Vokietija kirto rimčiausią smūgį dyzeliams: jie uždrausti lietuvių pamėgtoje autostradoje

Reuters/Scanpix nuotr.

Dyzeliniams automobiliams taikomi apribojimai Vokietijoje galios ne tik šalies didmiesčiuose. Šalyje priimtas pirmasis draudimas nenaujoms dyzeliniais varikliais varomoms transporto priemonėms, kuris palies ir garsiąsias magistrales. 

Draudimą taikys plačiau

Ketvirtadienį, lapkričio 15 dieną, Vokietijos teismas nusprendė, kad vietos valdžia privalo uždrausti senesnius dyzelinius automobilius šalies vakaruose įsikūrusiuose Eseno ir Gelzenkircheno miestuose bei dalyje A40 autostrados.

Dyzelinių transporto priemonių eismo ribojimas magistralėse Vokietijoje yra naujiena. 

Teismas uždraudė tokiems automobiliams važiuoti intensyviai naudojamoje, apie 20 km ilgio A40 autostrados dalyje nuo Bochumo iki Miulheimo prie Rūro, kuri kerta Eseną. 

Apskritai, gausiai naudojama A40 autostrada eina nuo Dortmundo pro Eseną ir Duisburgą bei veda link Olandijos pietuose esančio Eindhoveno bei Belgijos šiaurėje esančio Antverpeno. 

Pravažiuos tik naujausi

Draudimas įsigalios jau po gero pusmečio - 2019 metų liepą. Nuo tada minėta automagistrale galės važiuoti tik „Euro 5“ emisijos normą atitinkantys ir naujesni dyzeliniai automobiliai. Tai yra ne senesni nei 2009 metais pagaminti modeliai.  

Nuo rugsėjo mėnesio šis reikalavimas bus sugriežtintas ir magistrale galės riedėti tik „Euro 6“ standarto dyzeliniai automobiliai, t.y. pagaminti 2014 metais ir vėliau.

Šie draudimai galioja ir turistams su kitose šalyse registruotais automobiliais, todėl ir lietuviams teks labai atidžiai planuoti savo keliones.

Reino-Vestfalijos žemės, kurią kerta A40 magistralės ruožas, Aplinkos ministerija dar ketina pateikti apeliaciją dėl tokio teismo sprendimo.

Draudimų daugėja nuolat

Šis draudimas buvo priimtas vos kelios dienos po to, kai teismas įpareigojo uždrausti senesnius dyzelius Kelne ir Bonoje. Čia draudimas įsigalios nuo kitų metų balandžio.

Dyzelių draudimas jau iš dalies galioja Hamburge, o Achene, Frankfurte, Štutgarte, Mainze ir Berlyne jau paskelbta apie priimtus teismo sprendimus ir laukiančius draudimus nuo kitų metų.

Apribojimai buvo patvirtinti po to, kai aukščiausios instancijos Vokietijos administracinis teismas vasario mėnesį paskelbė, kad jie yra teisėti. 

Vokietijos aplinkos apsaugos organizacija "Deutsche Umwelthilfe" (DUH) yra pateikusi beveik 30 bylų prieš įvairius miestus, taigi netrukus draudimų gali pasirodyti dar daugiau.

DUH atstovų teigimu, jie kovoja už prigimtinę žmogaus teisę kvėpuoti švariu oru, bet tokiais intensyviais draudimais nepatenkinti ir patys vokiečiai. Vien Esene registruota apie 80 tūkst. automobilių, kurie įsigaliojus draudimui taps praktiškai nebetinkami naudoti.

Lrytas.lt

Vokietija,dyzelinas autostrada
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Birželio 25 dieną, popiet, Palangoje, Basanavičiaus gatvėje esančioje kavinėje kilo gaisras. Atvykus ugniagesiams, patalpos buvo uždūmintos, degė elektros skydinėje elektros laidai, kurie užgesinti 4 milteliniais gesintuvais. Gaisro metu aprūko elektros skydinės patalpos sienos ir lubos. Apdegė ir išsilydė elektros laidų instaliacija. Išvėdintos patalpos. Pastatas 2 aukštų, apkaltas medinėmis dailylentėmis, perdengimas gelžbetoninis.
Įvykiai
Vasaros sezonui prasidėjus būsto besidairančių pirkėjų žvilgsniai tradiciškai nukrypsta į pajūrį bei šalies kurortus. Tiesa, šiemet atostogų sezoną Lietuvos kurortai ir kurortinės teritorijos pasitiko skirtingomis nekilnojamojo turto (NT) tendencijomis. Registrų centro sukaupta sandorių statistika rodo, kad iš kurortų šiemet išsiskyrė Palanga, o štai Druskininkai, Trakai ir Neringa būsto pirkėjų suviliojo mažiau nei pernai. Naujai plėtojami NT projektai be...
Įvykiai
Palanga pasirengusi kitąmet kurorte vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui – konstatuota trečiadienį vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) prezidentu Ulfu Rozenbergu ir generaliniu sekretoriumi Koru Niehofu metu. EBBA atstovai Palangoje lankėsi norėdami su organizatoriais – „Palangos orkestro“ atstovais –aptarti pasirengimo būsimam čempionatui klausimus. Su U. Rozenbergu bei K. Niehofu susitiko „Pal...
Įvykiai
Šio projekto tikslas – teikti kompleksines paslaugas Palangos miesto šeimoms, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos, siekiant įgalinti šeimas įveikti iškilusias krizes bei derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus. Projekto vykdytojas Palangos miesto savivaldybės administracija. Projekto partneris – labdaros ir paramos fondas Vaikų dienos centras Dienvidis, teiksiantis psichologo ir mediatoriaus paslaugas. Paslaugos bus teiki...
Įvykiai
S. Vainiūno meno mokykla auklėtinius rudenį pasitiks atsinaujinusi – įgyvendinant šios ugdymo įstaigos remonto darbų antrąjį etapą, birželį baigtas fortepijono bei dviejų styginių instrumentų klasių remontas. Pirmuoju etapu praėjusiais metais atnaujintas Dailės skyrius. Darbai atlikti Savivaldybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis. Atliekant fortepijono bei styginių instrumentų korpuso remontą buvo atnaujintos 6 klasės, tad šių instrumentų įvaldymo subt...
Laisvalaikis
Vasarą Lietuvos pajūrį aplanko begalės poilsiautojų, važiuojančių čia padrybsoti kopose ar pasidairyti po kurortinį naktinį gyvenimą. Tačiau šią karštą vasarą verta prisiminti, kad Lietuvos pajūryje organizuojami ir populiarūs festivaliai, kurių organizatoriai kviečia ne tik patrypti kojomis, bet ir įsilieti į begales įvairių veiklų. Tad kokių pajūrio festivalių labiausiai laukiame šią vasarą? Pudra Tai festivalis, kuriame renkasi charakteringa publika, pa...
Sportas
„Palangos Kuršiai“ komplektaciją naujajam NKL sezonui pradeda žvalgydamiesi į ateitį – komandos gretas papildys 21-erių metų Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas. Su 200 cm ūgio krepšininku pasirašyta sutartis pagal formulę „2+1”. Lengvojo krašto puolėjo ir atakuojančio gynėjo pozicijose rungtyniaujantis Vyšniauskas praėjusiais metais spindėjo Regionų krepšinio lygos (RKL) A divizione, kur buvo rezultatyviausias 2018-19 sezono krepšininkas. Biržų „Biržai-KKSC“...
Kultūra
Pasaulinio garso šou-baletas „Todes“ atvyksta į Palangą. Garsios baletmeisterės Alos Duchovos įkurtas baletas Lietuvos kurorte pristatys naują 30-ties metų jubiliejui skirtą programą. Liepos 7 d.  Palangos koncertų salėje vyksiantis įspūdingas šokio spektaklis bus vienintelis šou-baleto „Todes“ pasirodymas Palangoje. Bilietus į vienintelį šou-baleto „Todes“ pasirodymą Palangoje galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu: www.bilietai.lt. Pasak...
Sportas
Vilniaus „Žalgiris“ priartėjo prie pirmaujančios Marijampolės „Sūduvos“. Sostinės ekipa 15-ojo turo susitikime namuose 3:2 (2:2) nugalėjo čempionato autsaiderę „Palangą“. Vilniaus klubas užtikrintai pradėjo rungtynes ir jų neabejotinas pranašumas švieslentėje atsispindėjo jau 7-ąją minutę. Po į rikiuotę grįžusio Victoro Perezo perdavimo Liviu Antalis sulaukė daug erdvės, įsiveržė į baudos aikštelę bei tiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą.Šeimininkai da...