Į NKL elitą šovusio Palangos klubo įkūrėjas R. Seibutis: „Svajoti apie LKL niekas netrukdo“

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

2018 metų vasarą į Lietuvos krepšinio bendruomenę įstojo naujas narys. Tai – „Palangos Kuršių“ klubas, kuris debiutiniame sezone rungtyniauja Nacionalinėje krepšinio lygoje.

Lietuvos kurorte naują komandą įkūrė vienas garsiausių šalies krepšininkų, 33-ejų metų Renaldas Seibutis ir keli jo bičiuliai, kurie vaikystėje visi kartu Palangoje lankė krepšinį.

Praėjusį sezoną dar gyvavusi kita Palangos ekipa NKL užėmė paskutinę vietą ir iškrito iš pirmenybių, o sulaukus tokios situacijos, R. Seibutis nusprendė gaivinti krepšinį gimtinėje.

„Mintis gimė tikrai ne per vieną dieną. Jau 3-5 metus ji rezgėsi galvoje. Galvojau, kad kažkada vis tiek būtų įdomu ir faina grįžti į savo namus, į miestą, kuris man davė pradžią krepšinio karjeroje, augime. 

Paskutinių metų rezultatai nebuvo geri. Jie ir manęs, kaip Palangos krepšinio fano, ir visos Palangos krepšinio bendruomenės, kuri nėra labai didelė, ir miesto, netenkino. Kažkada buvo laimėtas NKL ir žaidėme LKL, o dabar norėjosi, kad viskas nenumirtų, – svetainei „nklyga.lt“ pasakojo R. Seibutis. – Tas žingsnis vis tiek kažkada turėjo būti dėtas ir aš manau, kad šiemet tai padaryti buvo tinkamiausia, todėl sukūrėme naują klubą.

Visų pirma reikėjo daug noro. Turėjome surasti žmones, kurie ta vizija patikėtų. Man pačiam padaryti viską nuo nulio būtų ganėtinai sudėtinga, vis dėlto, didžiąją laiko dalį aš dar pats žaidžiu krepšinį. Pasidalijau savo sukaupta patirtimi per daugelį metų skirtinguose klubuose ir suradau žmones, kurie taip pat norėjo prie to prisidėti.“

Naujas klubas savo veiklą pradėjo surasdamas du ko gero svarbiausius žmones – direktoriaus pareigos buvo patikėtos buvusiam krepšininkui Žygimantui Šeštokui, o vyriausiojo trenerio postas paskirtas dukart NKL čempionui Mariui Kiltinavičiui.

Pats R. Seibutis rungtyniauja Ispanijos lygos Saragosos ekipoje, todėl vienintelė galimybė su juo pasikalbėti Lietuvoje pasitaikė per FIBA langų šalies rinktinės stovyklą. Palangą ir Saragosą skiria daugiau nei 3 tūkstančiai kilometrų, tačiau R. Seibutis dalyvauja klubo veikloje nuotoliniu būdu.

„Aš kaip ir jaučiu, kad Renaldas komandoje yra, mes telefonu kalbamės jeigu ne kasdien, tai bent kas antrą dieną, – atskleidė „Palangos Kuršių“ direktorius Ž. Šeštokas. – Jeigu Renaldas būtų vietoje, tai būtų šiek tiek lengviau dirbant su rėmėjais, nes jo veidais būtų gražesnis negu mano (šypsosi).

Pirma mano užduotis buvo sutvarkyti visą komandos buitį, padedant treneriui sukomplektuoti komandą. Rugpjūčio mėnesį susėdome aš, treneris Marius Kiltinavičius ir Renaldas Seibutis bei pradėjome žiūrėti, ką galime turėti. Nuo pirmosios dienos norėjome būti konkurencingi. Galbūt mūsų tikslas nėra būtinai laimėti lygą, bet norėjome konkurencingos komandos, kuri kiekvienose rungtynėse kovotų dėl pergalių ir džiugintų palangiškius.“

Viziją būti konkurencinga komanda „Palangos Kuršiai“ kol kas įgyvendina puikiai – ji NKL sužaidus 21-erias rungtynes turi iškovojusi 15 pergalių bei užima antrąją vietą, o kurį laiką buvo ir turnyrinės lentelės viršūnėje.

„Tik teigiamai, – sezono pradžią vertina treneris M. Kiltinavičius. – Turint omenyje, kiek turėjome problemų su traumomis ir kiek buvo sunkumų su sveikata, tai čia yra geriau nei gerai, kad ilgai buvome pirmoje vietoje, o dabar esame antri. Vienintelis trūkumas, kad kažkas gali pagalvoti, jog mes esame geresni nei esame iš tikrųjų. Mums patiems irgi tai gresia. Tai yra labai sunkaus darbo rezultatas ir mums užtenka nukrypti nuo to, ką darome, šiek tiek nebepildyti tai, ką turime pildyti, ir rezultatas greitai bus kitoks.“

„Treneris M. Kiltinavičius daro puikų darbą. Pradedant kurti klubą, mūsų vizijos su treneriu sutapo. Tai buvo geras sprendimas, labai tikimės, kad treneriui irgi yra didelis ir malonus iššūkis nuo nulio kažką parodyti ir užauginti, pastatyti“, – treneriu patenkintas buvo R. Seibutis.

Vieną geriausių arenų visoje lygoje turinti Palangos komanda sezoną pradėjo su tikslu prisikviesti sirgalius į savo rungtynes. Kas tai sekasi puikiai – į areną vidutiniškai renkasi pusšešto šimto žmonių, o tai yra pats geriausias rezultatas NKL. Tuo vaizdu džiaugiasi ir per televizorių savo komandos rungtynes stebintis R. Seibutis.

„Kai tik yra proga, jeigu nėra treniruočių ar rungtynių, tai visada seku rungtynes. Didžiąją dalį taip jau sutampa, kad galiu pažiūrėti. Man pačiam labai įdomu. Ir sergu, ir palaikau, mano visa šeima ganėtinai emocingai palaiko. Visas tas emocinis užtaisas yra neblogas ir esu patenkintas tuo, kaip per tokį trumpą laiką žmonės pradėjo rinktis į areną. Tikrai turime puikią areną ir infrastruktūrą, kurią reikia sudėlioti ir išnaudoti. Tikėsimės, kad bus dar geriau ir žmonės patikės, kad Palangoje galime turėti labai gerą emociją“, – pasisakė komandos prezidentas R. Seibutis.

Prie „Palangos Kuršių“ sirgalių emocijos prisideda ir netikėtas klubo atradimas – ekipos legionierius Jalenas Riley dominuoja lygoje. Jis pelno po 26 taškus ir renka po 25 naudingumo balus bei pagal šiuos rodiklis yra geriausias visoje NKL.

Skautinome. Kažkiek sėkmės, kažkiek pažinčių ir labai džiaugiamės, kad pavyko surasti tokį krepšininką“, – sakė Seibutis.

„Akivaizdu, kad mums pasiekė, mes pataikėme. Jis yra ne tik individualiai stiprus krepšininkas, bet ir labai įdomi asmenybė. Vadinkime taip – nėra tipinis amerikietis, jis į gyvenimą žiūri gana giliai. Su juo galima kalbėtis apie subtilesnius dalykus tiek kas liečia krepšinį, tiek ir patį gyvenimą. Be jokios abejonės, jis yra didelė priežastis mūsų sėkmės“, – savo auklėtinio J. Riley indėlį išskyrė M. Kiltinavičius.

Vyriausias komandos krepšininkas yra Aidas Viskontas, kuris metų rungtyniavo LKL, tačiau prieš porą metų nusprendė palikti aukščiausią lygį bei grįžti į Kretingą, kurioje papildė Regionų krepšinio lygos komandą. Jeigu ne Seibučio įkalbinėjimai, tai A. Viskontas nebūtų žengęs laipteliu aukščiau į NKL, tačiau dabar su šiuo klubu sutiktų keltis ir į Lietuvos krepšinio lygą.

„Didelę įtaką tam turėjo Renaldas Seibutis. Sulaukiau Renaldo skambučio, jis pasakė apie savo planus, apie šios komandos ateities planus ir paprašė savotiškos pagalbos. Aš paprašiau, kad leistų pagalvoti, bet viskas baigėsi tuo, kad jam pavyko mane įkalbėti. Nusprendžiau prisijungti ir kiek galiu padėti.

Tikrai jau nebebuvo jokių minčių (grįžti į aukštesnį lygį – aut. past.). Jau sau buvau pasakęs, kad nelabai to noriu. Nelabai tam ir ruošiausi, nors sezono eigoje pasiūlymų visada būdavo. Viskas taip apsivertė ir taip gavosi. Jeigu aš su šita komanda laimėčiau šitą lygą ir jie eitų į LKL, jeigu aš būčiau reikalingas, tai tikrai eičiau, bandyčiau“, – pasakojo A. Viskontas.

Tokios A. Viskonto kalbos nėra laužtos iš piršto. Naujai sukurto klubo ilgalaikis tikslas yra į Palangą sugrąžinti Lietuvos krepšinio lygos kovas, kurių miestas nematė nuo 2013 metų.

„Sakyti, kad nenorime eiti aukščiau... Tai ką tuomet čia darome? Aišku, turime ilgalaikius planus ir sakyti, kada tai bus įgyvendinama, sudėtinga, tai įvyktų susiklosčius palankioms aplinkybėms. Tuomet aš būčiau labai patenkintas. Ir Palanga norėtų, kad komanda vieną dieną galėtų vėl žaisti LKL. Kiek laiko tai užtruks, būtų drąsu spėti ir nuspėti. Svajoti niekas netrukdo. Tikimės, kad vieną dieną ir Palanga žais LKL, nes tikrai turi gerą areną, gražus miestas, tuo pats didžiuojuosi. Norisi tą didžiavimąsi miestu pertekti ir artėjančioms kartoms“, – į ateities planus žvelgė R. Seibutis.

NKL

NKL krepšinis Palangos Kuršiai Renaldas Seibutis
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Laisvalaikis
Palangoje, pradedančioje aktyvųjį kurortinį sezoną, renginys veja renginį – šiandien pasimėgauti gintariniu lietumi kviečia Gintarinis savaitgalis, o pajudėti ragins asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas to paties pavadinimo festivalis. O štai kitą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., į Palangą pakvies Kurorto šventė „Myliu Palangą“. Jos metu renginių bei pramogų nestigs nei mažiems, nei jauniems, nei pagyvenusiems – bus daug muzikos, sportini...
Gamta
Kenkėjų kontrolės ekspertai perspėja: vis labiau šylantys orai budina medieną graužiančius vabzdžius. Ūsuočiai, skaptukai, kinivarpos ir kiti medienos kenkėjai į gyventojų namus, sodybas atkeliauja su namams statyti skirta mediena, malkomis, taip pat mediniais baldais ar meno dirbiniais bei per pravirus langus, duris iš netoliese esančių miškų, parkų, kaimyninių užkrėstų pastatų. Medienos kenkėjai daro žalą ne tik mediniams baldams, menui iš medžio, tačiau...
Įvykiai
„Wizz Air“, didžiausia žemų sąnaudų oro linijų bendrovė Centrinėje ir Rytų Europoje bei viena iš sparčiausiai augančių aviakompanijų Europoje, skelbia akciją, kurios metu 15 proc.* nuo kelionės užsakymo galutinės vertės sugrįžta į keleivio „Wizz Air“ sąskaitą.  Artėjant vasaros sezonui bendrovė siūlo suplanuoti savo atostogas taip, kad jos būtų neužmirštamos. Ar tai būtų ypatinga šeimos kelionė į šiltuosius kraštus, ar savaitgalio išvyka su mylimuoju – pla...
Laisvalaikis
Jei kalbame apie Niujorką, daugelis iš jūsų iškart galvoja apie Laisvės statulą ar Manheteno panoramą, o tie, kurie visada galvoja apie maistą pamato ir kitus dalykus šiame įspūdingame mieste ... Ar norėtumėte pats pasigaminti vieną iš garsiausių desertų: Niujorko sūrio pyragą? Tipiškas amerikietiškos tradicijos desertas, paruoštas su kvapniais sausainių pagrindais ir vynuogių kremu, pagamintu iš grietinėlės sūrio; tai iš tikrųjų yra pagrindinė sudedamoji...
Laisvalaikis
Turbūt daugelis žino, kad feta sūris yra neatskiriama graikiškos virtuvės dalis. Iš šio sūrio galima pagaminti daug patiekalų turint fantazijos. Siūlome jums nuostabaus skonio kepsnį, kuris tinka vegetarams ir tiems, kam atsibodo mėsos patiekalai, nori paįvairinti savo dienos meniu. Paprastai ir greit paruošiamas receptas padės kiekvienam, kuris neturi laiko ilgai sukiotis virtuvėje. Na, pabandom. Jums reikės: 600 gr fetos sūrio 1 kiaušinio 50 gr duonos dž...
Gamta
Savaitgalį,  balandžio 27 d., šalyje vykęs „Nacionalinis miškasodis 2019“ sukvietė beveik du tūkstančius gyventojų sodinti miško. Valstybinių miškų urėdijos miškininkai šiai dienai buvo paruošę apie 400 tūkst. eglės, pušies, ąžuolo, beržo ir kitų rūšių medžių sodmenų, kuriais buvo apsodinta bemaž 100 hektarų miško.  „Nacionalinis miškasodis 2019“ – tai jau kelerius metus iš eilės Lietuvos Respublikos ministerijos ir Valstybinių miškų urėdijos organizuojama...
Įdomu!
Paskutinį pavasario mėnesį visiems Zodiako ženklams patartina susikoncentruoti į socialinius santykius. Jų sėkmę darbe, kūrybos ir meilės srityje, net sveikatą lems gebėjimas bendrauti su kitais žmonėmis, įsiklausyti, suprasti ir atleisti. Mylėkite kitus ir save! AVINAS Gegužės mėnesį Avinui lengvai seksis rasti įtaigių žodžių savo mintims ir jausmams išreikšti. Tai bus palankiausias metas literatūrinei veiklai ir kūrybai. Jam seksis bendrauti su žmonėmis,...
Gamta
Žalingi šeimininko įpročiai atsiliepia ir augintiniams. Minint tarptautinę veterinarijos dieną, gydytojai veterinarai primena, kad šeimininkui rūkant neišvengiamai kenčia ir jo augintinis. „Užupio veterinarijos klinikos“ gydytojos veterinarės Ievos Kirchovaitės teigimu, augintiniams, gyvenantiems namuose, kur yra rūkoma, o patalpos yra dažnai prirūkytos, gali pasireikšti tokios ligos, kaip nosies navikai, plaučių vėžys, astma, bronchitas. Pasyvus rūkymas,...
Sportas
Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai antrą kartą šiame sezone sutriuškino „Palangą“. A lygos aštuntojo turo rungtynėse svečiuose Mareko Zubo auklėtiniai likę dešimtyje įmušė net tris įvarčius ir laimėjo 4:1 (1:1). Startinėje „Žalgirio“ sudėtyje šį kartą įvyko vienas keitimas – nuo pirmųjų minučių žaidė Liviu Antalis, tuo tarpu Matas Vareika rungtynes pradėjo ant atsarginių žaidėjų suolo. Vilniečiai rungtynes pradėjo aktyviai spausdami varžovus ir jau penktąją...