Prie legendinio laivo Palangoje fotografuojantis Feliksas: „Dirbsiu, kol visi dantys iškris“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Palangos fotografas lankytojų laukia prie tilto

„Žmonės patys išmoko fotografuoti saulėlydžius. Žinot, yra aparatai. Telefonai. Todėl dabar jie nori fotografuotis tik prie laivo“, – sako jau nuo 1986 metų Palangoje dirbantis fotografas Feliksas. Jis poilsiautojus kviečia nusifotografuoti legenda tapusiame laivelyje, kuris prie jūros pirmą kartą buvo pastatytas daugiau nei prieš tris dešimtis metų.

Nors greta esančiame stende, nuotraukų ekspozicijoje galima išvysti įvairias poilsiautojų nuotraukas, pavyzdžiui, saulėlydžio fone ar šiaip pajūryje, tačiau tokių užsakymų vis mažėja. O štai fotosesijos prie laivo nesensta niekada.

Laivą, kuris pastatytas paties Felikso rankomis, vis tenka atnaujinti. Su piešiniais Feliksui padėjo sūnus, kuris baigęs dailės studijas.

Dirbant su žmonėmis reikia kantrybės

Dabar čia fotografuotis ateina senieji Felikso klientai, kurie atsiveda savo vaikus ir nori tokios pačios, kaip jų vaikystėje, nuotraukos.

Feliksas čia dirba ne kasdien. Visų pirma, tai priklauso ir nuo oro. Be to, būna, kad pavargsta. Mat darbas sunkus – visą dieną ant saulės, iki pat jai nusileidžiant. Be to, tam tikrą specifiką turi ir darbas su žmonėmis, prireikia nemažai kantrybės.

Vis tik jos žinomiausiam Palangos fotografui, panašu, nestinga. Kadrą jis gali kartoti tiek kartų, kiek reikia.

Tada iš karto išsitraukia lagaminą su spausdintuvu ir čia pat atspausdina nuotraukas. Viena – penki eurai, dvi – septyni.

Suvažiuodavo daug „turginių“

Pirmaisiais nepriklausomybės metais, sako Feliksas, į Palangą atvažiuodavo daug „turginių“. Taip vietos paslaugų teikėjai vadindavo žmones. Ir ne todėl, kad jie dirbo turguje, o todėl, kad buvo įpratę derėtis, kartais – ir pernelyg įkyriai ar įžūliai.

„O dabar žmonės jau kitokie. Pasakai - ir sumoka“, – sakė Feliksas pritardamas, kad laikai keičiasi, o žmonės, daugiau keliaudami po pasaulį, išmoksta kitokios bendravimo kultūros.

Beje, tik pirmus metus Feliksas iš karto, vietoje, atspausdina nuotraukas. Iki šiol, norint jas pasiimti, reikėdavo ateiti kitą dieną, o kartais nuotraukas Feliksas klientams išsiųsdavo paštu.

„Daugiau juk nieko nemoku“

Pernai ir šiemet bemaž seniausias ir žinomiausias Palangos fotografas pastebėjo, kad daugėja žmonių, kurie nori savo rankose turėti tikrą, o ne skaitmeninę nuotrauką kompiuteryje ar telefone.

„Prisifotografuoja su telefonais ir kas iš to? Tų nuotraukų nėra“, – sakė greta Palangos gyvenantis Feliksas.

Tiesa, jis pats dideliu uždarbiu džiaugtis neskuba. O kiek, sako, gali uždirbti per kelis mėnesius?

„Daugiau juk nieko nemoku. Nebent malkas žiemą kapoti. Kiek dar dirbsiu? Kol visi dantys išbyrės“, – juokauja.

Tiesa, Feliksas nėra fotografas-mėgėjas – 1982 metais Vilniaus technologijos technikume jis baigė mokslus, o dėstytojas buvo garsus fotografas Rimantas Dichavičius.

Prisimena ir scenos įžymybes

Tam, kad galėtų čia teikti tokią paslaugą, Feliksui reikia ne tik turėti patentą, bet ir gauti leidimą iš vietos savivaldybės. Tačiau tai, sako jis, nėra sudėtinga procedūra.

Feliksas gerai įsidėmi žmones. Pavyzdžiui, senais laikais čia kasmet fotografuotis ateidavo Rytis Cicinas, buvo ir Marijonas Mikutavičius.

Tačiau R.Cicinas, prisimena fotografas, neleisdavo pasilikti nuotraukų negatyvų. Nors tada kaina už nuotrauką būdavo didesnė, tačiau būsimojo žinomo atlikėjo ji neatbaidė.

Beje, negatyvų Felikso namuose – apsčiai. Maišais. Nors dalį, sako, jau išmetė. O kur reiks dėti likusius? Apie tai pagalvos vėliau.

Leidžia fotografuotis be užmokesčio

Nors dirba pajūryje, tačiau jūra jo nežavi. Šiemet sako dar nesimaudęs, pernai – vieną kartą. „O kam, jei prie namų yra prūdas“, – gūžteli pečiais.

Kalbant apie kitus Palangoje dirbančius fotografus, Feliksas iš jų išsiskiria tuo, kad laivelyje leidžia fotografuoti ir be užmokesčio, jei žmogus fotografuoja savu telefonu ar fotoaparatu.

„O ar man gaila? Juk jie man reklamą daro. Per internetą nusiunčia nuotrauką artimiesiems, draugams“, – šyptelėjo fotografas Feliksas.

Jurgita Lieponė,

15min.lt
Vasara Palangos tiltas Palanga Atostogos
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
127 peržiūros sausio mėn.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas – tokia dviejų švietimo įstaigų sutartis pasirašyta pirmadienį, sausio 27 d., Palangos miesto savivaldybėje. Ją parašais patvirtino Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas ir Senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas. Klaipėdos universitetas sutartimi įsipareigojo teikti gimnazijai...
Įvairios
kažkas švenčia gimimą kažkas eina numirti viskas yra šventa žmogaus pasirinkime *** džiaukitės švenčiantys save raskite išėję visi mes virš laiko sutiksim keitėją *** teisingų nėr nei teisiančių tik švenčiantys ir išeinantys nurimusiems amžiną atilsį pasilikę drąsiai gyvenkite *** apkabinu švenčiančius apkabinu nutilusius kiekvienas šiandien išėjęs mano gimtadienio svečias
Laisvalaikis
Palangos arenoje vykstančių „Kuršių“ rungtynių metu dėmesys krypsta ne tik krepšininkų link. Savo miesto komandą palaikyti susirinkusius sirgalius džiugina šį sezoną per itin trumpą laiką iš pagrindų susibūrusi „Palangos Kuršių“ šokėjų komanda.  „Per dvi savaites padarėme šokėjų atranką, sustatėme penkis šokius, paruošėme šokėjas ir nieko nelaukdamos startavome. Dar dabar nesitiki, jog per tokį trumpą laiką sugebėjom visą tai padaryti“, – sakė viena iš šok...
Įvykiai
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad siekiant įvertinti galimą teršalų poveikį žuvininkystės produktų saugai, sausio mėnesį buvo atrinkti Kuršių marių ir Baltijos jūros priekrantės vandenų žuvų mėginiai. Laboratoriniams tyrimams atlikti buvo paimti sterkų, karšių, kuojų, žiobrių ir strimelių mėginiai. Visi mėginiai pristatyti į akredituotą Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją sunkiųjų me...
Įvykiai
Lietuvos gyventojai kasdien labiau linksta prie kavos nei prie arbatos. Daugiau nei pusė šalies gyventojų kiekvieną dieną renkasi kavą, tuo tarpu geriančių kasdien arbatą yra dešimtadaliu mažiau, rodo „Kantar“ tyrimas.  Pastebima, kad per metus arbatos kaip kasdienio gėrimo populiarumas sumažėjo 6 proc. punktais. „Apskritai paėmus, kavos mylėtojai prie savo gėrimo yra prisirišę labiau: geriantys kavą, šį gėrimą renkasi kasdien arba beveik kasdien. Tuo tarp...
Įvykiai
Palangos tiltą nusėdę žvejai savo įranga baigia išlaužyti tilto atramas. Aiškėja, kad Palangą okupavo latvių žūklautojai, tad vietiniai žvejai ėmė rašyti skundus, nes neprasibrauna prie vandens pro atvykėlių įrangą. Ant tilto – 100 žvejų Dažniausiai keseliais vadinamos metalo konstrukcijos su nuleidžiamu į vandenį tinklu lieka ant tilto po savaitgalio. "Naktimis savaitgaliais prisirenka iki šimto tokių žvejų. Paryčiais lieka apie 50 įrenginių, specialiais...
Sportas
Justė Jocytė savo krepšinio karjeroje deda didžiulius žingsnius – 14-metė lietuvė ne tik „Jr. NBA“ programoje dalyvaujantiems vaikams dalijo krepšinio pamokas, bet ir Paryžiuje vykusias NBA rungtynes stebėjo tarp dviejų lygos legendų. Tai Samas Perkinsas ir tris kartus NBA čempionu tapęs Bruce‘as Bowenas, tarp kurių Jocytė sėdėjo Šarlotės „Hornets“ ir Milvokio „Bucks“ komandų rungtynėse. Būtent Bowenas daugiausiai laiko leido su Jocyte, dalijo vertingus pa...
Įvykiai
Sausio 27 minime tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, kuri šiemet siejama kartu su 75-osiomis Aušvico mirties stovyklos išvadavimo metinėmis. Suvokdami Holokausto, kaip tragiško Lietuvos istorijos etapo, reikšmę, ir siekdami pagerbti aukų atminimą, o taip pat – ugdyti mūsų ir užsienio visuomenes, kviečiame kartu sausio 27 d. sudalyvauti Pasaulio žydų kongreso inicijuotoje pasaulinėje akcijoje „We remember“ – „Mes prisimename“. Kviečiame bendruomenės...
Įvykiai
Pasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Jie konsultuoja Kinijoje keliavusius asmenis. Anot specialistų, Lietuva yra pasiruošusi suvaldyti tokio masto riziką. „Lietuvoje neturime jokių fiksuotų atvejų ar šio užkrato įtarimų, tačiau artėjant Kinų naujųjų metų švent...