Iššūkis miuziklo „Čikaga“ advokatui Tomui Žaibui: kaip greitai išmokti padaryti špagatą?

Žaneta Skersytė

Norint pajusti Čikagos dvasią ne visada būtina važiuoti į Ameriką. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro miuziklas „Čikaga“ atvyksta pas jus - gruodį šią seksualumu persmelktą, kriminalinę satyrą išvysite didžiausių šalies miestų – Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus – arenose. Klaipėdiečiai pirmieji pasaulinio garso miuziklą išdrįso perkelti į arenas ir tai su kaupu pasiteisino. „Čikagos“ scenografė Renata Valčik šiemet apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už miuziklo scenografiją.

Miuziklo herojėms – dviems moterims - nusikaltimai padėjo tapti žvaigždėmis. Jų ginti imasi Čikagos garsiausias advokatas Billy Flynn. Ta proga kalbiname teatro, kino ir televizijos aktorių Tomą Žaibų, kuris miuzikle taps advokatu besinaudojančiu savo įtaka, siekiančiu keisti žmonių likimus.

-Koks jūsų kuriamas personažas – advokatas Billy Flynn?

-Kol kas viskas procese (juokiasi). Ką išvysite scenoje: ne teatro, o arenos scenoje, bus bendro atlikėjų „susižaidimo“ bei darbo rezultatas.

Advokatas Billy Flynn? Mano mintyse piešiasi iki kraupumo žavaus advokato manipuliatoriaus paveikslas. Toks miuziklo O.Benderis ar Tartiufas. Besinaudojantis savo įtakos jėga, žmonių silpnybėmis, jų nuotaikomis, siekiantis keisti sutiktųjų likimus ar įtvirtinti savo tiesą. Koks tai žmogus? Toks, kuriam už 5 tūkstančius dolerių teisme sukurti jums palankią tiesą vieni juokai. Kuriam „visas pasaulis, tai tik šou biznis“? Kiek jis „aklas“, o gal tikras savajai tiesai? Klausimai kurių tik daugėja ir nuo to man, o tikiuosi ir žiūrovui, bus tik įdomiau.

-Išteisinti ar nuteisti pagrindines herojes?

-Joms tai jau nebepadės, bet kokiu atveju (juokiasi). Labiau įdomu mąstyti apie tai kaip apie jau įvykusį, tikrą šios istorijos faktą. Ir atsikartojančius, panašaus „pasiklydusio teisingumo“ siužetus vykstančius iki mūsų dienų. Išmokom susikurti taisykles, išmokom jas ir žaviai apeiti. Čia gal labiau kyla klausimas: iki kokios ribos mums patiems panašios istorijos tik žaidimai?!

-Jūsų nuomonė apie miuziklų žanrą ir kaip jame tobulėjate?

-Miuzikle skamba muzika, o ja nepatikėti negaliu!

Miuziklo žanras žaidžia savo taisyklėmis: kuo darnesnės jo visos sudėtinės dalys - tuo labiau žiūrovas įtraukiamas ir patiki istorija. Taip ir su čia atsiskleidžiančiais aktoriaus talentais: manau, kad jie tolygūs įdedamam darbui. Todėl šiukštu nevalia apleisti nė vienos dalies, tobulinti visus savo gebėjimus: vaidybą, dainavimą, šokį. Nors su špagatu kol kas ne kažką pavyksta...

Miuzikluose esu dalyvavęs ir anksčiau. Pradžia „Keistuolių teatre“: Rubenas ("Juozapas ir jo svajonių apsiaustas"), Tebaldas ("Meilė ir mirtis Veronoje"), vėliau projektuose: jaunėlis ("Batuotas Katinas"), Malūnininkas („Velnio nuotaka"), Tom Collins ("Rent"), Oskaras ("Sweet charity“ arba „Meilutė"), Pjeras Bezuchovas ("Nataša, Pjeras ir Didžioji 1812 m. kometa") ir kt.

-Gal lankėtės Čikagoje ar planuojate nuvažiuoti?

-Nesilankiau, dar ir nesusiruošiau. Bet būna gyvenimas pats nustebina. Ir ne visada tam planas reikalingas. Rasčiau ten ką pamatyti, neabejoju. Nors dideli miestai nelabai traukia. Kol kas pakaks apsilankyti lietuviškoje „Čikagoje“ (juokiasi).

-Esate teatro, kino ir televizijos aktorius, visiems pažįstamas iš serialų „Moterys meluoja geriau“, „Pasmerkti“ ar „Nekviesta meilė“. Ar aktoriui būtina šlovė?

-Visko būna. Norisi tiek ramybės ir laiko sau, tiek ir susitikimo su žmonėmis. Šlovės siekia tik „šlovininkai“. Tokia atskira specializacija (juokiasi).

Paprastai dirbi savo darbą ir tiek. Jei kas pastebi ir įvertina - visada malonu. Atgalinis ryšys reikalingas visada: teatras – tai aktoriaus ir žiūrovo sąlyčio magija. Tas pats ir kitose sferose.

Kartais sau primenu, nepamiršti pasidžiaugti ar pasimėgaut pačiu darbiniu procesu, nes naujuose projektuose, kaip ir miuzikle „Čikaga“, tenka susitikti ir pasimokyti iš tikrų savo srities žinovų. O tai motyvuoja.

-Kaip jūsų gyvenime atsirado ne tik aktorystė, bet ir dainavimas?

-Visada jis buvo... Tik, matyt, šiltai ir kukliai padėtas į „Naudoti vėliau“ dėžutę.

-Lietuviškai garsinate kino teatruose rodomus animacinius filmus, televizijos reklamas, vedate renginius. Ką iš šių veiklų labiausiai mėgstate? Kaip viską suspėjate?

-Esu, matyt, labai nusisekusių norų žmogus, nes jie dažnai prišaukia norimas veiklas. Aktorystė - plati veikla ir galimybė pabuvoti skirtinguose žanruose. Tai tik skatina ir praplečia profesijoje ribas, tikiuosi... Džiugina, kai pats galiu pasirinkti, kai nereikia ieškoti papildomos motyvacijos. Tiesa, renginių vedime jaučiuosi dar naujoku ir truputį, net stebiuosi, jog tai taip oficialiai priskirta prie manųjų veiklų.

Laikas? Viskam jo yra. Svarbiausia kiek ir kam jo skiri... Būna dalykų, kurių ir nespėju. Kartais tenka kažko atsisakyti dėl laiko stokos, bet tam yra toks žodis - prioritetas. Tai pasidėlioju ir beveik spėju.

"V.P." inf.

miuziklas Čikaga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
2019-06-16, apie 13 val., nuo suoliuko prie namelio Kopų g. Palangoje dingo vaikinui, gim. 1996 m., priklausanti kuprinė ir joje buvę daiktai. Nuostolis – 250 eurų. Sulaikytas ir į Palangos m. PK pristatytas įtariamasis šia vagyste.
Sportas
Lietuvos futbolo A lygoje neįvyko 14-ojo turo rungtynės tarp Kauno „Stumbro“ ir „Palangos“. Sprendimą dėl šių neįvykusių rungtynių priims Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės Komitetas (DK). Po 13 rungtynių „Stumbras“ su 15 taškų turnyro lentelėje užima 5-ąją poziciją. Savo ruožtu „Palanga“ taip pat po 13 mačų savo sąskaitoje turi 7 taškus ir yra įsitaisiusi 8-oje vietoje. Pirmojo rato susitikime pergalę rezultatu 2:1 iškovojo palangiškiai.
Įvykiai
Per 30 gyvo garso koncertų, trys dešimtys  kino seansų po atviru dangumi, Izraelio kultūros dienos, „LRT Opus“ savaitgaliai, muzikos inkubatoriaus „Novus” dalyviai, mados stovykla „Palanga MOD” ir pasimatymai su kūrėjais iš Lietuvos bei užsienio – tokia kultūros pieva „I love Palanga“ pasitinka savo aštuntąjį sezoną, prasidedantį jau penktadienį, birželio 21 d. Ilgamečiai pievos partneriai – radijo stotis „LRT Opus” šiemet pievoje surengs tris didžiuosius...
Įvykiai
Jonines švęsti – visi į pajūrį, kadangi Šventojoje visą ilgąjį Joninių savaitgalį nestigs linksmybių ir pramogų. Šiais metais Joninės Šventojoje šurmuliuos net dvi dienas – birželio 22 ir 23 dienomis. Šventosios miesto gyventojų ir svečių laukia daugybė įdomių veiklų, kurios sudomins ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Čia užsiėmimą atras ir mėgstantys pramogauti, ir norintys susipažinti su Joninių šventės tradicijomis. Pasak šventės organizatorių – Palangos...
Įvykiai
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti miesto teritorijos tvarkymo ir priežiūros paslaugas. Konkurencijos taryba aiškinsis, ar Palangos miesto savivaldybė nepažeidė Konkurencijos įstatymo, kai 2018 m. gruodžio 31 d. sudarė paslaugų teikimo sutartį su savo valdoma bendrove „Palangos komunalinis ūkis“, kuriai be konkurso pavedė prižiūrėti ir tvarkyti mie...
Įvykiai
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl kviečia atostogų laisvadienius leisti kartu jau 53-ąjį sezoną. 100-metį mininti biblioteka ištikimiems ir naujiems Palangos skaityklos bičiuliams šį sezoną siūlys ypatingų renginių: kūrybinių dirbtuvių, susitelkimo valdymo praktikų, paskaitų, žaidimų, koncertų. Liepos pradžioje lankytojus pakviesime į muzikologės Beatos Baublinskienės  paskaitą „Stanislovo Moniuškos laikų muzi...
Kriminalai
Policijos pareigūnai naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, apie  00:53 val., gavo pranešimą, jog Liepojos pl., Palangoje, automobilis Audi A6 partrenkė į kelią išėjusius du ponių arkliukus. Iš paskos važiavęs motociklas „Suzuki“, vairuojamas 1990 m. vaikino, užkliuvęs už kliūties vertėsi. Motociklo vairuotojas gydomas ligoninėje, diagnozė politrauma.
Įvykiai
Birželio 15 d. Palangos baseine vyks vienas iš pagrindinių „Vilties miesto“ renginių – „Vilties plaukimas 2019“ varžybos! „Vilties plaukimas“ renginiai organizuojami jau aštuntus metus. Šis prasmingas renginys yra palaikymo ir solidarumo su sergančiais onkologinėmis ligomis paramos akcija. Renginyje aktyviai dalyvauja fizinę negalią turintys plaukikai bei šiuo metu sportuojantys plaukikai ir prijaučiantys plaukimui entuziastai, kartu su savo šeimos nariais...
Kriminalai
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai išaiškino du verslininkus, kurie įtariami iš turimo Palangoje viešbučio ir poilsio vilos pasisavinę 300 tūkst. eurų lėšų. Manoma, kad dalis sumos galėjo būti panaudota darbuotojų atlyginimams vokeliuose sumokėti. Pirminiais tyrimo duomenimis, kauniečiai, naudodamiesi vienu didžiausių paslaugų ir prekių pardavimo portalų, Lietuvoje pardavinėjo kuponus, kuriuose siūlydavo nakvynę Pal...