Rudenėjantys orai – ne kliūtis intensyviems gatvių tvarkymo darbams

Kurorte intensyviai vyksta miesto tvarkymo darbai – remontuojami kurorto šaligatviai bei gatvės. Teigiamus pokyčius vairuotojai ir pėstieji pajus dar šiais metais, tačiau kol kas teks susitaikyti su kai kuriais laikinais eismo apribojimais, pavyzdžiui, savaitę dėl remonto darbų laikinai uždaryta Kalgraužių gatvės atkarpa nuo Liepojos pl. iki „Darbos“ sodų, su laikinais nepatogumais gali susidurti ir kitų tvarkomų gatvių gyventojai.

Kalgraužių gatvė

Maždaug 380 metrų ilgio Kalgraužių gatvės dalis, kurią Palangai perdavė Kretingos rajono savivaldybė, uždaryta bus maždaug mėnesį. Remonto metu dar šiais metais bus sukeltas kelias, padidinta Darbos upelio pralaida, įrengtas visos gatvės apšvietimas, o kitąmet ši Kalgraužių gatvės dalis bus išasfaltuota.

Kol tęsis gatvės remonto darbai, vairuotojai raginami vykti Darbėnų keliu, naudotis įvažiavimu ties sodų bendrija „Būtingė“.

Kastyčio gatvė

Įpusėjus rugsėjui tęsiami Kastyčio gatvės rekonstrukcijos darbai. Tęsiami pirmojo etapo darbai ir pradedami antrojo etapo darbai. Vykdant antrojo etapo darbus bus sutvarkyta gatvės atkarpa nuo Vytauto g., iki Smilčių g. Gatvės atkarpos atnaujinimas bus tęsiamas iki vėlyvo rudens, o užbaigti visus likusius darbus planuojama pavasarį.

Rekonstrukcijos metu bus ne tik įrengta nauja važiuojamosios dalies danga bei šaligatviai, bet ir atnaujintas gatvės apšvietimas, pakeisti vandentiekio ir lietaus nuotekų tinklai. Rekonstrukcijos metu bus panaikintos orinės elektros linijos ir sukabeliuotos į požemines elektros linijas. Atnaujinant šią gatvę atsižvelgiama ir į neįgaliųjų poreikius – šaligatviuose įrengiama vedimo linija regos negalią turintiems pėstiesiems, turinčiųjų judėjimo negalią patogumui šaligatviuose įrengiami nužeminti kelio bortai. 

Kastyčio gatvės rekonstrukcija pradėta pavasarį ir atliekama keliais etapais. Pirmuoju etapu  tvarkomos gatvės atkarpos nuo Ganyklų g. iki Vytauto g. bei nuo Smilčių g. iki Naglio al. Čia paklota nauja asfaltbetonio danga, atnaujinti  šaligatviai, arčiau Naglio alėjos atnaujinta esanti automobilių stovėjimo aikštelė, kuri išgrįsta trinkelėmis. Rekonstruojant gatvės atkarpą nuo Ganyklų g. iki Vytauto g., ties vaikų darželiu „Nykštukas“ ir Ganyklų gatve buvo įrengta keletas naujų automobilių stovėjimo vietų.

Ramybės gatvė

Šiuo metu darbai verda ir Ramybės gatvėje – 380 metrų ilgio gatvėje keičiama kelio danga.

Ramybės gatvėje remonto metu numatyta pakeisti seną betoninių plytelių dangą į naują trinkelių dangą, taip pat bus įrengti kelio bortai. Gyventojų patogumui bus pasirūpinta ir moderniu Ramybės gatvės apšvietimu – senieji šviestuvai bus pakeisti į „LED“ tipo šviestuvus.

Šiuo metu darbai vyksta gatvės atkarpoje nuo Vytauto g. iki Medžiotojų g., antruoju etapu bus remontuojama atkarpa nuo Medžiotojų g. iki Plytų g., o ją sutvarkius bus imamasi likusios Ramybės gatvės dalies.

Ramybės gatvės remonto darbus numatyta pabaigti šiais metais.

Valteriškės gatvė

Tęsiami ir Valteriškės gatvės statybos darbai. Pirmuoju etapu tvarkoma Valteriškės g. atkarpa nuo Kretingos g. iki Molyno g. Gatvės pagrindų įrengimo ir pirmojo asfaltbetonio sluoksnio įrengimo darbus šiame ruože planuojama atlikti dar šiais metais. Kitąmet rangovai imsis likusio Valteriškės g. ruožo. Atnaujinta gatvė bus sujungta su naujai rekonstruota Kretingos gatve bei jos šaligatviais.

Darbų metu beveik kilometro ilgio gatvės atkarpoje bus pakloti lietaus nuotekų tinklai, įrengtas modernus gatvės apšvietimas su LED šviestuvais, asfalto danga, pėsčiųjų bei dviratininkų takai.

S. Dariaus ir S. Girėno gatvė

Pokyčiai netrukus džiugins ir S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje – jau pradėti automobilių stovėjimo aikštelės, esančios ties Sporto arena,  lietaus nuotekų, gatvės drenažo, gatvės apšvietimo bei vandentiekio tinklų įrengimo darbai. Čia dar šiais metais bus pakeista danga bei įrengta elektromobilių įkrovimo stotelė.

Kitąmet prasidės dangų konstrukcijos įrengimo darbai, ties susikirtimu su Sporto gatve bus įrengta žiedinė sankryža.  

Tvarkomi šaligatviai

Tvarkomos ne tik miesto gatvės, bet ir gyvenamoji aplinka, šaligatviai. Štai Medvalakio gatvės bei šios miesto dalies gyventojai neilgai trukus džiaugsis atnaujintu šaligatviu. Šiuo metu atkarpoje nuo Pavėsio tako iki Bangų gatvės išardyta senoji pėstiesiems skirto tako danga. Senos, susidėvėjusios šaligatvio plytelės artimiausiu metu bus pakeistos naujomis.

Šaligatvio danga keičiama ir S. Daukanto gatvėje, atkarpoje nuo S. Dariaus ir S. Girėno g. iki Kęstučio g. Čia dar šiais metais bus ne tik paklota nauja pėstiesiems skirta danga, bet ir įrengtos automobilių stovėjimo vietos. 

O štai Šventojoje šiuo metu atliekami darbai, padėsiantys užtikrinti didesnį pėsčiųjų saugumą – jau baigiami dviejų automobilių greitį ribojančių kalnelių įrengimo darbai Šviesos gatvėje. Šiuo metu darbuojamasi ir Mokyklos gatvėje – čia dviejose vietose – ties Vilties taku bei ties Pušyno ir Mokyklos gatvių sankryža – rengiamos iškiliosios pėsčiųjų perėjos.

Laukia dar daug darbų

Miesto infrastruktūros gerinimo darbų numatyta ir daugiau – praėjusią savaitę pradėti Naglio alėjos atkarpos nuo Naglio kalno iki Lino tako apšvietimo įrengimo darbai, dar šį mėnesį prasidės Gėlių aikštės dangos darbai.

Spalį darbai užvirs ties miesto kapinėmis – bus asfaltuojamas aplink kapines einantis keliukas, kuris jungia Klaipėdos plentą su Vytauto gatve.

Palanga gatvių tvarkymas laikini nepatogumai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Antradienį Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Palangos globos namų senjorai. Globos namų senjorai Savivaldybėje lankėtsi pirmą kartą. Susitikimo su Globos namų gyventojais metu meras svečiams papasakojo apie Savivaldybės veiklą, tai pat trumpai pristatė mieste įgyvendinamus ar neseniai įgyvendintus infrastruktūros plėtros projektus, artimiausius planus.
Įvykiai
Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbė 2019 metų Lietuvos savivaldybių indeksą. Kaip ir kasmet skelbiami du indeksai – šešių didžiųjų pagal gyventojų tankį ir 54 mažųjų savivaldybių. Jau devintus metus skelbiamas reitingas sudaromas pagal gyventojams ir investuotojams svarbiausias sritis, kur sprendimus priima savivaldybės, pavyzdžiui, vertinama ekonominė, socialinė situacija, savivaldybei priklausiusio turto valdymas. Palangos savivaldybė šiemet u...
Sportas
„Palangos Kuršių“ klube – esminės permainos. Komandos vyriausiojo trenerio postą palieka Mindaugas Janiška. Palangos miesto ekipos vairininko pareigas laikinai perima M. Janiškai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse asistavęs Paulius Barkus. Janiška išskyrė pasitraukimo priežastį bei padėkojo „Palangos Kuršiams“ už suteiktą šansą. „Sezono pradžia nežadėjo nieko blogo – pavyko pasiekti pergalę pirmose NKL rungtynėse, kaip reikiant kibti į kovą tie...
Įvykiai
Po daugiau kaip 30 metų pertraukos poilsiautojai Palangoje vėl gali mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Jį į kurortą sugrąžino sanatorija „Gradiali“, šiandien oficialiai atidariusi mineralinio vandens gręžinį sanatorijos teritorijoje. Gręžiniui įrengti prireikė metų, į jį investuota 200 tūkstančių eurų. Gręžinio gylis – 570 metrų. Geologų teigimu, šiuo metu tai yra giliausias sveikatinimo paslaugoms naudojamas mineralinio vandens gr...
Kultūra
Spalio 25 d. 17 val. vyks knygų pristatymas ir susitikimas su knygų autoriais: Jūrate Sučylaite ir Algirdu Kukliu. Jūratė Sučylaitė 1985 m. baigė Kauno medicinos institutą, dirbo Kauno psichiatrinėje ligoninėje gydytoja. 2006 m. išvyko į Klaipėdą, dėsto universitete poezijos terapijos, psichikos sveikatos priežiūros, edukologijos, ekspresyviosios terapijos kursus, o psichiatrijos ligoninėje veda užsiėmimus. 2011 m. Vilniaus pedagoginiame universitete apgyn...
Kultūra
Spalio 18 d. 17.30 val. Palangos viešojoje bibliotekoje viešės istorikė, Žemaitijos istorijos tyrinėtoja Inga Baranauskienė. Ji nukels į XIV amžių ir aptars vieną iš nedaugelio legendinių viduramžių Lietuvos moterų – Birutę, Trakų kunigaikščio Kęstučio žmoną. Paskaitos metu bus atskleidžiama ne tik legendos apie Birutę kilmė, įvairūs jos vertinimai istorijos, kultūros bei lietuvių sąmoningumo kontekste, bet ir apsvarstoma Palangos padėtis XIV a. Lietuvos i...
Įvykiai
Lietuvoje užkastas 1000 EUR lobis ir visi kviečiami į lobio paieškas. Taip sutelktinio finansavimo platforma „Profitus“ nusprendė pažiūrėti, kiek lietuvių pasiruošę atsistoti nuo fotelių dėl 1000 EUR ir kibti į paieškas. Lobio paieškos prasideda spalio 14 d. ir visi nusprendę dalyvauti paieškose kiekvieną dieną gaus užuominas, kur yra užkastas lobis. Sutelktinio finansavimo platformos „Profitus“ rinkodaros vadovas Egidijus Sys pasakoja, kad paieškose gali...
Švietimas
Ar esate pagalvoję, kokie būtų Van Gogo, Botičelio ir Leonardo da Vinčio paveikslai, jei šie kūrėjai būtų tapę šiame skaitmeniniame amžiuje? Žinomas Jungtinės Karalystės menininkas, mados dizaineris ir iliustratorius Hey Reilly sugretino šiuolaikines technologijas su klasikiniu menu ir „Samsung“ išmaniojo „Galaxy Note10+“ pagalba moderniai patobulino garsiausių menininkų kūrinius. Menininkas H. Reilly, siekdamas savo kūrinius pristatyti platesnei auditorij...
Kriminalai
2019-10-12, apie 21:34 val., Plungės r., kelyje Šiauliai-Palanga, panaudojus policijos priverstinio stabdymo priemonę "ežys" sustabdytas automobilis Nissan Almera. 1986 m. gimusiam vairuotojui nustatytas 2,54 prom. neblaivumas.