Jaunimo savaitės renginiai – turiningam ir aktyviam laisvalaikiui

Palanga rengiasi artėjančiai Jaunimo savaitei, kurios metu rugpjūčio 5-11 dienomis kurorte gyvenantis, dirbantis bei poilsiaujantis jaunimas bus pakviestas į jiems skirtus renginius. Šventę organizuoja Palangos kultūros ir jaunimo centro atviroji jaunimo erdvė „Be stogo“, pagrindinis šventės partneris – VšĮ „Palangos investicijų valdymas“. Visos Jaunimo savaitės veiklos, skirtos 14 – 29 metų amžiaus žmonėms, yra nemokamos.

Renginiai – visą savaitę

Dar ne itin seniai Palangoje buvo minima Jaunimo diena, tačiau organizatoriai netruko pastebėti, kad kurorto jaunimas yra pakankamai užimtas, tad ne visi norintys gali rasti laiko dalyvauti būtent vieną konkrečią dieną vykstančiuose renginiuose. Kadangi idėjų organizatoriai kasmet turi daug, prieš ketverius metus nuspręsta jaunimui skirtus renginius organizuoti ne vieną dieną, o visą savaitę, kad pasimėgauti jais laiko galėtų atrasti kiekvienas norintis.

„Labai džiaugiuosi, kad tęsiame tradiciją Tarptautinę jaunimo dieną švęsti ne vieną dieną, o skirti jai visą savaitę. Didžioji dalis jaunimo Palangoje vasarą dirba, tad stengiamės prisitaikyti prie jų poreikių ir suteikiame galimybę švęsti jiems patogiu laiku. Taip pat malonu, kad galime nudžiuginti ir mūsų kurorto svečius – Jaunimo savaitės renginiuose dalyvauja ne tik vietiniai, bet ir atvykę poilsiauti, dirbti jaunuoliai“, – sakė Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė.

Kadangi į kurortą jaunimas atvyksta ne tik atostogauti (vis labiau populiarėja galimybės derinti darbą ir poilsį bei pramogas), Jaunimo savaitės organizatoriams kilo mintis sujungti kurorto specifiką su darbo tematika. Todėl bendradarbiauja ir su bendradarbystės erdve „Out Of Office“ – apsilankę šioje erdvėje, visi norintieji galės gauti informacijos apie Jaunimo savaitės renginius.  

Dėmesys - baseinui

Jaunimo savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į jaunus žmones, jų poreikius bei lūkesčius. Kasmet jaunimui siūloma dalyvauti vis kitokiose veiklose, kadangi organizatoriai visus metus vertina jaunimo poreikius, kad jiems skirtą savaitę galėtų pasiūlytų jauniems žmonėms išties įdomių veiklų – ne tradicinių, o tų, kurios tarp jaunimo šio metu yra „ant bangos“.

Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro jaunimo darbuotojos Jolitos Ivanauskaitės, rengiant šventinės savaitės programą siekta, kad sau įdomių veiklų joje rastų įvairių pomėgių turintys jaunuoliai. „Tačiau dauguma veiklų yra susijusios su vandeniu ir Palangos baseinu, kadangi šis objektas yra šiųmetė Palangos naujovė, ir tikrai ne visi jaunuoliai jau yra apsilankę Palangos baseine“, – sakė J. Ivanauskaitė.

Su miesto baseinu susijusi jau pirmoji Jaunimo savaitės veikla – pirmadienį, rugpjūčio 5 d., Jūratės ir Kastyčio skvere, Nepriklausomybės bei centrinėje miesto aikštėje, taip pat – baseino prieigose  bus galima sutikti personažą, su kuriuo nusifotografavę bei į savo Facebook profilį įkėlę nuotrauką, jaunuoliai gaus QR kodus, kurie bus kvietimas į penktadienį, rugpjūčio 9 d., baseine vyksiantį SPA vakarėlį (dalyvių skaičius ribotas).

Tą pačią dieną jaunimas galės apsilankyti ir baseine vyksiančioje mankštoje pursluose – įėjimui reikalingą QR kodą bus galima gauti šalia Palangos baseino registratūros. Dalyvių skaičius taip pat ribotas.

Savanorystė - svarbu

Aktyvios veiklos Jaunimo savaites metu nestigs – jaunuoliai bus kviečiami pajūryje ties tiltu pažaisti smagų žaidimą „Rankšluostinis“, dalyvauti QR kodo orientacinėse žaidynėse, sveikatingumo festivalyje „1000 saulių“ ir kt. Taip pat didelis dėmesys šiemet bus skiriamas savanorystei – kino teatre „Naglis“ bus pristatomas filmas „Išgyventi vasarą“ bei, jam pasibaigus, susirinkusieji bus kviečiami padiskutuoti su Jaunimo linijos savanoriais. Norintieji apie savanorystę sužinoti daugiau, kviečiami į atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ vyksiančią diskusiją „Savanorystė – būdas pažinti save ir pakeisti pasaulį“.

Jaunimo savaitės dalyvių lauks ir daugiau įdomių veiklų bei susitikimų, o visus renginius vainikuos rugpjūčio 11 d., kitą sekmadienį, 20.30 val. vyksiantis Justino Jaručio gyvo garso koncertas. Kadangi kasmet jaunimo savaitės renginiai sulaukia maždaug dviejų šimtų dalyvių, o į koncertą jaunuolių susirenka dar daugiau, organizatoriai buvo priversti ieškoti atviros erdvės koncertui – kad tilptų visi norintieji. Tad koncertas šiemet vyks kultūros pievoje „I love Palanga“.

Jaunimo savaitė Palangoje.
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kriminalai
2019-08-18 Palangos pareigūnai pradėjo du tyrimus dėl dviejų automobilių Porsche, stovėjusių Vanagupės g., Palangoje, priekinių žibintų vagysčių. Vienu atveju žala siekia 4000, kitu 5000 eurų.
Sportas
Savaitgalį bus sužaistos ne trejos, o dvejos Lietuvos futbolo A lygos 20-ojo turo rungtynės. Dvikova Marijampolėje tarp vietos „Sūduvos“ ir „Palangos“ klubo, kuri turėjo vykti rugpjūčio 18-ąją dieną, yra nukelta į nenumatytą datą. To priežastis – Lietuvos čempionų dalyvavimas III Europos lygos atrankos turnyro etape. Ketvirtadienį marijampoliečiai namuose priims Izraelio čempionus Tel Avivo „Maccabi“ futbolininkus. „Sūduva“ per 18 A lygos rungtynių savo są...
Kultūra
Du paskutinius vasaros savaitgalius Kretinga taps pasaulinio garso senosios muzikos atlikėjų susibūrimo centru. Trečiąjį kartą Kretingos pranciškonų bažnyčioje vyks Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis, kuriam vadovauja žymus brazilų kilmės muzikantas, korneto ir išilginės fleitos atlikėjas Rodrigo Calveyra. Atvykti į Kretingą užsienio muzikus vilioja čia saugomas unikalus instrumentas – seniausi veikiantys Lietuvos vargonai, kuriuos apie 168...
Koncertas
Rugpjūčio 22d. 19 val., ketvirtadienį, Palangoje, viešbutyje Best Baltic Hotel, adresu Gintaro g. 36, įvyks projektas Misija LT 100 - aktoriaus ir atlikėjo Arnoldo Jalianiausko autorinis vakaras su daina ir giesme per Lietuvą. Arnoldas Jalianiauskas – aktorius, kompozitorius, dainų autorius ir atlikėjas nuo 2001 metų leidžia autorinių giesmių ir dainų kompaktines plokšteles (išleisti 6 albumai), o nuo 2003 metų kuria vaidmenis Lietuvos teatruose. Taip pat...
Laisvalaikis
Šiais laikais, kai didžiąją dalį duomenų laikome skaitmeninėje erdvėje, išmaniojo saugumas turėtų būti aktualus kiekvienam vartotojui. Visiems geriausiai žinomas būdas, kaip apsaugoti bet kokį įrenginį nuo įsilaužėlių – antivirusinės programos. Tačiau tai nėra vienintelė išeitis galinti užtikrinti duomenų saugumą. Pateikiame kitų naudingų būdų ir programėlių, kurios dar stipriau užtikrins jūsų įrenginių saugumą. Internetinėje paieškoje ieškodami saugos pro...
Įvykiai
Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) administruojama daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa laukia naujo paraiškų antplūdžio – Aplinkos ministerija ką tik paskelbė jau septintą kvietimą ir iki 2020-ųjų metų sausio 31-osios BETA priims gyventojų ir savivaldybių paraiškas daugiabučių renovacijai. Daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų patvirtintos paraiškos gali būti teikiamos Būsto energijos taupymo agentūrai (paraiškos priimamos...
Kultūra
Rugpjūčio 23 d. Palanga kartu su visa Lietuva minės svarbią sukaktį – vienybės simboliu tapusio Baltijos kelio ­ trisdešimtmetį. Ta proga kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami susiburti pajūryje ir dar kartą sukurti gyvą žmonių grandinę. Gyvoji grandinė atgis ir Vilniuje, kur siekiama įtraukti net 10 tūkst. žmonių, bei kituose Lietuvos miestuose. Tad palangiškiai, negalintys šią dieną Baltijos kelio 30-mečio paminėti kurorte, kviečiami prie gražios akcij...
Kriminalai
Šį rytą kelyje A13 (Klaipėda-Liepoja), ties nusukimu į Karklę, per 1,5 val. sustabdyta net 12 neblaivių vairuotojų. Neblaivių vairuotojų kiekis stebina, tad pareigūnai intensyviai dirbs iki pat vakaro.
Įvykiai
Pavojingi mikrobai, aptinkami Baltijos jūroje, Vokietijoje pražudė moterį. Tai pirmoji šalyje tokio tipo mirtis šiais metais, kuri įvyko po to, kai ypač aukšta vasaros oro temperatūra sudarė tobulas aplinkos sąlygas pavojingų patogenų dauginimuisi. Šią vasarą Europą svilinant karščio bangoms, daugelis žmonių skubėjo atokvėpio ieškoti jūros pakrantėje, tačiau vienai vyresnio amžiaus paplūdimio lankytojai iš Meklenburgo-Pomeranijos žemės pasiplaukiojimas jūr...