Palangos klebono M.Venskaus išlydėtuvės: ašaros, plojimai, gintarinė bažnyčia ir kareiviška košė (nuotraukų albumai, vaizdo įrašai)

Aidint ovacijoms, kurorto vadovas įteikė klebonui M.Venskui Algimanto Pociaus ir jo komandos iš gintaro padarytą įspūdingą Palangos bažnyčios kopiją. Nustebintas kunigas šią dovaną priėmė atsidėkodamas kaip visada plačia šypsena ir plojimais.

Tamara Zaiceva

„Prieš aštuonerius metus, kai baigęs mokslus Romoje atvykau į Palangą ir pirmąsyk atsistojau čia prieš jus, paprašiau jūsų – patikėkite manimi. Tuomet buvau visiškai žalias piemuo. Dabar ir vėl prašau jūsų – patikėkite manimi, viskas bus gerai“, - atsisveikindamas su parapijiečiais šiandien sakė vis dar Palangos parapijos klebonas Marius Venskus.

„Nepykit, jei nejučiom apsiriksiu“

Šiandien palangiškių itin mėgiamas kunigas aukojo paskutiniąsias šv.Mišias Palangoje kaip šios parapijos dvasinis vadovas. Rytoj vidurdienį bus prisaikdintas naujasis klebonas Kęstutis Balčiūnas.

„Šiandien Palanga liūdi“, - kalbėdamas palangiškių ir šventojiškių vardu sakė kurorto vadovas Šarūnas Vaitkus. Ir tai tikrai buvo visiškai akivaizdu. Ne vienas parapijietis šluostė ašaras, sėdėjo be šypsenos ir kalbėjo tokiomis liūdnomis gaidomis, lyg lydėtų miestiečių širdis pavergusį kleboną mažų mažiausiai į kosmosą.

„Nepykit ant manęs, jei po kokio mėnesio aptiksite mane čia, prie bažnyčios, sėdintį ant suolelio. Aš taip įsijaučiau į savo pareigas – būti Palangos klebonu, kad galiu nejučiom apsirikęs vėl atsirasti čia“, - šmaikštavo ir parapijiečius pralinksminti bandė į Tauragę perkeliamas kunigas.

„Štai ir Roko atlaidai praėjo, sveikinu visus palangiškius su vasaros pabaiga. Bet mes jūsų, mielieji poilsiautojai, neišvarome iš Palangos – jūs visada pas mus laukiami“, - kalbėjo miestiečių neretai tiesiog vardu vadinamas Marius, akivaizdžiai užsimiršęs, jog rytojaus vakarą jis jau leis naujoje tarnystės vietoje.

„Palanga – pirmoji mano parapija, tai lyg pirmoji meilė“, - „Vakarinei Palangai“ yra sakęs M.Venskus. Meilę miestui ir parapijiečiams klebonas patvirtino ir savo atsisveikinimo kalboje: „Atleiskite, jei palikau kažkurį iš jūsų be dėmesio, nepasiekiau jūsų. Aš noriu apkabinti maldoje kiekvieną iš jūsų“, - sakė klebonas.

Sutelkė bendruomenę

„Aš visada galvojau, kas įtakoja tai, jog žmogus tampa taip mylimas. Prireikė visai nedaug laiko - vos kelerių metų, ir Jūs jau tapote tikras palangiškis. Per aštuonerius metus, kuriuos praleidote Palangoje ir su palangiškiais, tarp Jūsų - Palangos parapijos klebono - ir miesto bendruomenės užsimezgė itin šiltas ir draugiškas ryšys.Jūs esate telkiantis žmogus, ta asmenybė, kuri myli žmones. Ir miestiečiai netruko tai pastebėti ir įvertinti – į bažnyčią ėmė rinktis jaunimas, maldos namuose pradėjo lankytis tie žmonės, kurie neidavo į bažnyčią. Tai yra didžiulis Jūsų indėlis, Jūs sutelkėte šią nuostabią bendruomenę. Be Jūsų šypsenos, palaiminimo, gražaus žodžio, be Jūsų meilės šiam miestui nevyko joks didesnis renginys. Jūs palaiminote visus naujus ar rekonstruotus Palangos objektus – Gintaro muziejų, senąsias Palangos vilas, koncertų salę, baseino statybas ir daugelį kitų. Visos bendruomenės vardu noriu nuoširdžiai padėkoti už tą atsidavusią tarnystę žmonėms. Palanga šiandien liūdi, bet Palanga tuo pačiu supranta, kad Jūsų pasirinktas gyvenimo kelias – tarnauti žmonėms, skleisti Dievo žodį, kad mes būtume geresni šiame gyvenime. Jūs tarnausite netoli nuo mūsų, Tauragėje, tad norime Jūsų paprašyti, kad nepamirštumėte mūsų, šio nuostabaus, gražaus miesto, kuris kvepia pušimis ir kuriame girdimas jūros bangų ošimas, kuris turi tokį nuostabų baltą smėlį ir geraširdišką bendruomenę“, - kalbėjo Palangos vadovas Š.Vaitkus.

Aidint ovacijoms, kurorto vadovas įteikė klebonui M.Venskui Algimanto Pociaus ir jo komandos iš gintaro padarytą įspūdingą Palangos bažnyčios kopiją. Nustebintas kunigas šią dovaną priėmė atsidėkodamas kaip visada plačia šypsena ir plojimais. M.Venskui padovanotas ir albumas, kuriame – begalės parapijiečių padėkų.

Pasirūpino gerais orais

Vėliau išlydėtuvės persikėlė į parapijos kiemą, kur šimtų susirinkusių parapijiečių ir kurorto svečių laukė tikra bendruomenės šventė – muzikantų iš Plungės pasirodymas, kareiviška košė, gira bei Palangos mero Š.Vaitkaus parūpinti didžiuliai šakočiai. Čia išsirikiavo nemaža eilė norinčiųjų paskutinįsyk pabendrauti su parapijos vedliu Mariumi Venskumi, padėkoti jam, įteikti savo atsineštą atminimo dovanėlę. Buvo akivaizdu, kad klebonas ir šįsyk sutelkė bendruomenę – pajusti bendrystę, pakalbėti apie išlydimą dvasininką ar aptarti vasaros rezultatų.

„Gegužės mėnesį žurnalistai mane sutiko su Mariumi ir paklausė: ką mes darysime, kad sezonas tikrai būtų geras. Tuomet nieko daug negalvodamas atsakiau, jog su klebonu pasirašėme sutartį ir jis pasirūpins gerais orais. Kaip matote, pasirūpino“, - bendruomenės šventėje susirinkusiems kalbėjo meras. Šis jo pasakojimas buvo pasitiktas juoko banga ir plojimais.

Išvyksta jau rytoj

Būsimasis Palangos klebonas Kęstutis Balčiūnas, prieš kurį laiką lankydamasis su M.Venskumi „Vakarinėje Palangoje“, sakė suprantąs, jog M. Venskus labai aukštai užkelė kartelę, bet stengsis neapvilti savo naujų parapijiečių. Pirmąsias šv.Mišias kaip naujasis klebonas jis turėtų aukoti ateinantį sekmadienį.

Rytoj 12 val. K.Balčiūnas prisieks Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. „Po tikėjimo išpažinimo ir priesaikos aš jau nebebūsiu Palangos dekanas, klebonas. Aš labai gerbiu naująjį kleboną ir žinau, kad mano laikas čia baigiasi“, – „Vakarinei Palangai“ yra sakęs M. Venckus.

Šiandien žurnalistei jis patvirtino, jog rytoj, vos tik bus prisaikdintas K.Balčiūnas, jis perduos naujajam parapijos ganytojui klebonijos raktus ir iškart išvyks.

„Būna tokios tradicijos, jog padarai perdavimą, jau nebesi parapijos klebonas, tačiau dar kokį mėnesį lieki, neva padedi, o iš tikrųjų tik trukdai. Aš darysiu kitaip - vos perdavęs bažnyčios raktus iškart susikrausiu lagaminą ir tą pačią dieną išvyksiu. Klebonu Kęstučiu Balčiūnu visiškai pasitikiu, jam nesimaišysiu nuo pirmosios jo įšventinimo dienos. Žinau, kad perduodu parapiją į geras rankas“, – „Vakarinei Palangai“ anksčiau yra sakęs palangiškių itin mėgiamas kunigas.

„Prieš atvykdamas į Palangą aš turėjau čia savo misiją, dabar viskas jau padaryta, reikia semtis naujos patirties. Juolab kad suburtas puikus talkininkų būrys, komanda, kuri tikrai tęs pradėtus darbus. Aš atvėriau bažnyčios duris, o dabar naujo žmogaus naujas uždavinys – plėsti veiklų spektrą, eiti gilyn, į turinį. Tai puikiai gali padaryti mažiau kalbantis, bet labai išsilavinęs žmogus“, – „Vakarinei Palangai“ kalbėjo M. Venckus.

Dėkoja miesto vadovai ir parapijiečiai

Švento Roko atlaidai

Išlydėtuvės tęsėsi aikštėje prie parapijos

klebonas Marius;Venskus;išlydėtas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti miesto teritorijos tvarkymo ir priežiūros paslaugas. Konkurencijos taryba aiškinsis, ar Palangos miesto savivaldybė nepažeidė Konkurencijos įstatymo, kai 2018 m. gruodžio 31 d. sudarė paslaugų teikimo sutartį su savo valdoma bendrove „Palangos komunalinis ūkis“, kuriai be konkurso pavedė prižiūrėti ir tvarkyti mie...
Įvykiai
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl kviečia atostogų laisvadienius leisti kartu jau 53-ąjį sezoną. 100-metį mininti biblioteka ištikimiems ir naujiems Palangos skaityklos bičiuliams šį sezoną siūlys ypatingų renginių: kūrybinių dirbtuvių, susitelkimo valdymo praktikų, paskaitų, žaidimų, koncertų. Liepos pradžioje lankytojus pakviesime į muzikologės Beatos Baublinskienės  paskaitą „Stanislovo Moniuškos laikų muzi...
Kriminalai
Policijos pareigūnai naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, apie  00:53 val., gavo pranešimą, jog Liepojos pl., Palangoje, automobilis Audi A6 partrenkė į kelią išėjusius du ponių arkliukus. Iš paskos važiavęs motociklas „Suzuki“, vairuojamas 1990 m. vaikino, užkliuvęs už kliūties vertėsi. Motociklo vairuotojas gydomas ligoninėje, diagnozė politrauma.
Įvykiai
Birželio 15 d. Palangos baseine vyks vienas iš pagrindinių „Vilties miesto“ renginių – „Vilties plaukimas 2019“ varžybos! „Vilties plaukimas“ renginiai organizuojami jau aštuntus metus. Šis prasmingas renginys yra palaikymo ir solidarumo su sergančiais onkologinėmis ligomis paramos akcija. Renginyje aktyviai dalyvauja fizinę negalią turintys plaukikai bei šiuo metu sportuojantys plaukikai ir prijaučiantys plaukimui entuziastai, kartu su savo šeimos nariais...
Kriminalai
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai išaiškino du verslininkus, kurie įtariami iš turimo Palangoje viešbučio ir poilsio vilos pasisavinę 300 tūkst. eurų lėšų. Manoma, kad dalis sumos galėjo būti panaudota darbuotojų atlyginimams vokeliuose sumokėti. Pirminiais tyrimo duomenimis, kauniečiai, naudodamiesi vienu didžiausių paslaugų ir prekių pardavimo portalų, Lietuvoje pardavinėjo kuponus, kuriuose siūlydavo nakvynę Pal...
Įvykiai
Šį savaitgalį Šventojoje vyks jau ketvirtasis tarptautinis baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „BEACH BIKE FEST 2019”. Keturių dienų nemokamoje festivalio programoje po atviru dangumi festivalio svečių lauks baikerių varžybos, motociklų paroda, išbandymo smėlyje rungtys, sportinio pokerio turnyrai, burgerių valgymo čempionatas ir didžiulis motociklų paradas, bei didžioji festivalio mugė, naktį karščio ir liepsnų įneš vienintelis pasaulyje ant motocik...
Veidai
Aktorė Jūratė Vilūnaitė jau daugiau kaip dvidešimt penkerius metus yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro trupės narė. Tai – ne vien talentinga aktorė, bet išsiskirianti ypatingomis savybėmis, dėl kurių kviečiama į pačių įvairiausių režisierių spektaklius. Pagrindinė savybė – profesionalus požiūris į savo darbą. Jūratė yra vaidinusi Jono Vaitkaus („Markizė de Sad“, „Sapnas“, „Madam Bovari“, „Visuomenės priešas“), Irenos Bučienės („Šykštuolis“), Gintaro Va...
Įvykiai
Tradiciškai chorų šventė vykdavo prie Kurhauzo. 2002 metais, sudegus šiam pastatui, šventė buvo perkeliama į centrinę miesto aikštę. O šiais metais nuspręsta šventę sugrąžinti į jos senąją vietą. 15–os kolektyvų balsai iš visos Lietuvos (Kauno, Jonavos, Linkuvos, Jurbarko, Birštono, Gargždų, Kretingos, Vilniaus, Tauragės, Kauno raj., Pakruojo raj. ir Palangos) vėl suskambės istorinėje Palangos vietoje – grafų Tiškevičių alėjoje. Skambės gerai žinomos ir na...
Įvykiai
Palangos orkestras tęsia antrą šimtmetį puoselėjamą pučiamųjų muzikos vasaros koncertų tradiciją Birutės parke ir jau nuo birželio 13 dienos kviečia į nemokamus pučiamųjų muzikos koncertus Birutės parko rotondoje. Muzika gamtos apsuptyje Kaip ir kasmet, kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį pučiamųjų muzika nuspalvins Palangos Birutės parką. Iki šiol savo klausytojus kvietęs į „Dūdų vasara“ pasirodymus, šiemet „Palangos orkestras“ pribrendo po...