Pasimatymas su delfinais: naudą jaučia ir po metų

Išugdyti subalansuotą ir sąmoningą asmenybę siekia visi tėvai, tačiau susidūrus su autizmo sutrikimu tai padaryti tampa daug sudėtingiau. Nežinojimas kaip elgtis su tokiu vaiku dažnai gali sukelti sunkumų tiek tėvams, tiek aplinkiniams. Kasmet vis daugiau šeimų, norėdamos pagerinti savo vaikų sveikatos būklę, atsigręžia į delfinų terapiją. Į ją dėmesį atkreipia ir lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, kartu su ledų gamintoju „Premia KPC“ jau antrus metus organizuojantis akciją „Tau ledai, o jiems – delfinų pagalba“, kurios metu surinkti pinigai suteikia galimybę šeimoms lankyti delfinų terapijos seansus.

Delfinų terapija Nuotr. autorė Neringa Girdvainienė

„Autizmo sutrikimą turintys asmenys visuomenėje vis dar yra stigmatizuojami. Ne visuomet žinome, kaip elgtis susidūrus su tokiais žmonėmis, kaip juos suprasti ir kaip padėti. Šia akcija siekiame atkreipti dėmesį ir suteikti galimybę mūsų klientams prisidėti prie autizmą turinčių vaikų sveikatos gerinimo“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Praėjusiais metais akcijoje dalyvavo 15 šeimų, o šiandien jos jau džiaugiasi teigiamais terapijoje pasiektais rezultatais. Tarp jų ir autizmo spektro sutrikimą turinčią mergaitę auginanti šeima.

„Dukra jau nuo mažens pasižymėjo išskirtiniu elgesiu, būdavo gana impulsyvi, irzloka. Neaiškios priežastys išprovokuodavo netikėtus jos isterijos priepuolius, buvo sutrikęs ir miego režimas. Nors daug vaikų nemėgsta keltis anksti ryte, pas mus kiekvienas rytas prilygdavo mūšiui. Lankomoje ugdymo įstaigoje ji taip pat kartais būdavo agresyvi, o tam, kad nurimtų, prireikdavo daug laiko“, – prisimena mergaitės mama.

Tačiau, kaip tikina moteris, dukrai pradėjus lankyti delfinų gydymo terapiją ir reabilitaciją viskas netikėtai pradėjo keistis su kiekviena diena. 

„Jautėmės tarsi stebuklų šalyje – po kiekvieno seanso mergaitės būklė vis gerėjo, negalėjome atsistebėti tokiais pokyčiais. Nei į mokyklą, nei į kitus užsiėmimus anksčiau nenorėjusi eiti dukra tiesiog spirgėdavo laukdama pasimatymo su delfinais. Taip pat labai klausė ir specialisto, atlikdavo visas užduotis ir klausydavo patarimų. Širdis džiaugėsi tai matant, net negalėjau patikėti, kad tai įmanoma“, – pasakoja mama.

Šiandien po delfinų terapijos praėję jau metai, tačiau šeima linksmai prisimena joje praleistą laiką ir džiaugiasi ilgalaikiais pasiektais rezultatais. Pasak moters, nors terapija ir neatrodo labai ilga – susideda iš dešimties seansų, tačiau yra išties efektyvi, o pasekmės ilgalaikės.

„Pastebėjome, kad susitvarkė dukros miego režimas. Labai pasikeitė elgesys – nebeprieštarauja, sumažėjo lingavimas, supimasis, galime pasitarti kartu, ką veiksime. Pasikeitė elgesys ir namuose, ji tapo daug ramesnė. Būna, atsigula šalia ir prisiglaudžia, padeda galvą ant krūtinės ir prašo paglostyti galvą – to niekada nebūdavo. Atrodo, kad aš pati gavau neįkainojamą galimybę atsipalaiduoti, nors apie tai net nesvajojau“, – džiaugiasi moteris.

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos skyriaus vedėjos, socialinių mokslų daktarės Brigitos Kreivinienės, jau beveik dvidešimt metų Lietuvos jūrų muziejuje vykdoma delfinų terapijos programa, kuri kasmet sulaukia vis didesnio visuomenės dėmesio.

„Delfinai išties unikalūs ir intelektualūs gyvūnai. Vien jų fiziologinis unikalumas kelia geras emocijas, nes delfino pražiota burna mums primena jo šypseną. Jie taip pat labai smalsūs, noriai bendrauja su žmonėmis, yra žaismingi ir tuo sugeba pakelti net liūdniausios ar irzliausio žmogaus nuotaiką“, – teigia B. Kreivinienė.

Kaip pasakoja specialistė, daugiausia gyvūnų asistuojamos terapijos paslaugomis naudojasi vaikai ir suaugę, kurie turi psichikos ir elgesio arba nervų sistemos ligas. Po tokių terapijos seansų matomi pažangūs rezultatais, tai ypač veiksminga vaikams iki 7 metų amžiaus, kurie yra imliausi.

Šią vasarą „Maximos“ pirkėjai, įsigydami ledų „Klasika“ vafliniuose puodeliuose, vėl turi galimybę prisidėti prie geresnės specialiųjų poreikių turinčių vaikų raidos.

lietuvos jūrų muziejus delfinų terapija brigita kreivinienė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Dėl rugsėjo 20-22 dienomis Palangoje vykstančios šventės „Palangos miestely“ įvesti laikini eismo organizavimo pakeitimai. Nuo rugsėjo 20 d. 7 val. iki 22 d. 17 val. transporto priemonių eismas draudžiamas Vytauto gatvės atkarpoje nuo Kretingos gatvės iki Ronžės gatvės bei Kretingos gatvės atkarpoje nuo Ganyklų gatvės iki Vytauto gatvės. Vairuotojai prašomi atidžiai stebėti kelio ženklus bei jais vadovautis.
Įvykiai
Visą savaitgalį Palangoje skambės liaudiška muzika, o kurorto viešosiose erdvėse šurmuliuos tautiniais drabužiais pasidabinę šokėjai bei dainininkai – penktadienį, rugsėjo 20 d., kurorte prasidės tris dienas truksiantis tarptautinis folkloro festivalis „Palangos miestely“. Gausus svečių būrys „Palangos miestely“ – jau tradicinis, ne tik palangiškių itin laukiamas folkloro festivalis, kurio metu mieste skamba liaudiška muzika bei sklando puiki nuotaika. Į k...
Kultūra
Birželio pradžioje patalpų Vilniaus spaudos rūmuose duris užvėręs rekonstrukcijai Keistuolių teatras pradeda jau 32-ąjį sezoną. Šie metai trisdešimtąjį jubiliejų mininčiam teatrui – kupini kelionių po visą Lietuvą: kol namų salėje pluša darbininkai, kūrybinė Keistuolių komanda su savo spektakliais aplankys per 13 skirtingų miestų, o rudens pabaigoje trumpam sugrįžę į gimtąsias patalpas pristatys dvi premjeras vaikams ir jaunimui. 30-uosius veiklos metus šv...
Sportas
Lietuvos futbolo A lygos 23-ajame ture buvo pelnyti 14 įvarčių, o gražiausio turo epizodo autoriumi išrinktas „Palangos“ saugo Giorgio Diakvnišvilio įspūdingas tolimas smūgis į „Kauno Žalgirio“ vartus. Į gražiausių epizodų trejetuką (3 vieta) pateko ir kitas šių rungtynių epizodas – kauniečių vartininko Martyno Matuzo atremtas palangiškių baudinys. Antrąją vietą rinkinyje užėmė Vilniaus „Žalgirio“ puolėjo Tomislavo Kišo efektingas smūgis į „Panevėžio“ vart...
Įvykiai
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) darbdaviams, nesilaikantiems Darbo kodekso nuostatos, reikalaujančios darbo skelbimuose nurodyti siūlomą darbo užmokestį, pastarosiomis dienomis jau išsiuntė per 150 elektroninių laiškų, primindama naują prievolę – skelbimuose įrašyti atlyginimo dydį. VDI ėmėsi aktyviau tikrinti viešojoje erdvėje publikuojamus darbo skelbimus. Aptikus darbo skelbimą, kuriame nenurodomas darbo užmokestis, VDI įmonėms siunčia įspėjamuosius e...
Sportas
Dėl sėkmingo Marijampolės „Sūduvos“ pasirodymo Europos lygoje buvo atidėtos 20-ojo turo rungtynės, kurios turėjo vykti rugpjūčio 18-ąją dieną. Lietuvos futbolo federacija (LFF) informuoja, jog „Sūduvos“ ir „Palangos“ klubų akistata Marijampolės „Arvi“ arenoje vyks spalio 2-ąją dieną 18.30 val. Atidėtų 22-ojo turo rungtynių tarp Vilniaus „Riterių“ bei „Sūduvos“ laikas bus praneštas artimiausiu metu. Marijampolės klubas per 19 mačų yra surinkęs 48 taškus ir...
Įvykiai
Palangoje dvi dienas vykusiame geriausios Lietuvos policijos komandos konkurse triumfavo kauniečiai. Šį konkursą jie laimėjo antrus metus iš eilės. Antrąją vietą konkurse užėmė marijampoliečiai, o trečiąją - Telšių apskr. VPK komanda. Konkurse dalyvavo pareigūnai, nugalėję analogiškuose konkursuose savo apskrityse, taip pat svečiai iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Komandą sudarė 4 pareigūnai. Komandos rungėsi įvairiose ekstremaliose ir netikėtose rungtyse...
Kultūra
Rugsėjo 21 d. 20 val. „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35, Palanga) koncertuos bliuzo dainininkė iš Kanados  Deidrey Francois. Charizmatiška dainininkė praėjusią vasarą koncerte „Ramybėje“ sužavėjo žiūrovus ir sukėlė ant kojų visą salę.  Deidrey balsas skleidžia meilę, jos koncertai publiką užkrečia entuziazmu. Ji sukelia visą emocijų spektrą savo muzika, kuri varijuoja nuo skausmingo bliuzo iki svaiginančio džiaugsmo. Aistringa, azartiška, temperamen...
Įvykiai
Šventinį penktadienio vakarą Vilniuje 17-ąjį kartą buvo apdovanotas rekordinis skaičius gabių ir talentingų Lietuvos moksleivių. Visus juos vienija maksimalizmas – tiek sunkiai dirbant, tiek leidžiant laisvalaikį, tiek svajojant apie ateitį. Tarp nugalėtojų yra ir palangiškių: Dovydas Žemaitaitis, Kristupas Kerulis, Mūza Svetickaitė bei Saulė Janavičiūtė. Dovydas domisi fizika, aukštosiomis technologijomis, verslu. Stipendiją ketina investuoti į savęs tobu...