„Aurum 1006 km lenktynės“ pasiekė pusiaukelę

Vytauto PILKAUSKO ir Arno STRUMILOS nuotr.

Šiandien 12 val. Palangoje prasidėjusių jubiliejinių, 20-ųjų renginio istorijoje ilgų nuotolių - „Aurum 1006 km lenktynių“ - lyderis 16.24 val. apsuko 186 ratus arba įveikė varžybų pusiaukelę.

Priminsime, jog lenktynininkų šiandien laukia 1006 km distancija, kurią sudaro 373 ratai, kurių vieno jų ilgis – 2682 metrai.

Jau pati lenktynių pradžia pažėrė tiek intrigos, kiek neretai nesulauksi iki varžybų pusiaukelės.

Buvo ir apmaudžių gedimų, ir išslydimų iš trasos, ir pernelyg ilgai užsitęsusių sustojimų komandų garažuose. O dėl dažnų stabdymų varžybos nepasižymi didele sparta, todėl jų trukmės rekordas veikiausiai nebus pagerintas.

Žiūrovai bene labiausiai apmaudavo, kai po incidento trasoje buvo priversti pasitraukti vieni iš lyderių – svečių iš Belgijos „SpeedLover“ komanda, kurios sportininkai vairavo 78 starto numeriu paženklintą Porsche 911” automobilį.

Ekipos vadovo nuomone, ir iš priekio, ir iš galo nukentėjusio automobilio remontas užtruktų gana ilgai, todėl į lenktynes sugrįžti jau būtų sunku.

Kaip ir prognozuota, kova dėl aukščiausių pozicijų užsimezgė tarp komandų, kurių sportininkai vairuoja galingus įvairių modifikacijų „Porsche“ ir „Lamborgini“.

Verta paminėti, jog iki nuvažiuotų 100 ratų, kurie sudaro kiek mažiau nei trečdalį distancijos, lenktynių lyderį ir dešimtąją poziciją užimantį sportininką skyrė tik 6 ratai.

Lenktynininkų nervus labiausiai gadina, žinoma, avarijos, po kurių belieka tik džiaugtis galimybe po kiek laiko vėl sugrįžti į trasą, o išlaikant lenktynių spartą – degalų papildymas ir vairuotojų kaita.

Jei iki šiol sportininkas prie vairo trasoje galėjo maksimaliai važiuoti 1 val. 10 min., tai dabar ši galimybė prailginta iki 90 min. Tai reiškia, kad sportininkams tenka didesnis krūvis.

Komandų vadovai priversti keisti ir degalų pylimo strategiją, nes siekiant suvienodinti automobilių galimybes ir padidinti konkurencingumą degalinėje leidžiama įsipilti ne vienodą degalų kiekį. Taip šiek tiek apsunkintas greitesnių automobilių vairuotojų gyvenimas.

„Trasoje daug lėtų automobilių, tad lenkdamas turi būti labai atsargus. Kontaktų pavyksta išvengti, stengiuosi lenkti švariai. Apsiprasti prie trasos ir automobilio sekėsi gerai, lenktynėse kol kas viskas sekasi puikiai – savo klasėje esame pirmi, bendroje įskaitoje – penkti. Manau, kad iki lenktynių pabaigos dar kopsime aukščiau“, lenktynėms artėjant prie pusiaukelės kalbėjo „Noker Racing Team“ lenktynininkas Rokas Baciuška, vairuojantis „Volkswagen Golf TCR”.

„Man smagu ne tik važiuoti, bet ir stebėti savo komandos rezultatus – matyti kitų vairuotojų pasirodymą, jų progresą. Mūsų tikslas - prizinė vieta klasėje. Jeigu pavyktų ją užimti, būtų puiku. O dabar stengiamės saugoti techniką ir nedaryti klaidų“, - tvirtino pernykščių lenktynių laimėtojas Robertas Kupčikas, „Porsche Baltic“ komandos narys.

Įveikus varžybų pusiaukelę pirmauja septyniskart lenktynių nugalėtojo Jono Gelžinio vedama „Circle K milesPlus Racing Team“ ekipa, kurios sportininkai vairuoja „Porsche GT3 Cup“ automobilį.

Nuo jų tik 2 ratais atsilieka „ARC Bratislava“ komanda su „Lamborgini Huracan ST“, 4 ratais – kaimynai latviai „Flash Racing Latvia” su „Lamborgini Huracan ST LP620-2”, o ketvirta - „PalangaSpa/Baltpol-JR Motorsport“ komanda, pilotuojanti „BMW M4 Silhoutte“.

Ji yra ir SP2 klasės lyder

Aurum 1006 km lenktynės pusiaukelė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Pavojingi mikrobai, aptinkami Baltijos jūroje, Vokietijoje pražudė moterį. Tai pirmoji šalyje tokio tipo mirtis šiais metais, kuri įvyko po to, kai ypač aukšta vasaros oro temperatūra sudarė tobulas aplinkos sąlygas pavojingų patogenų dauginimuisi. Šią vasarą Europą svilinant karščio bangoms, daugelis žmonių skubėjo atokvėpio ieškoti jūros pakrantėje, tačiau vienai vyresnio amžiaus paplūdimio lankytojai iš Meklenburgo-Pomeranijos žemės pasiplaukiojimas jūr...
Nuotraukų galerija
Kompozitoriaus Eduardo Balsio gimimo 100-ąsias metines minintis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras šokio gurmanus nudžiugino neeiline premjera. Į Palangos koncertų salę iš visos Lietuvos penktadienio vakarą sugužėję žiūrovai pirmieji išvydo vilniečio choreografo Martyno Rimeikio sukurtą E. Balsio „Eglės žalčių karalienės“ versiją. Jaunosios kartos kūrėjų komanda – choreografas M. Rimeikis, dirigentas Modestas Barkauskas, scenografas Marijus Jacovskis...
Kultūra
Meilė iki dantų skausmo, iki mėnulio ir atgal, iki paskutiniosios, kol mirtis juos išskirs. Jis – suvedžiotojas, kažkada nuviliojęs ją nuo vyro ir ji to nepamiršta net praėjus keturiasdešimčiai metų. Ji – apie viską turi savo nepalaužiamą nuomonę, tai žavi ir varo iš proto.  Jie abu – beprotišku tempu bėgančiame pasaulyje, kuriame vyras yra moteris, o moteris yra vyras; kuriame fikcija yra į gyvenimą besiveržianti realybė.  Gyvenimiško absurdo komedija kie...
Laisvalaikis
Artėjantis ruduo tėveliams kelia didesnį ar mažesnį nerimą. Ypač daug klausimų turi tie, kurių atžalos tik pradės eiti į mokyklą ar keliaus į parengiamąją klasę. Atrodo, baigiasi žaidimai, prasideda rimtas pasirengimas. Tam, kad vaikas geriau jaustųsi naujoje aplinkoje, žinoma tinklaraštininkė Indrė Trusovė ne tik įtraukia dukrą Amandą į pasiruošimą parengiamajai klasei, bet ir kalbasi su ja apie mokykliniam krepšeliui būtinas ir mažiau svarbias priemones...
Sveikata
„Valia neturi nieko bendro su gurgiančiu pilvu po badavimo dienos“, – teigia mitybos specialistė Toma Dvelytė ir patikina, kad svarbiausia įsiklausyti į fiziologinius pojūčius ir daugiau dėmesio skirti bendram sveikatos gerinimui, o ne tik svorio mažinimui. Pamačiusi kiek šiandien visuomenėje vis dar tvyro stereotipų apie maistą, Norvegijoje sveikatos mokslų magistro laipsnį apsigynusi mitybos ekspertė drauge su maisto stiliste Indre Kazėnaite bei leidykla...
Laisvalaikis
Paprašius įvardinti pirmąjį išmanų telefoną, dauguma iš mūsų bandytume prisiminti dabar puikiai žinomų gamintojų pirmuosius modelius. Tačiau tikrasis pirmojo pasaulyje išmaniojo telefono debiutas įvyko prieš ketvirtį amžiaus – 1994 metais. Tai buvo „IBM Simon Personal Communicator“ arba tiesiog „IBM Simon“. Ar šis senolis galėtų tapti jūsų išmaniuoju pagalbininku šiandien? „Technologijų ekspertai vieningai sutaria, kad „IBM Simon“ telefonas aplenkė laiką....
Laisvalaikis
Kviečiame į naujai renkamą dailės terapijos grupę Palangoje. Vietų skaičius ribotas, tad suskubkite registruotis. Dailės terapija – tai raktas į jūsų vidinį pasaulį, padedantis suprasti savo emocijas, jausmus, besikartojančias reakcijas įvairiausiose gyvenimo situacijose. Savęs gilesnis pažinimas prašosi laiko sau, dėmesio ir įsisąmoninimo. Dailės terapijos užsiėmimuose kūrybiniais metodais mokomasi reikšti mintis, jausmus ir patyrimus piešiant, tapant, li...
Kultūra
Rugpjūčio 20 d. 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks autorės Jolantos Onos Vitkutės knygos „Meksika, mano meile“ pristatymas.  Kelionių knyga „Meksika, mano meile“ publikuota lietuvių kalba ir iliustruota daugybe nuotraukų pasiekė Lietuvos knygynų lentynas 2018 m rudenį. Knygos autorė Jolanta Ona Vitkutė (gim. 1964 m, Vilniuje) – žurnalistė, buvusi žurnalo „Geras skonis“ redaktorė, besidominti kelionių, gero maisto, restoranų ku...
Įvykiai
Prekybos milžinės „Amazon“ ir „Ebay“ vienos pirmųjų pradėjo elektroninę prekybą, tad nenuostabu, kad 8 iš 10 amerikiečių šiandien perka internetu. Prognozuojama, kad iki 2021 m. online pirkėjų skaičius pasaulyje padidės nuo 1,66 iki 2,14 milijardo. Lietuvoje, tarptautinės interneto tyrimų ir konsultacijų įmonės „Gemius“ atlikto Lietuvos elektroninės komercijos tyrimo duomenimis, 81 proc. gyventojų bent kartą yra pirkę internetu, o 9 proc. – niekada nėra pi...