Palanga išsidalijo „Gintarines snaiges“

© Aldas Ten / F360.LT

Lietingą šeštadienio vakarą šventiškai pasipuošusi Palanga pagerbė tuos palangiškius, kurių geri darbai lieka už kadro. Aštuonių nominacijų laureatams įteikti apdovanojimai. Nedidelis Lietuvos miestas turi kuo didžiuotis, tad artėjančias šventes pasitinka smagiai.

Prieš prasidedant šventiniam koncertui kalbinome Palangos merą Šarūną Vaitkų. „Jau tampa tradicija metinis renginys – gerumo šventė, kai dėkojame už metų darbus žmonėms, kurie yra nematomi. Jį organizuojame antrus metus. Vienas iš didžiausių dalykų gyvenime - žmogiškumas. Kai žmonės vienas kitą lanko, padedama senoliams, gelbsti kitų gyvybes“, - sakė jis.

Turi kuo didžiuotis

Meras sako, kad Palangai 2019-ieji buvo neblogi. Jos gyventojai 15 metų laukė, o šiemet pagaliau pastatytas baseinas. Moksleiviai per fizinio lavinimo pamokas juo gali naudotis nemokamai. Nuo kovo mėnesio jie jau apsilankė 28 tūkst. kartų. O kurorto senoliai gauna labai dideles 50 proc. nuolaidas, baseino paslaugomis jie gali naudotis už 3,5 euro. Darbo dienomis baseine labai daug senolių, negalią turinčių žmonių, kuriems taip pat taikomos nuolaidos.

Po 16 metų kurorto centre nebeliko prieš 16 metų sudegusios „gėdos“ – jau atstatyta senojo ir Palangai labai reikšmingo kurhauzo, kurorto širdies, išorė. Kitai metais bus tvarkomas pastato vidus. Pagaliau sutvarkytas kurorto įvažiavimo į miestą kelias.

Istorinis įvykis – pagaliau Vyriausybė Palangai grąžino Šventosios uostą, jam jau skirtas finansavimas. Kitais metais prasidės ir uosto atgimimas. Beje, Šventojoje statomi socialiniai namai.

Meras žemai lenkia galvą prieš Palangos pedagogus. Pagal prieš kelias dienas paskelbtus reitingus, Palanga yra trečioje vietoje po Vilniaus ir Kauno pagal vaikų mokymosi rezultatus.

„Noriu pasidžiaugti, kad Palanga yra vienas iš tų Lietuvos miestų, kuriuose nemažėja gyventojų. 2018 m. jų padaugėjo 1,08 proc. Šiuo metu kurortas turi apie 18 tūkst. gyventojų. Jų daugės, nes žmonės nori kokybiško gyvenimo – gamtos, geros infrastruktūros, o Palanga tai jau turi“, - sakė Š. Vaitkus.

Svajoja apie balandininkystės muziejų

Nominantus gražiai pristatė Jurgitos Minderytės smėlio piešiniai ir pianino virtuozo Sauliaus Šiaučiulio grojimas. Žiūrovai matė puikų smėlio ir džiazo duetą. Į kelionę tarp žemės ir dangaus juos lydėjo Lenkijos artistė akrobatė Anna Filipowska, nukėlusi į oro ir vandens stichijas, o ispanas Francisko Rojas Dyvinetz – į žemės ir ugnies. Artistų pasirodymą nuolat lydėjo plojimai.

Nominacijos „Metų kantrumas“ laureate tapo Anė Pertikienė, jau daugybę metų dirbanti su sutrikusios psichikos žmonėmis. Ji stiprybės semiasi iš tų žmonių, kuriems gali padėti. Kaip pasakė viena jos draugių – šiame darbe ją remia dangus.

Nominacijos „Metų nuoširdumas“ apdovanojimas atiteko Reinoldui Liaudanskui. Draugai sako, kad jis yra linksmas, nuoširdus, atlapaširdis žmogus, net neprašytas padedantis kitiems . Su juo labai lengva bendrauti. Jis - Palangos fanatikas. Jau 14 metų reklamuoja ši Lietuvos miestą užsienyje. Jo aistra - meilė gamtai ir balandžiai. Jis subūrė visus Vakarų Lietuvos balandininkus. Jo svajonė – įkurti Palangoje balandininkystės muziejų. R. Liaudanskas apdovanotas už visuomeninę veiklą, kuri garsina kurorto vardą, už tradicijų saugojimą.

“Simonytė labai gera...“

Nominacijos „Metų atsidavimas“ savininkė – Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento slaugytoja Janina Bružienė, dirbanti sunkų fizinį ir psichologinį darbą. Ji mėgstama ligonių, puikiai bendrauja su jų artimaisiais. Jos beribis ramumas visiems jiems teikia vilties. Be to, ji - dar ir meniškas žmogus. Kartu su vyru jie daro dekoratyvines raganas.

Nominacijos „Metų žydėjimas“ laurai atiteko dabar jau pensininkei Gražinai Kuleševičienei, bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ legendai, ilgametei miesto apželdinimo vyriausiajai vadybininkei. Kolegos ją vertina kaip malonią, supratingą moterį, „vadovę nuo Dievo“. O pati ponia Gražina sako, kad jai gera gyventi Palangoje.

Nominacijos „Metų šiluma“ nusipelnė Simona Bieliauskaitė, niekada neatsisakanti padėti. Ji - senolių draugė, gerumo įsikūnijimas. „Simonytė labai gera ir supratinga“. Iš kur jai tiek valios ir gerumo?“ – svarsto senoliai jos laukdami.

Apdovanota ir už drąsą

Nominacijos „Metų atjauta“ laureatas – Raimundas Litvinas, buvęs Šventosios seniūnas. Jis užburia nuoširdumu. Rūpinasi seneliais, žemesnį išsilavinimą turinčiais žmonėmis, kad jų neapgautų. Šiuo metu jis susiduria su žmonių skausmu, jam tenka išlydėti palangiškius į amžiną poilsį. Tai stiprus, darbštus, aukštos moralės žmogus. Jis apdovanotas už beribį gerumą ir viltį, pagalbą sunkiausiomis akimirkomis.

Nominacijos „Metų rūpestis“ apdovanojimas atiteko Palangos botanikos parko vadovui Antanui Sebeckui. Bendradarbiai jį vertina už tai, kad jis turi savo nuomonę, kurią ramiai išdėsto, kad niekada nepakelia balso. Kadangi jis nemėgsta tortų, kartą jie jam per gimtadienį padovanojo kibirą silkių. Deja, jis sirgo ir apdovanojimų ceremonijoje nedalyvavo.

Nominacijos „Metų drąsa“ laureatas – Žygimantas Kaminskas, generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnas, pasirinkęs nacionalinio saugumo kvalifikaciją. Jis Šventojoje išgelbėjo 5 skęstančius žmones. Ir tai ne pirmi jo išgelbėti žmonės. Jo kolegos ir vadas mano, kad gyvenime jam už tai irgi bus atlyginta. Draugai juo didžiuojasi. Pats nominantas sakė, kad jam lengviau jūroje nei stovėti per ceremoniją scenoje ir dėkojo savo komandai, vasaros sezoną dirbusiai kartu su juo Šventojoje.

Padėkota ir Gražvydui Kasparavičiui, sukūrusiam gintarinę sagę, „Gintarinės snaigės“ simbolį, kurią jis padarė greitai, o kūrė 50 metų.

Dalia BIKAUSKAITĖ,

Šventinis renginys Palangos apdovanojimai „GINTARINĖ SNAIGĖ“ Palangos koncertų salė
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
Įvertinimų nėra
373 peržiūros sausio mėn.
Aš rekomenduoju
Rekomendacijų nėra

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Kultūra
Sausio 30 d. 18 val. bibliotekoje dramų skaitymų draugija Palangoje pristato: Herkus Kunčius skaitys savo pjesę „Laisvės arena“.  Herkus Kunčius – vienas produktyviausių Lietuvos rašytojų, nuo pat debiuto 1998 m. kasmet išleidžiantis po knygą ar dramą. Jo kūrybą – romanus, esė ir pjeses – ženklina postmodernizmo bruožai ir paniekos kupina ironija vartotojų visuomenės, jos netikrų, paviršutiniškų vertybių atžvilgiu. Jo rašymą kritikai vadina „karnavalu“ – j...
Švietimas
Minint žymaus kultūros veikėjo, dailininko, profesoriaus Adomo Varno 140 metų jubiliejų, Lietuvos švietimo istorijos muziejus šiemet visuomenei pristatė parodą, kurioje buvo paliestos visos šios unikalios asmenybės įvairiapusiškumą atspindinčios veiklos.  Panaudojus dailininko A. Varno paruoštą metodiką, pasak Irmos Gūžienės LŠIM komunikacijos koordinatorės, piešimo įgūdžiams ugdyti sukurta nauja Lietuvos švietimo istorijos muziejaus edukacinė programa ,,P...
Kriminalai
Sausio mėnesį neuniformuoti Klaipėdos, Palangos ir Kretingos bendruomenės policijos pareigūnai vykdė prevencines priemones dėl nepilnamečių daromų pažeidimų, susijusių su tabako gaminių vartojimu. Pareigūnai siekia nustatyti ir sudrausminti asmenis, kurie rūko švietimo įstaigose ir jų prieigose, bendro naudojimo patalpose, vaikų žaidimo aikštelėse, ar kitose viešose vietose. Nepilnamečiams draudžiama ne tik rūkyti, bet ir turėti tabako gaminių. Priemonės m...
Ekonomika
Didesnis atlygis turi labai menką ryšį su pasitenkinimu savo darbu, rodo per pastaruosius 120 metų atliktų tyrimų apžvalga. Kaip pastebi „Bitės“ pardavimo vadovas Giedrius Skliutas, situacija pasikeičia į priešingą pusę, kai bendrovėje įvedama atlygio be lubų sistema. Tiesa, prieš tai darant vadovams reikia suvaldyti darbuotojų baimę dėl neapibrėžto uždarbio dydžio ir tuo pačiu tinkamai nustatyti atlygį lemiančius tikslus – jie turėtų būti asmeniniai ir iš...
Laisvalaikis
Panašu, kad Naujieji metai Lietuvos kelionių rinkos dalyviams bei keliautojams prasideda šiek tiek vėliau, kartu su didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautine turizmo paroda ADVENTUR. Kasmet didėjantis parodos plotas bei augantis lankytojų skaičius įrodo, kad lietuviai yra aistringi keliautojai ir jų meilė kelionėms tik stiprėja. Šiemet ši turizmo šventė, vyksianti sausio 24-26 dienomis, ir vėl stebins dalyvių bei renginių gausa. Svečiai iš tolim...
Įvairios
sparnai vis laukia tarp žemės ir dangaus jie pasiilgo vaiko jis miega manyje *** sparnai visai pabalo nuo dieviškos šviesos jie nebegali teptis tamsybėm nežinios *** sparnai lengvai pakyla nuo sapno link maldos pakelt mane virš visko žengt debesim basom *** sparnai šiltai apsikabina nutilo norai kasdienos širdy suskamba tyliai tu mano vaikas būk ramus
Sportas
Paaiškėjo visos aštuonios VIKINGLOTTO-Nacionalinės krepšinio lygos komandos, kurios po dviejų ratų persikels į stipresniųjų ekipų grupę ir užsitikrins vietą atkrintamosiose. Stipresniame pogrupyje trečiajame ir ketvirtajame ratuose žais „Telšiai“, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, „Šilutė“, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“, Vilniaus „Perlas“, Kauno „Žalgiris-2“, Joniškio „Delikatesas“ ir Šakių „Vytis“. Paskutiniame ture buvo likęs tik vienas klaustukas – ar „...
Įvykiai
Šią vasarą Palangoje į “Kurorto muziejų” rinksi Pasaulio Lietuvių Bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderiai. Vakar su Palangos savivaldybės komanda buvo aptariamos būsimo suvažiavimo detalės. Renginio eigoje planuojama kuo plačiau susipažinti su vietine bendruomene ir vietovės ypatumais taip pat aplankyti Šventają ir Kretingos apreiškimo vienuolyną. Suvažiavimo liepos 14-17 d. pagrindiniai akcentai: Lietuvybė ir pilietiškumas! Per tas die...
Įdomu!
Ocelotas yra nedidelio dydžio laukinė katė, kurią kai kurie žmonės laiko ir namuose. Ji turi didelę galvą, visoje galvoje yra juodos juostelės, užapvalintos ausys ir didelė rožinė nosis, kuri atrodo labai mielai. Ši katė turi skirtingą kailį ir spalvą, kuri priklauso nuo to, kur ji gyvena. Gyvūnai, gyvenantys miške, turi auksinę spalvą. O tie, kurie gyvena krūmuose, yra pilki. Tačiau visi Ocelotai turi vieną juos vienijantį požymį - dėmeles ant kūno, panaš...