Palangoje pusė tūkstančio šalies vaikų pirmą kartą pamatė jūrą

Palanga jau ketvirtus metus iš eilės padovanojo sunkiau gyvenančių šeimų vaikams šventę – pirmąjį susitikimą su jūra. Šeštadienį link jūros juos palydėjo ne tik socialinės akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ sumanytojas bei globėjas Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma – pasveikinti mažuosius atvyko ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene.

„Pasveikink jūrą Palangoje“ – socialinė akcija, inicijuota Palangos miesto savivaldybės, į pirmąjį susitikimą su jūra savaitgalį sukvietė per pusę tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos. Vaikų klegesio kurortas prisipildė jau ankstų šeštadienio rytą – surinkę prie Kurhauzo, mažieji pramogavo bei nekantriai laukė momento, kada galės pirmą kartą pamatyti  jūrą.

Neilgai trukus spalvinga bei nuotaikinga eisena J. Basanavičiaus gatve patraukė link Jūratės ir Kastyčio skvero, kur mažųjų laukė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Pasveikinęs mažuosius, meras į sceną pakvietė ypatingus svečius – šalies Prezidentą Gitaną Nausėdą bei pirmąją ponią Dianą Nausėdienę. Šalies vadovas buvo sutiktas džiaugsmingais mažųjų plojimais. Po Prezidento bei pirmosios ponios sveikinimo kalbų, vaikai pakviesti į pirmąjį susitikimą su jūra.

Pirmą kartą surengta 2016 m., akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Dalyvauti Palangos miesto savivaldybės rengiamoje socialinėje akcijoje pakviestos visos šalies savivaldybės, iš kiekvienos savivaldybės paprašyta atvykti 10 vaikų grupę ir po 2 lydinčius asmenis. Atvykstančių vaikų grupei bei juos lydintiems asmenims apgyvendinimą, maitinimą bei visas pramogas Palanga suteikia nemokami, savivaldybių prašyta pasirūpinti tik dalyvių kelionės organizavimu bei išlaidomis. Šiais metais kurorte apsilankė vaikai iš 44 šalies savivaldybių.

Palangos tiltą užtvindžiusi vaikų jūra trumpam sustojo bendrai nuotraukai. Netrukus, lydimi vadovų bei gelbėtojų, vaikai patraukė į paplūdimį. Čia jų laukė ne tik pirmosios maudynės jūroje, bet ir kitos atrakcijos – svajonių miesto statyba, žaidimai su vandeniu ir smėliu, spalvotų dulkių fejerverkas ir kitos pramogos. Šiemet akcijos organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centras – ypač didelį dėmesį skyrė socialinei, sveikatingumo bei saugumo prevencijai. Palangos miesto gelbėtojai vaikams pasakojo apie vandenyje slypinčius pavojus, mokė, kaip elgtis ir ištikus nelaimei nepasimesti jūroje, kuri ne visada būna gera bei draugiška. Palangos visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su animatoriais mokė vaikus, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Po maudynių, kultūrinėje pievoje „I love Palanga“ vyko piknikas ir įvairios pramogos. Palangos pakrančių apsaugos pareigūnai vaišino pasienietiška koše, o Laimos Lapkauskaitės grupė „Mergaitės iš Majamio“ susirinkusiems dovanojo koncertą.

Sekmadienį, prieš kelionę namo, mažieji kurorto svečiai šėlo Palangos vasaros parke, lankė kurorto muziejus ir susipažino su Palanga.

Palangos meras Š. Vaitkus džiaugėsi ne tik pirmuoju vaikų susitikimu su jūra, bet ir bendruomenės geranoriškumu bei sutelktumu, rengiant mažiesiems šią ypatingą dovaną.

Palangos bendruomenės vardu dėkoju Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai ir jo žmonai Dianai Nausėdienei už apsilankymą jautrioje Palangos miesto jau 4 metus organizuojamoje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“. Dėkoju ir miesto Tarybai, administracijai, visiems savanoriams, rėmėjams, žiniasklaidai, savivaldybių pedagogams ir lydintiems asmenims, Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvui, savivaldybės kultūros skyriaus darbuotojams, Palangos bendruomenei, visoms kurorto tarnyboms už gerą širdį ir parodytą dėmesį Lietuvos vaikams. Vaikai sekmadienį išvažiavo, bet prisiminimai ir patirtos emocijos jų atmintyje išliks dar ilgai. Prieš ketverius metus sugalvota gerumo akcija pasiteisino. Lauksime vaikų kitais metais“, – pasibaigus akcijai sakė kurorto meras Š. Vaitkus.

Palangos miesto savivaldybė
Pasveikink jūrą Palangoje socialinė akcija Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Diana Nausėdienė vaikai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
2019-08-18 Palangos pareigūnai pradėjo du tyrimus dėl dviejų automobilių Porsche, stovėjusių Vanagupės g., Palangoje, priekinių žibintų vagysčių. Vienu atveju žala siekia 4000, kitu 5000 eurų.
Sportas
Savaitgalį bus sužaistos ne trejos, o dvejos Lietuvos futbolo A lygos 20-ojo turo rungtynės. Dvikova Marijampolėje tarp vietos „Sūduvos“ ir „Palangos“ klubo, kuri turėjo vykti rugpjūčio 18-ąją dieną, yra nukelta į nenumatytą datą. To priežastis – Lietuvos čempionų dalyvavimas III Europos lygos atrankos turnyro etape. Ketvirtadienį marijampoliečiai namuose priims Izraelio čempionus Tel Avivo „Maccabi“ futbolininkus. „Sūduva“ per 18 A lygos rungtynių savo są...
Kultūra
Du paskutinius vasaros savaitgalius Kretinga taps pasaulinio garso senosios muzikos atlikėjų susibūrimo centru. Trečiąjį kartą Kretingos pranciškonų bažnyčioje vyks Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis, kuriam vadovauja žymus brazilų kilmės muzikantas, korneto ir išilginės fleitos atlikėjas Rodrigo Calveyra. Atvykti į Kretingą užsienio muzikus vilioja čia saugomas unikalus instrumentas – seniausi veikiantys Lietuvos vargonai, kuriuos apie 168...
Koncertas
Rugpjūčio 22d. 19 val., ketvirtadienį, Palangoje, viešbutyje Best Baltic Hotel, adresu Gintaro g. 36, įvyks projektas Misija LT 100 - aktoriaus ir atlikėjo Arnoldo Jalianiausko autorinis vakaras su daina ir giesme per Lietuvą. Arnoldas Jalianiauskas – aktorius, kompozitorius, dainų autorius ir atlikėjas nuo 2001 metų leidžia autorinių giesmių ir dainų kompaktines plokšteles (išleisti 6 albumai), o nuo 2003 metų kuria vaidmenis Lietuvos teatruose. Taip pat...
Laisvalaikis
Šiais laikais, kai didžiąją dalį duomenų laikome skaitmeninėje erdvėje, išmaniojo saugumas turėtų būti aktualus kiekvienam vartotojui. Visiems geriausiai žinomas būdas, kaip apsaugoti bet kokį įrenginį nuo įsilaužėlių – antivirusinės programos. Tačiau tai nėra vienintelė išeitis galinti užtikrinti duomenų saugumą. Pateikiame kitų naudingų būdų ir programėlių, kurios dar stipriau užtikrins jūsų įrenginių saugumą. Internetinėje paieškoje ieškodami saugos pro...
Įvykiai
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) administruojama daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa laukia naujo paraiškų antplūdžio – Aplinkos ministerija ką tik paskelbė jau septintą kvietimą ir iki 2020-ųjų metų sausio 31-osios BETA priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučių renovacijai. Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų patvirtintos paraiškos gali būti teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos...
Kultūra
Rugpjūčio 23 d. Palanga kartu su visa Lietuva minės svarbią sukaktį – vienybės simboliu tapusio Baltijos kelio ­ trisdešimtmetį. Ta proga kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami susiburti pajūryje ir dar kartą sukurti gyvą žmonių grandinę. Gyvoji grandinė atgis ir Vilniuje, kur siekiama įtraukti net 10 tūkst. žmonių, bei kituose Lietuvos miestuose. Tad palangiškiai, negalintys šią dieną Baltijos kelio 30-mečio paminėti kurorte, kviečiami prie gražios akcij...
Kriminalai
Šį rytą kelyje A13 (Klaipėda-Liepoja), ties nusukimu į Karklę, per 1,5 val. sustabdyta net 12 neblaivių vairuotojų. Neblaivių vairuotojų kiekis stebina, tad pareigūnai intensyviai dirbs iki pat vakaro.
Įvykiai
Pavojingi mikrobai, aptinkami Baltijos jūroje, Vokietijoje pražudė moterį. Tai pirmoji šalyje tokio tipo mirtis šiais metais, kuri įvyko po to, kai ypač aukšta vasaros oro temperatūra sudarė tobulas aplinkos sąlygas pavojingų patogenų dauginimuisi. Šią vasarą Europą svilinant karščio bangoms, daugelis žmonių skubėjo atokvėpio ieškoti jūros pakrantėje, tačiau vienai vyresnio amžiaus paplūdimio lankytojai iš Meklenburgo-Pomeranijos žemės pasiplaukiojimas jūr...