Prie legendinio laivo Palangoje fotografuojantis Feliksas: „Dirbsiu, kol visi dantys iškris“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Palangos fotografas lankytojų laukia prie tilto

„Žmonės patys išmoko fotografuoti saulėlydžius. Žinot, yra aparatai. Telefonai. Todėl dabar jie nori fotografuotis tik prie laivo“, – sako jau nuo 1986 metų Palangoje dirbantis fotografas Feliksas. Jis poilsiautojus kviečia nusifotografuoti legenda tapusiame laivelyje, kuris prie jūros pirmą kartą buvo pastatytas daugiau nei prieš tris dešimtis metų.

Nors greta esančiame stende, nuotraukų ekspozicijoje galima išvysti įvairias poilsiautojų nuotraukas, pavyzdžiui, saulėlydžio fone ar šiaip pajūryje, tačiau tokių užsakymų vis mažėja. O štai fotosesijos prie laivo nesensta niekada.

Laivą, kuris pastatytas paties Felikso rankomis, vis tenka atnaujinti. Su piešiniais Feliksui padėjo sūnus, kuris baigęs dailės studijas.

Dirbant su žmonėmis reikia kantrybės

Dabar čia fotografuotis ateina senieji Felikso klientai, kurie atsiveda savo vaikus ir nori tokios pačios, kaip jų vaikystėje, nuotraukos.

Feliksas čia dirba ne kasdien. Visų pirma, tai priklauso ir nuo oro. Be to, būna, kad pavargsta. Mat darbas sunkus – visą dieną ant saulės, iki pat jai nusileidžiant. Be to, tam tikrą specifiką turi ir darbas su žmonėmis, prireikia nemažai kantrybės.

Vis tik jos žinomiausiam Palangos fotografui, panašu, nestinga. Kadrą jis gali kartoti tiek kartų, kiek reikia.

Tada iš karto išsitraukia lagaminą su spausdintuvu ir čia pat atspausdina nuotraukas. Viena – penki eurai, dvi – septyni.

Suvažiuodavo daug „turginių“

Pirmaisiais nepriklausomybės metais, sako Feliksas, į Palangą atvažiuodavo daug „turginių“. Taip vietos paslaugų teikėjai vadindavo žmones. Ir ne todėl, kad jie dirbo turguje, o todėl, kad buvo įpratę derėtis, kartais – ir pernelyg įkyriai ar įžūliai.

„O dabar žmonės jau kitokie. Pasakai - ir sumoka“, – sakė Feliksas pritardamas, kad laikai keičiasi, o žmonės, daugiau keliaudami po pasaulį, išmoksta kitokios bendravimo kultūros.

Beje, tik pirmus metus Feliksas iš karto, vietoje, atspausdina nuotraukas. Iki šiol, norint jas pasiimti, reikėdavo ateiti kitą dieną, o kartais nuotraukas Feliksas klientams išsiųsdavo paštu.

„Daugiau juk nieko nemoku“

Pernai ir šiemet bemaž seniausias ir žinomiausias Palangos fotografas pastebėjo, kad daugėja žmonių, kurie nori savo rankose turėti tikrą, o ne skaitmeninę nuotrauką kompiuteryje ar telefone.

„Prisifotografuoja su telefonais ir kas iš to? Tų nuotraukų nėra“, – sakė greta Palangos gyvenantis Feliksas.

Tiesa, jis pats dideliu uždarbiu džiaugtis neskuba. O kiek, sako, gali uždirbti per kelis mėnesius?

„Daugiau juk nieko nemoku. Nebent malkas žiemą kapoti. Kiek dar dirbsiu? Kol visi dantys išbyrės“, – juokauja.

Tiesa, Feliksas nėra fotografas-mėgėjas – 1982 metais Vilniaus technologijos technikume jis baigė mokslus, o dėstytojas buvo garsus fotografas Rimantas Dichavičius.

Prisimena ir scenos įžymybes

Tam, kad galėtų čia teikti tokią paslaugą, Feliksui reikia ne tik turėti patentą, bet ir gauti leidimą iš vietos savivaldybės. Tačiau tai, sako jis, nėra sudėtinga procedūra.

Feliksas gerai įsidėmi žmones. Pavyzdžiui, senais laikais čia kasmet fotografuotis ateidavo Rytis Cicinas, buvo ir Marijonas Mikutavičius.

Tačiau R.Cicinas, prisimena fotografas, neleisdavo pasilikti nuotraukų negatyvų. Nors tada kaina už nuotrauką būdavo didesnė, tačiau būsimojo žinomo atlikėjo ji neatbaidė.

Beje, negatyvų Felikso namuose – apsčiai. Maišais. Nors dalį, sako, jau išmetė. O kur reiks dėti likusius? Apie tai pagalvos vėliau.

Leidžia fotografuotis be užmokesčio

Nors dirba pajūryje, tačiau jūra jo nežavi. Šiemet sako dar nesimaudęs, pernai – vieną kartą. „O kam, jei prie namų yra prūdas“, – gūžteli pečiais.

Kalbant apie kitus Palangoje dirbančius fotografus, Feliksas iš jų išsiskiria tuo, kad laivelyje leidžia fotografuoti ir be užmokesčio, jei žmogus fotografuoja savu telefonu ar fotoaparatu.

„O ar man gaila? Juk jie man reklamą daro. Per internetą nusiunčia nuotrauką artimiesiems, draugams“, – šyptelėjo fotografas Feliksas.

Jurgita Lieponė,

15min.lt
Vasara Palangos tiltas Palanga Atostogos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Rugsėjo 20 d., penktadienį, šventojiškė Bronislava Birutė Jereminienė apdovanota Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi.  Šį garbingą apdovanojimą B. B. Jereminienei Prezidentūroje vykusio iškilmingo renginio metu įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.  Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Žydų genocido atminimo dienos proga įteikė Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius asmenims, kurie, nepaisydami mirtino pavojaus sau ir šeimai, Antrojo pasauli...
Įvykiai
Dėl rugsėjo 20-22 dienomis Palangoje vykstančios šventės „Palangos miestely“ įvesti laikini eismo organizavimo pakeitimai. Nuo rugsėjo 20 d. 7 val. iki 22 d. 17 val. transporto priemonių eismas draudžiamas Vytauto gatvės atkarpoje nuo Kretingos gatvės iki Ronžės gatvės bei Kretingos gatvės atkarpoje nuo Ganyklų gatvės iki Vytauto gatvės. Vairuotojai prašomi atidžiai stebėti kelio ženklus bei jais vadovautis.
Įvykiai
Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“. Gausus svečių būrys „Palangos miestely“ – jau tradicinis, ne tik palangiškių itin laukiamas folkloro festivalis, kurio metu mieste skamba liaudiška muzika bei sklando puiki nuotaika. Į k...
Kultūra
Birželio pradžioje patalpų Vilniaus spaudos rūmuose duris užvėręs rekonstrukcijai Keistuolių teatras pradeda jau 32-ąjį sezoną. Šie metai trisdešimtąjį jubiliejų mininčiam teatrui – kupini kelionių po visą Lietuvą: kol namų salėje pluša darbininkai, kūrybinė Keistuolių komanda su savo spektakliais aplankys per 13 skirtingų miestų, o rudens pabaigoje trumpam sugrįžę į gimtąsias patalpas pristatys dvi premjeras vaikams ir jaunimui. 30-uosius veiklos metus šv...
Sportas
Lietuvos futbolo A lygos 23-ajame ture buvo pelnyti 14 įvarčių, o gražiausio turo epizodo autoriumi išrinktas „Palangos“ saugo Giorgio Diakvnišvilio įspūdingas tolimas smūgis į „Kauno Žalgirio“ vartus. Į gražiausių epizodų trejetuką (3 vieta) pateko ir kitas šių rungtynių epizodas – kauniečių vartininko Martyno Matuzo atremtas palangiškių baudinys. Antrąją vietą rinkinyje užėmė Vilniaus „Žalgirio“ puolėjo Tomislavo Kišo efektingas smūgis į „Panevėžio“ vart...
Įvykiai
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) darbdaviams, nesilaikantiems Darbo kodekso nuostatos, reikalaujančios darbo skelbimuose nurodyti siūlomą darbo užmokestį, pastarosiomis dienomis jau išsiuntė per 150 elektroninių laiškų, primindama naują prievolę – skelbimuose įrašyti atlyginimo dydį. VDI ėmėsi aktyviau tikrinti viešojoje erdvėje publikuojamus darbo skelbimus. Aptikus darbo skelbimą, kuriame nenurodomas darbo užmokestis, VDI įmonėms siunčia įspėjamuosius e...
Sportas
Dėl sėkmingo Marijampolės „Sūduvos“ pasirodymo Europos lygoje buvo atidėtos 20-ojo turo rungtynės, kurios turėjo vykti rugpjūčio 18-ąją dieną. Lietuvos futbolo federacija (LFF) informuoja, jog „Sūduvos“ ir „Palangos“ klubų akistata Marijampolės „Arvi“ arenoje vyks spalio 2-ąją dieną 18.30 val. Atidėtų 22-ojo turo rungtynių tarp Vilniaus „Riterių“ bei „Sūduvos“ laikas bus praneštas artimiausiu metu. Marijampolės klubas per 19 mačų yra surinkęs 48 taškus ir...
Įvykiai
Palangoje dvi dienas vykusiame geriausios Lietuvos policijos komandos konkurse triumfavo kauniečiai. Šį konkursą jie laimėjo antrus metus iš eilės. Antrąją vietą konkurse užėmė marijampoliečiai, o trečiąją - Telšių apskr. VPK komanda. Konkurse dalyvavo pareigūnai, nugalėję analogiškuose konkursuose savo apskrityse, taip pat svečiai iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Komandą sudarė 4 pareigūnai. Komandos rungėsi įvairiose ekstremaliose ir netikėtose rungtyse...
Kultūra
Rugsėjo 21 d. 20 val. „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35, Palanga) koncertuos bliuzo dainininkė iš Kanados  Deidrey Francois. Charizmatiška dainininkė praėjusią vasarą koncerte „Ramybėje“ sužavėjo žiūrovus ir sukėlė ant kojų visą salę.  Deidrey balsas skleidžia meilę, jos koncertai publiką užkrečia entuziazmu. Ji sukelia visą emocijų spektrą savo muzika, kuri varijuoja nuo skausmingo bliuzo iki svaiginančio džiaugsmo. Aistringa, azartiška, temperamen...