai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti miesto teritorijos tvarkymo ir priežiūros paslaugas. Konkurencijos taryba aiškinsis, ar Palangos miesto savivaldybė nepažeidė Konkurencijos įstatymo, kai 2018 m. gruodžio 31 d. sudarė paslaugų teikimo sutartį su savo valdoma bendrove „Palangos komunalinis ūkis“, kuriai be konkurso pavedė prižiūrėti ir tvarkyti mie...
Įvykiai
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl kviečia atostogų laisvadienius leisti kartu jau 53-ąjį sezoną. 100-metį mininti biblioteka ištikimiems ir naujiems Palangos skaityklos bičiuliams šį sezoną siūlys ypatingų renginių: kūrybinių dirbtuvių, susitelkimo valdymo praktikų, paskaitų, žaidimų, koncertų. Liepos pradžioje lankytojus pakviesime į muzikologės Beatos Baublinskienės  paskaitą „Stanislovo Moniuškos laikų muzi...
Kriminalai
Policijos pareigūnai naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, apie  00:53 val., gavo pranešimą, jog Liepojos pl., Palangoje, automobilis Audi A6 partrenkė į kelią išėjusius du ponių arkliukus. Iš paskos važiavęs motociklas „Suzuki“, vairuojamas 1990 m. vaikino, užkliuvęs už kliūties vertėsi. Motociklo vairuotojas gydomas ligoninėje, diagnozė politrauma.
Įvykiai
Birželio 15 d. Palangos baseine vyks vienas iš pagrindinių „Vilties miesto“ renginių – „Vilties plaukimas 2019“ varžybos! „Vilties plaukimas“ renginiai organizuojami jau aštuntus metus. Šis prasmingas renginys yra palaikymo ir solidarumo su sergančiais onkologinėmis ligomis paramos akcija. Renginyje aktyviai dalyvauja fizinę negalią turintys plaukikai bei šiuo metu sportuojantys plaukikai ir prijaučiantys plaukimui entuziastai, kartu su savo šeimos nariais...
Kriminalai
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai išaiškino du verslininkus, kurie įtariami iš turimo Palangoje viešbučio ir poilsio vilos pasisavinę 300 tūkst. eurų lėšų. Manoma, kad dalis sumos galėjo būti panaudota darbuotojų atlyginimams vokeliuose sumokėti. Pirminiais tyrimo duomenimis, kauniečiai, naudodamiesi vienu didžiausių paslaugų ir prekių pardavimo portalų, Lietuvoje pardavinėjo kuponus, kuriuose siūlydavo nakvynę Pal...
Įvykiai
Šį savaitgalį Šventojoje vyks jau ketvirtasis tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „BEACH BIKE FEST 2019”. Keturių dienų nemokamoje festivalio programoje po atviru dangumi festivalio svečių lauks baikerių varžybos, motociklų paroda, išbandymo smėlyje rungtys, sportinio pokerio turnyrai, burgerių valgymo čempionatas ir didžiulis motociklų paradas, bei didžioji festivalio mugė, naktį karščio ir liepsnų įneš vienintelis pasaulyje ant motocik...
Veidai
Aktorė Jūratė Vilūnaitė jau daugiau kaip dvidešimt penkerius metus yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės narė. Tai – ne vien talentinga aktorė, bet išsiskirianti ypatingomis savybėmis, dėl kurių kviečiama į pačių įvairiausių režisierių spektaklius. Pagrindinė savybė – profesionalus požiūris į savo darbą. Jūratė yra vaidinusi Jono Vaitkaus („Markizė de Sad“, „Sapnas“, „Madam Bovari“, „Visuomenės priešas“), Irenos Bučienės („Šykštuolis“), Gintaro Va...
Įvykiai
Tradiciškai chorų šventė vykdavo prie Kurhauzo. 2002 metais, sudegus šiam pastatui, šventė buvo perkeliama į centrinę miesto aikštę. O šiais metais nuspręsta šventę sugrąžinti į jos senąją vietą. 15–os kolektyvų balsai iš visos Lietuvos (Kauno, Jonavos, Linkuvos, Jurbarko, Birštono, Gargždų, Kretingos, Vilniaus, Tauragės, Kauno raj., Pakruojo raj. ir Palangos) vėl suskambės istorinėje Palangos vietoje – grafų Tiškevičių alėjoje. Skambės gerai žinomos ir na...
Įvykiai
Palangos orkestras tęsia antrą šimtmetį puoselėjamą pučiamųjų muzikos vasaros koncertų tradiciją Birutės parke ir jau nuo birželio 13 dienos kviečia į nemokamus pučiamųjų muzikos koncertus Birutės parko rotondoje. Muzika gamtos apsuptyje Kaip ir kasmet, kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį pučiamųjų muzika nuspalvins Palangos Birutės parką. Iki šiol savo klausytojus kvietęs į „Dūdų vasara“ pasirodymus, šiemet „Palangos orkestras“ pribrendo po...