Baltijos kelio trisdešimtmetis kurorte – vienybės jausmas, kardeliai ir kultūrinė programa

Rugpjūčio 23 d. Palanga kartu su visa Lietuva minės svarbią sukaktį – vienybės simboliu tapusio Baltijos kelio ­ trisdešimtmetį. Ta proga kurorto gyventojai ir svečiai kviečiami susiburti pajūryje ir dar kartą sukurti gyvą žmonių grandinę.

Gyvoji grandinė atgis ir Vilniuje, kur siekiama įtraukti net 10 tūkst. žmonių, bei kituose Lietuvos miestuose. Tad palangiškiai, negalintys šią dieną Baltijos kelio 30-mečio paminėti kurorte, kviečiami prie gražios akcijos jungtis kituose šalies miestuose.

Gyva grandinė – ant jūros tilto

Rugpjūčio 23 dienos vakarą suplanuokite jau šiandien – visi, neabejingi mūsų šalies praeičiai ir ateičiai, kviečiami burtis prie jūros – tiek Palangoje, tiek Šventojoje 18 val. bus kuriama gyva žmonių grandinė.

Vieningai susikibti už rankų bei taip paminėti prieš trisdešimt metų tris Baltijos valstybes suvienijusį Baltijos kelią Palangos miesto gyventojai ir svečiai kviečiami ant jūros tilto. Jis, beje, šventinę nuotaiką skleis visą savaitę – šis svarbios sukakties proga kurorto simbolis bus padabintas Baltijos šalių Trispalvėmis.

Tad rugpjūčio 23 d. palangiškiai ir kurorto svečiai prie jūros tilto laukiami 18 val. „Planuojame, kad susirinks daug žmonių, ir galėsime nutiesti gyvą grandinę per visą tiltą – iki jo galo ir atgal. Kasmet Baltijos kelio minėjimas Palangoje sulaukia didelio susidomėjimo, tad neabejojame, jog šie jubiliejiniai metai tikrai nebus išimtis, ir vienybės jausmą ant jūros tilto tikrai pavyks sukurti“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinių renginių koordinatorė Monika Jarulytė.

Visiems vieningai 18 val. susikibus už rankų, pajūryje skambės daina „Bunda jau Baltija“. Kaip padėka už dalyvavimą paminint šį ne tik Lietuvai svarbų įvykį, renginio dalyviams bus dalijama lietuviška atributika – vėliavėlės ir specialūs lipdukai. O kad nuotaika būtų dar šventiškesnė, organizatoriai visus, dalyvausiančius šios gražios sukakties paminėjime, ragina atsinešti po Baltijos kelio gėlę – kardelį.  

Šventojiškiai – prie „Žvejo dukrų“

„Vieningai susikibę už rankų Šventojoje tai pat sukursime gyvą žmonių grandinę ir atkartosime istorinę 1989 m. rugpjūčio 23 d. akimirką“, – kalbėjo M. Jarulytė. Beje, ši skulptūrinė kompozicija Baltijos kelio 30-mečiui paminėti pasirinkta ne atsitiktinai – M. Jarulytė atkreipė dėmesį, kad „Žvejo dukros“ simbolizuoja tris Baltijos šalis, kurios su viltimi žvelgia į Vakarus, laukdamos pagalbos.

Susirinkusieji prie „Žvejo dukrų“ taip pat bus pakviesti pasigrožėti nuotaikingu poezijos, gyvos muzikos, improvizacijos ir komizmo deriniu – 18.15 val. poetinį reiškinį „Vakaras O“ publikai pristatys Vilniaus miesto „Teatras P“.  

„Vakaras O“ laužo stereotipinį poetinių vakarų įvaizdį, kadangi eilės čia yra skaitomos įtraukiant žiūrovą, organiškai perpinant jas su asmeninėmis aktorių istorijomis. Aktorių tikslas – lietuvišką poeziją pristatyti šiuolaikiškai, patraukliai ir suprantamai, parodyti, kad tai nėra tik knyginis žanras, tačiau išties jis gali būti ir labai buitiškas, praktiškas, komiškas, gyvas. Siekiama kalbėti klausytojams suprantama kalba, išryškinant šio žanro žaismingumą ir vertę bei parodant, kad poeziją matyti galima visur, nes ji yra aplink mus: gatvėje, kai valgome, kai einame apsipirkti.  

„Mūsų tikslas – lietuvišką poeziją pristatyti šiuolaikiškai, patraukliai ir suprantamai. Parodyti, kad tai nėra tik knyginis žanras, tačiau išties jis gali būti ir labai buitiškas, praktiškas, komiškas, gyvas“, – „Vakarą O“ pristato patys aktoriai.

Birutės parke – „Orkestro vasara“

Pabuvę bendraminčių būryje, palangiškiai ir kurorto svečiai šią dieną kviečiami pasimėgauti ir gera muzika. Ji skambės Birutės parke – tęsdamas koncertų ciklą „Orkestro vasara“, Palangos orkestras 18.30 val. tradiciškai kviečia pasimėgauti pučiamųjų melodijomis gamtos apsuptyje.

Valandos trukmės nemokamas Palangos orkestro koncertas vyks parko rotondoje – skambės šiuolaikinės ir džiazinės kompozicijos.

Muzika Palangos bažnyčioje

Nuostabaus grožio muzika šią dieną skambės ir Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje – 19 val. čia vyks festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ baigiamasis koncertas.  

„Vienybės muzika“ – taip festivalio organizatoriai pristato šį nemokamą koncertą. Pirmoje koncerto dalyje skambės „Magnificat“ – 1990 m. garsaus britų kompozitoriaus Johno Rutterio sukurtas biblinės tematikos kūrinys. Diriguojant Tomui Ambrozaičiui, jį atliks solistė Rita Petrauskaitė (sopranas), Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras ir simfoninis orkestras, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.

Ludwigas van Beethovenas savo garsiąją Devintąją simfoniją parašė 1823 m. Paskutinei  simfonijos daliai kompozitorius panaudojo Friedricho von Schillerio poemos „Odė džiaugsmui“ žodžius, išreiškiančius idealistinę viso pasaulio žmonių brolybės idėją.  Instrumentinė šios simfonijos finalo aranžuotė tapo oficialiu Europos Sąjungos himnu, simbolizuojančiu visų jai priklausančių valstybių ginamus laisvės, taikos ir solidarumo idealus.

L. van Beethoveno Devintosios simfonijos finalą Palangoje atliks solistai Eglė Stundžiaitė (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas), Edgaras Davidovičius (tenoras) ir Žygimantas Galinis (baritonas), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“,  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras ir simfoninis orkestras.

Renginio organizatoriai – Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras ir muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.

Kurhauze - tradicinis „Vasaros desertas“

Kurhauzo salė rugpjūčio 23 d. taip pat plačiai atvers duris geros muzikos mėgėjams – čia 20 val. vyks kasmetinio festivalio „Vasaros desertas 2019 m.“ koncertas „Linksmieji klasikai“. Publikos dėmesio lauks Zbignev Levicki ir Daumantas Slipkus.

Vis labiau ir labiau Lietuvoje ima populiarėti instrumentinės muzikos koncertai. Tą jau kiek anksčiau įrodė programa „Amžiaus dvikova“. Šioje programoje galėjote girdėti smuiko ir gitaros atliekamą muziką. Beje, šiame projekte labiausiai pasižymėjo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro pirmasis smuikas Zbignev Levicki.

Tad ir šiame projekte „Linksmieji klasikai“ pirmuoju smuiku gros taip pat Zbignev Levicki tik jau su nauju partneriu – Daumantu Slipkumi, kurį daugelis pažįsta kaip Juozo Erlicko koncertinės programos klavišininką. Šie du virtuozai dar ir labai „linksmų plaučių“ savininkai. Tad jiems pakeliauti nuo klasikos iki roko, nuo džiazo iki pop muzikos – vieni juokai.

Aukščiausio lygio atlikimas su puikia humoro doze – tai toks užvedantis mišinys rugpjūčio 23 d. publikos laukia Kurhauze. Bilietus galima įsigyti ticetmarket.lt arba likus valandai iki koncerto – Kurhauze.

Renginiai – visoje šalyje

Šią išskirtinę dieną renginių nestigs įvairiuose Lietuvos miestuose: vyks bendruomenių susibūrimai bei iniciatyvos, dokumentinių filmų premjeros, įvairios parodos, kiti renginiai.

Vilniuje gyva grandinė „Baltijos kelias – tai mes“ nusidrieks nuo Gedimino bokšto link Ukmergės plento, 19 val. Katedros aikštėje prasidės koncertas „Vienybės banga“, skirtas „Baltijos kelio“ 30-mečiui, o 21 val. čia vyks „Jeep Club Lithuania“ automobilių kolonos ir Talino bei Rygos sutikimas

Baltijos kelias trisdešimtmetis kurortas Palanga vienybės jausmas kardeliai kultūrinė programa
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
157 peržiūros sausio mėn.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Palangos miesto savivaldybėje per 2019 metus kilo 46 gaisrai, 2018 metais – taip pat 46. Palangoje kilo 30 gaisrų (36), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 16 gaisrų (10). Palangos m. savivaldybėje 2019 m. gaisruose nežuvo nei vienas žmogus, taip pat nebuvo ir traumuotų (2). 2019 metais gaisrai kilo: 13 gaisrų gyvenamosios paskirties pastatuose, 2 gaisrai transporto priemonėse, 15 gaisrų atviroje teritorijoje (miško paklotė, pieva ir kt.), k...
Įvykiai
Pirmadienį Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Senosios gimnazijos 3D klasės moksleiviai, lydimi mokytojo Nerijaus Vaišvilo bei socialinės pedagogės Sandros Žutautienės. Susitikimo metu meras gimnazistams papasakojo apie Savivaldybės darbą, įgyvendintus bei šiuo metu įgyvendinamus miesto plėtros projektus, tai pat pristatė artimiausius kurorto infrastruktūros plėtros planus, atsakė į gimnazistams rūpimus klausi...
Įvykiai
Palangos miesto savivaldybės darbuotojai pirmadienį, sausio 27 d., kartu su visu pasauliu paminėjo Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną bei prisijungė prie Pasaulio žydų kongreso inicijuotos pasaulinės akcijos „We remember“ – „Mes prisimename“. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kartu su Savivaldybės administracijos specialistais pirmadienį apsilankė žydų žudynių vietoje Kunigiškių miške, kur 1941 m. spalio 12 d. buvo nužudyta bei palaidota apie 2...
Įvykiai
Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas – tokia dviejų švietimo įstaigų sutartis pasirašyta pirmadienį, sausio 27 d., Palangos miesto savivaldybėje. Ją parašais patvirtino Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas ir Senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas. Klaipėdos universitetas sutartimi įsipareigojo teikti gimnazijai...
Įvairios
kažkas švenčia gimimą kažkas eina numirti viskas yra šventa žmogaus pasirinkime *** džiaukitės švenčiantys save raskite išėję visi mes virš laiko sutiksim keitėją *** teisingų nėr nei teisiančių tik švenčiantys ir išeinantys nurimusiems amžiną atilsį pasilikę drąsiai gyvenkite *** apkabinu švenčiančius apkabinu nutilusius kiekvienas šiandien išėjęs mano gimtadienio svečias
Laisvalaikis
Palangos arenoje vykstančių „Kuršių“ rungtynių metu dėmesys krypsta ne tik krepšininkų link. Savo miesto komandą palaikyti susirinkusius sirgalius džiugina šį sezoną per itin trumpą laiką iš pagrindų susibūrusi „Palangos Kuršių“ šokėjų komanda.  „Per dvi savaites padarėme šokėjų atranką, sustatėme penkis šokius, paruošėme šokėjas ir nieko nelaukdamos startavome. Dar dabar nesitiki, jog per tokį trumpą laiką sugebėjom visą tai padaryti“, – sakė viena iš šok...
Įvykiai
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad siekiant įvertinti galimą teršalų poveikį žuvininkystės produktų saugai, sausio mėnesį buvo atrinkti Kuršių marių ir Baltijos jūros priekrantės vandenų žuvų mėginiai. Laboratoriniams tyrimams atlikti buvo paimti sterkų, karšių, kuojų, žiobrių ir strimelių mėginiai. Visi mėginiai pristatyti į akredituotą Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją sunkiųjų me...
Įvykiai
Lietuvos gyventojai kasdien labiau linksta prie kavos nei prie arbatos. Daugiau nei pusė šalies gyventojų kiekvieną dieną renkasi kavą, tuo tarpu geriančių kasdien arbatą yra dešimtadaliu mažiau, rodo „Kantar“ tyrimas.  Pastebima, kad per metus arbatos kaip kasdienio gėrimo populiarumas sumažėjo 6 proc. punktais. „Apskritai paėmus, kavos mylėtojai prie savo gėrimo yra prisirišę labiau: geriantys kavą, šį gėrimą renkasi kasdien arba beveik kasdien. Tuo tarp...
Įvykiai
Palangos tiltą nusėdę žvejai savo įranga baigia išlaužyti tilto atramas. Aiškėja, kad Palangą okupavo latvių žūklautojai, tad vietiniai žvejai ėmė rašyti skundus, nes neprasibrauna prie vandens pro atvykėlių įrangą. Ant tilto – 100 žvejų Dažniausiai keseliais vadinamos metalo konstrukcijos su nuleidžiamu į vandenį tinklu lieka ant tilto po savaitgalio. "Naktimis savaitgaliais prisirenka iki šimto tokių žvejų. Paryčiais lieka apie 50 įrenginių, specialiais...