Nauja Lietuvos oro uostų iniciatyva atveria papildomas galimybes šalies verslui ir turizmui

Pokyčius kurti bendromis pastangomis. Būtent to siekiama nauja Lietuvos oro uostų iniciatyva. „Blitz“ sesijomis pavadintas naujų oro bendrovių ir krypčių pritraukimo projektas, sutelktinėmis valstybės institucijų, savivaldybių organizacijų, verslininkų asociacijų bei atskirų įmonių pastangomis siekia, kad visuose šalies oro uostuose atsirastų verslui, miestams ir regionams reikalingiausios skrydžių kryptys ir jų dažniai.

„Ši iniciatyva mums leis konsoliduoti jėgas ir taip pasiekti susitarimus, kurie atvers naujas galimybes Lietuvos verslams bei atneš naudos valstybei. Į šiuos, visoms pusės naudingus bendradarbiavimus, dedame nemažai vilčių, nes matome, kad jie gali būti tikrai efektyvūs“, – sako Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis.

Lietuvos oro uostų vadovas pažymėjo, kad naujoji iniciatyva bus naudinga visiems šalies oro uostams. „Blitz“ programa bus siekiama atverti galimybes Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartams, nes tuomet didėjantis šalies pasiekiamumas bei jo atnešamas ekonominis poveikis bus juntamas visoje Lietuvoje.

Verta paminėti, jog norint pritraukti naują oro bendrovę ar kryptį, konkurencija yra išties didelė. Dėl naujų oro bendrovių atėjimo į rinką ir krypčių atidarymo Lietuvos oro uostams siekiant sėkmingai konkuruoti su visos Europos oro uostais, t.y. žymiai didesnėmis rinkomis gyventojų, ekonominio išsivystymo, pragyvenimo lygio prasme, ypač svarbus valstybės institucijų, savivaldybių organizacijų, verslininkų asociacijų bei atskirų įmonių prisidėjimas tiek finansine parama, tiek kitomis priemonėmis“, – teigia Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas.

Pasak jo, sprendimus dėl atėjimo į rinką, naujos krypties atidarymo, taip pat dėl vykdomos krypties uždarymo priima pati oro bendrovė. Svarstydamos dėl naujo skrydžio atidarymo oro bendrovės dažniausiai renkasi ne oro uostą, į kurį vykdys skrydžius, bet vertina šalį ar miestą, t.y. rinkos dydį, paklausą turizmo ir verslo skrydžiams, planuojamą krypties pelningumą, operacines galimybes bei kitus svarbius rodiklius. Todėl neabejojama, kad naujoji iniciatyva „Blitz“ tikrai prisidės prie sėkmingo konkuravimo su kitais oro uostais rezultato, nes skirtingų suinteresuotų šalių susitelkimas bendram tikslui padidins naujos krypties pritraukimo galimybes.

Iki šiol nauji skrydžiai dažniausiai būdavo pritraukiami taikant nuolaidas oro uosto mokesčiams bei suteikiant oro bendrovėms de minimis paramą iki 200 tūkst. eurų 3 metams. Tokia parama yra griežtai reglamentuojama ES teisės aktų, todėl ES oro uostams didesnę paramą oro bendrovėms draudžia ES reguliavimas.

Nuo 2015 metų suteikiant de minimis paramą pritraukta daugiau nei 10 naujų krypčių.

„Lietuvos oro uostai jau turi ir kelis sėkmingo bendradarbiavimo su partneriais pavyzdžius – drauge su Kauno miesto savivaldybės finansine parama Kauno, kaip pigių skrydžių oro uosto įvaizdį, pakeitė Lenkijos vežėjas LOT, pradėjęs skraidinti į Varšuvą. Klaipėdos regiono savivaldybių asociacija sėkmingai prisidėjo prie skrydžių iš Palangos į Londono Lutono oro uostą pritraukimo, taip pat kryptingai dirbama dėl krypties į Vokietiją atsiradimo. Tikimės, kad „Blitz“ sesijų iniciatyvos rezultatai bus dar geresni“, - sako A. Stikliūnas.

Sesijų metu Lietuvos oro uostų atstovai su partneriais oro vežėjams teikia kompleksiškus pasiūlymus. Pirmasis susitikimas įvyko spalio pabaigoje - su oro linijų bendrovės „airBaltic“ atstovais aptartos galimybės Vilniaus oro uoste bazuoti papildomą lėktuvą bei plėsti krypčių tinklą Lietuvos oro uostuose. „Mano manymu, ši sesija buvo labai naudinga – jos metu aptarėme potencialias kooperacijas su visomis suinteresuotomis šalimis“, - įspūdžiais dalinosi „Airbaltic“ tinklo planavimo vadovė Inga Znotina.

„airBaltic“ atstovės teigimu, kol kas nei vienas Europos oro uostas nėra organizavęs tokio lygio susitikimo, kuomet kartu susėda visos suinteresuotos pusės ir aptaria plėtros galimybes.

„Blitz“ sesijose laukiami skirtingo profilio organizacijų ir verslo atstovai. Šiuo metu dalyvių sąraše galima sutikti tokias įmones kaip Valstybinis turizmo departamentas, „Investuok Lietuvoje“, „Versli Lietuva“, „Go Vilnius“, „Kaunas IN“, asociacija „Klaipėdos regionas“, „Klaipėda ID“. Tačiau šis sąrašas nėra baigtinis – kiekvienai naujai krypčiai kviečiamos vis kitos su ja susijusios suinteresuotos pusės. Lietuvos oro uostų vadovo teigimu, planuojama susitikti su maždaug 10 strategiškai svarbių vežėjų.

„V.P.“ inf. 

Lietuvos oro uostai Blitz
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
2019-06-16, apie 13 val., nuo suoliuko prie namelio Kopų g. Palangoje dingo vaikinui, gim. 1996 m., priklausanti kuprinė ir joje buvę daiktai. Nuostolis – 250 eurų. Sulaikytas ir į Palangos m. PK pristatytas įtariamasis šia vagyste.
Sportas
Lietuvos futbolo A lygoje neįvyko 14-ojo turo rungtynės tarp Kauno „Stumbro“ ir „Palangos“. Sprendimą dėl šių neįvykusių rungtynių priims Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Drausmės Komitetas (DK). Po 13 rungtynių „Stumbras“ su 15 taškų turnyro lentelėje užima 5-ąją poziciją. Savo ruožtu „Palanga“ taip pat po 13 mačų savo sąskaitoje turi 7 taškus ir yra įsitaisiusi 8-oje vietoje. Pirmojo rato susitikime pergalę rezultatu 2:1 iškovojo palangiškiai.
Įvykiai
Per 30 gyvo garso koncertų, trys dešimtys  kino seansų po atviru dangumi, Izraelio kultūros dienos, „LRT Opus“ savaitgaliai, muzikos inkubatoriaus „Novus” dalyviai, mados stovykla „Palanga MOD” ir pasimatymai su kūrėjais iš Lietuvos bei užsienio – tokia kultūros pieva „I love Palanga“ pasitinka savo aštuntąjį sezoną, prasidedantį jau penktadienį, birželio 21 d. Ilgamečiai pievos partneriai – radijo stotis „LRT Opus” šiemet pievoje surengs tris didžiuosius...
Įvykiai
Jonines švęsti – visi į pajūrį, kadangi Šventojoje visą ilgąjį Joninių savaitgalį nestigs linksmybių ir pramogų. Šiais metais Joninės Šventojoje šurmuliuos net dvi dienas – birželio 22 ir 23 dienomis. Šventosios miesto gyventojų ir svečių laukia daugybė įdomių veiklų, kurios sudomins ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Čia užsiėmimą atras ir mėgstantys pramogauti, ir norintys susipažinti su Joninių šventės tradicijomis. Pasak šventės organizatorių – Palangos...
Įvykiai
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti miesto teritorijos tvarkymo ir priežiūros paslaugas. Konkurencijos taryba aiškinsis, ar Palangos miesto savivaldybė nepažeidė Konkurencijos įstatymo, kai 2018 m. gruodžio 31 d. sudarė paslaugų teikimo sutartį su savo valdoma bendrove „Palangos komunalinis ūkis“, kuriai be konkurso pavedė prižiūrėti ir tvarkyti mie...
Įvykiai
Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl kviečia atostogų laisvadienius leisti kartu jau 53-ąjį sezoną. 100-metį mininti biblioteka ištikimiems ir naujiems Palangos skaityklos bičiuliams šį sezoną siūlys ypatingų renginių: kūrybinių dirbtuvių, susitelkimo valdymo praktikų, paskaitų, žaidimų, koncertų. Liepos pradžioje lankytojus pakviesime į muzikologės Beatos Baublinskienės  paskaitą „Stanislovo Moniuškos laikų muzi...
Kriminalai
Policijos pareigūnai naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, apie  00:53 val., gavo pranešimą, jog Liepojos pl., Palangoje, automobilis Audi A6 partrenkė į kelią išėjusius du ponių arkliukus. Iš paskos važiavęs motociklas „Suzuki“, vairuojamas 1990 m. vaikino, užkliuvęs už kliūties vertėsi. Motociklo vairuotojas gydomas ligoninėje, diagnozė politrauma.
Įvykiai
Birželio 15 d. Palangos baseine vyks vienas iš pagrindinių „Vilties miesto“ renginių – „Vilties plaukimas 2019“ varžybos! „Vilties plaukimas“ renginiai organizuojami jau aštuntus metus. Šis prasmingas renginys yra palaikymo ir solidarumo su sergančiais onkologinėmis ligomis paramos akcija. Renginyje aktyviai dalyvauja fizinę negalią turintys plaukikai bei šiuo metu sportuojantys plaukikai ir prijaučiantys plaukimui entuziastai, kartu su savo šeimos nariais...
Kriminalai
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos tyrėjai išaiškino du verslininkus, kurie įtariami iš turimo Palangoje viešbučio ir poilsio vilos pasisavinę 300 tūkst. eurų lėšų. Manoma, kad dalis sumos galėjo būti panaudota darbuotojų atlyginimams vokeliuose sumokėti. Pirminiais tyrimo duomenimis, kauniečiai, naudodamiesi vienu didžiausių paslaugų ir prekių pardavimo portalų, Lietuvoje pardavinėjo kuponus, kuriuose siūlydavo nakvynę Pal...