10 laimingų moterų paslapčių

Laiminga moteris© Shutterstock

Niekas nebūna laimingas visą dieną ir kasdien. Tačiau ekspertai sako, kad mokėjimas džiaugtis mažais dalykais yra tikrasis kelias į pasitenkinimą savo gyvenime.

 Ieškokite džiaugsmo mažuose dalykuose

Sugebėjimas vertinti teigiamus potyrius atrodo akivaizdus. Tačiau tai moka mažai žmonių, sako Lojolos universiteto Čikagoje socialinis psichologas Fredas B. Bryantas.

Priežastis paprasta: mes esame užsiėmę ir mūsų galvos yra užkištos daugybe minčių. Mūsų laukia dar daug saulėtekių, sakome sau, ir iš karto nusprendžiame, kad jei nedelsiant nenueisime į dušą, mes pavėluosime į darbą. Prislėgti kasdienių pareigų ir rūpesčių, mes savaime nugesiname spontaniškus įvykius, kurie galėtų suteikti mums gilesnio džiaugsmo ir sustiprinti mūsų sveikatą.

Daugiau kaip 20 metų F. B. Bryantas stengiasi suprasti tai, ką vadina „sąmoningu pasimėgavimu“: tai, ką mąstome ir darome, kad sustiprintume ir pratęstume teigiamus jausmus. „Mes visi pažįstame tokių žmonių, - sako F. B. Bryantas. – Jie būna vakarėlių sielos ir pirmieji asmenys, kuriuos norėtume pamatyti, kai nutinka kažkas gero“.

Pasinaudoti šia dovana galite ir jūs: štai 10 strategijų, leidžiančių pajusti malonumą ir pasitenkinimą kasdienybės momentuose, net kai atrodo, kad gyvenimas klostosi ne taip, kaip norėtume.

1. Skleiskite džiugias mintis

Parodykite savo dukrai, kaip smagu su ja visą dieną vaikščioti po parduotuves. Pasigirkite savo sutuoktiniui, kad šiandien iš savo viršininko sulaukėte netikėtų pagyrų. Parašykite geriausiai draugei ir pasakykite jai, kaip maloniai prisimenate praėjusių metų išvyką kartu su ja, ir pridėkite nuotrauką, kurioje bandote pastatyti palapinę. Dalijimasis džiugiais momentais ir potyriais su kitais žmonėmis yra vienas efektyviausių būdų pratęsti ir sustiprinti džiaugsmą, rodo F. B. Bryanto tyrimas. „Tai padeda išsaugoti emocijas, kurios kitu atveju išblėstų“, - sakė jis.

2. Mėgaukitės prisiminimais

Prisiminkite ryškius, ypatingus įvykius ir pagalvokite, kas suteikė jums džiaugsmo. Ar jūs mėgstate savo raudoną vilnonį šaliką, nes jis yra jaukus ir stilingas, ar dėl to, kad jo kvapas primena jums vaikystės dūkimus sniege? Jei į džiugius momentus įterpsite paslapties, pavyzdžiui, mąstysite, kas juose buvo netikėta ar sunkiai suprantama, tuomet sustiprinsite jų poveikį. Tačiau stenkitės pernelyg giliai neanalizuoti, kad neprarastumėt to momento žavesio. Jums tereikia šiek tiek perskrosti savo potyrius, kad suprastumėt, kaip jie padėjo jums formuotis, o tuomet tiesiog grįžti ir jais mėgautis, sakė socialinis psichologas Timothy D. Wilsonas iš Virdžinijos universiteto.

3. Paplekšnokite sau per petį

Didžiuokitės sunkiai pasiektais rezultatais – tai daro nedaug žmonių. Jei metus laiko liesite prakaitą sporto salėje, kad pasiektumėt savo tikslą, pasidalykite savo sėkme su kitais žmonėmis, kai jau įtilpsite į savo naujus džinsus. Pasveikinti pačiam save nėra lengva. „Daugybė žmonių vengia girtis savo pasiektais rezultatais, nes jiems atrodo, kad jie neturėtų pūsti rago pačiam sau ar miegoti ant savo laurų“, - teigė F. B. Bryantas. Riba tarp džiaugsmingo savęs pasveikinimo ir begėdiško gyrimosi yra labai plona, tačiau nesijaudinkite: jūs pajusite, kada ją peržengsite.

4. Susitelkite į pojūčius

Susitelkti į savo skonio receptorius ar uoslę yra labai lengva. Užmerkite akis, kol burnoje tirps gabaliukas juodojo šokolado, giliai įkvėpkite sūraus jūros oro ar paslapčiomis stebėkite, kaip žaidžia ir kvatoja vaikai. Jei vienas jusles „atjungsite“, kad galėtumėt susitelkti ties kitomis, tuomet sustiprinsite džiaugsmą teigiamais potyriais – ypač tais, kurie yra trumpalaikiai.

5. Lyginkite su tuo, kas yra blogiau

Jei orientuosimės į tai, kas yra geriau ir aukščiau, jausimės nuskriausti, tačiau lyginimas su tuo, kas yra blogiau, gali sustiprinti mūsų džiaugsmą. Pagalvokite apie tai, kaip viskas galėjo būti blogiau – arba būdavo blogiau. Tiesa, nebūtina pasinerti į niūrias mintis – prisiminti baugią ligos diagnozę ar džiūgauti dėl to, kad kaimynas prarado darbą. Tiesiog mąstykite taip: ar šiandien oras yra geresnis, negu teigė orų prognozės? Ar šį projektą užbaigėte greičiau, negu manėte?

6. Pasinerkite į savo pomėgius

Kai kurie džiugūs momentai prašosi sąmoningo apmąstymo ar analizės. Tačiau kitais kartais galima patirti malonumą, tiesiog pasinėrus į esamą momentą ir nieko apie jį negalvojant. Tamsiame kambaryje per ausines paklausykite savo mėgstamos muzikos. Atsiduokite knygai, kuriai negalite atsispirti. Savaitgalį skirkite pakankamai laiko savo hobiui, kad pasiektumėt tokią pasinėrimo būklę, kuri vadinamas tekėjimu pasroviui.

7. Imituokite, kol tai pajusite

Suvaidinta šypsena, net jei jums nesinori šypsotis, iš tikrųjų padeda pajusti džiaugsmą, sako F. B. Bryantas. Taigi atrodykite laimingi. Pasičepsėdami valgykite saldžiausi sezono persiką. Garsiai kvatokite, žiūrėdami komediją. Nusišypsokite sau, kai praeisite pro veidrodį. Juk „garantuotas būdas pražudyti džiaugsmą yra jį slopinti“, sakė F. B. Bryantas.

8. Stenkitės suvokti prasmingus momentus

Atrodo akivaizdu, kad kuo greičiau teigiami potyriai praeina, tuo sudėtingiau jais mėgautis. Tačiau F. B. Bryantas nustatė, kad atmindami, jog laikas greitai bėga ir kad džiaugsmas yra laikinas, mes pasičiumpame teigiamus momentus, kol jie dar tęsiasi.

9. Venkite neigiamų minčių

Pasaulyje yra užtektinai pesimistų. Slopinkite neigiamas mintis, kurios gali sumenkinti džiaugsmą, pavyzdžiui, nekaltinkite savęs ir nesukite galvos dėl kitų nuomonės. Kai jus užplūs laimė, palikite jai erdvės plėstis – nemąstykite apie tai, kodėl jos galėjote nenusipelnyti, kas galėjo būti ne taip ar kaip galėjo būti geriau. Sąmoningai priimkite sprendimą mėgautis džiaugsmu.

10. Dažniau dėkokite

Praktikuokite dėkingumą, sako F. B. Bryantas. Išmokite suprasti, dėl ko džiaugiatės – gavote pakvietimą į vakarėlį iš naujojo bičiulio ar galėjote atsisėsti žmonių pilname autobuse, ir pripažinkite savo džiaugsmo šaltinį. Ne visada būtina garsiai išreikšti savo dėkingumą, pažymi F. B. Bryantas, tačiau žodis „ačiū“, ištartas draugui, nepažįstamajam ar Visatai, sustiprina mūsų džiaugsmą, nes padeda jį įsisąmoninti. 

DELFI

10 laimingosmoterys paslaptys
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti miesto teritorijos tvarkymo ir priežiūros paslaugas. Konkurencijos taryba aiškinsis, ar Palangos miesto savivaldybė nepažeidė Konkurencijos įstatymo, kai 2018 m. gruodžio 31 d. sudarė paslaugų teikimo sutartį su savo valdoma bendrove „Palangos komunalinis ūkis“, kuriai be konkurso pavedė prižiūrėti ir tvarkyti mie...
Įvykiai
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl kviečia atostogų laisvadienius leisti kartu jau 53-ąjį sezoną. 100-metį mininti biblioteka ištikimiems ir naujiems Palangos skaityklos bičiuliams šį sezoną siūlys ypatingų renginių: kūrybinių dirbtuvių, susitelkimo valdymo praktikų, paskaitų, žaidimų, koncertų. Liepos pradžioje lankytojus pakviesime į muzikologės Beatos Baublinskienės  paskaitą „Stanislovo Moniuškos laikų muzi...
Kriminalai
Policijos pareigūnai naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, apie  00:53 val., gavo pranešimą, jog Liepojos pl., Palangoje, automobilis Audi A6 partrenkė į kelią išėjusius du ponių arkliukus. Iš paskos važiavęs motociklas „Suzuki“, vairuojamas 1990 m. vaikino, užkliuvęs už kliūties vertėsi. Motociklo vairuotojas gydomas ligoninėje, diagnozė politrauma.
Įvykiai
Birželio 15 d. Palangos baseine vyks vienas iš pagrindinių „Vilties miesto“ renginių – „Vilties plaukimas 2019“ varžybos! „Vilties plaukimas“ renginiai organizuojami jau aštuntus metus. Šis prasmingas renginys yra palaikymo ir solidarumo su sergančiais onkologinėmis ligomis paramos akcija. Renginyje aktyviai dalyvauja fizinę negalią turintys plaukikai bei šiuo metu sportuojantys plaukikai ir prijaučiantys plaukimui entuziastai, kartu su savo šeimos nariais...
Kriminalai
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai išaiškino du verslininkus, kurie įtariami iš turimo Palangoje viešbučio ir poilsio vilos pasisavinę 300 tūkst. eurų lėšų. Manoma, kad dalis sumos galėjo būti panaudota darbuotojų atlyginimams vokeliuose sumokėti. Pirminiais tyrimo duomenimis, kauniečiai, naudodamiesi vienu didžiausių paslaugų ir prekių pardavimo portalų, Lietuvoje pardavinėjo kuponus, kuriuose siūlydavo nakvynę Pal...
Įvykiai
Šį savaitgalį Šventojoje vyks jau ketvirtasis tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „BEACH BIKE FEST 2019”. Keturių dienų nemokamoje festivalio programoje po atviru dangumi festivalio svečių lauks baikerių varžybos, motociklų paroda, išbandymo smėlyje rungtys, sportinio pokerio turnyrai, burgerių valgymo čempionatas ir didžiulis motociklų paradas, bei didžioji festivalio mugė, naktį karščio ir liepsnų įneš vienintelis pasaulyje ant motocik...
Veidai
Aktorė Jūratė Vilūnaitė jau daugiau kaip dvidešimt penkerius metus yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės narė. Tai – ne vien talentinga aktorė, bet išsiskirianti ypatingomis savybėmis, dėl kurių kviečiama į pačių įvairiausių režisierių spektaklius. Pagrindinė savybė – profesionalus požiūris į savo darbą. Jūratė yra vaidinusi Jono Vaitkaus („Markizė de Sad“, „Sapnas“, „Madam Bovari“, „Visuomenės priešas“), Irenos Bučienės („Šykštuolis“), Gintaro Va...
Įvykiai
Tradiciškai chorų šventė vykdavo prie Kurhauzo. 2002 metais, sudegus šiam pastatui, šventė buvo perkeliama į centrinę miesto aikštę. O šiais metais nuspręsta šventę sugrąžinti į jos senąją vietą. 15–os kolektyvų balsai iš visos Lietuvos (Kauno, Jonavos, Linkuvos, Jurbarko, Birštono, Gargždų, Kretingos, Vilniaus, Tauragės, Kauno raj., Pakruojo raj. ir Palangos) vėl suskambės istorinėje Palangos vietoje – grafų Tiškevičių alėjoje. Skambės gerai žinomos ir na...
Įvykiai
Palangos orkestras tęsia antrą šimtmetį puoselėjamą pučiamųjų muzikos vasaros koncertų tradiciją Birutės parke ir jau nuo birželio 13 dienos kviečia į nemokamus pučiamųjų muzikos koncertus Birutės parko rotondoje. Muzika gamtos apsuptyje Kaip ir kasmet, kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį pučiamųjų muzika nuspalvins Palangos Birutės parką. Iki šiol savo klausytojus kvietęs į „Dūdų vasara“ pasirodymus, šiemet „Palangos orkestras“ pribrendo po...