Nuostabi katė Ocelotas

Ocelotas yra nedidelio dydžio laukinė katė, kurią kai kurie žmonės laiko ir namuose. Ji turi didelę galvą, visoje galvoje yra juodos juostelės, užapvalintos ausys ir didelė rožinė nosis, kuri atrodo labai mielai. Ši katė turi skirtingą kailį ir spalvą, kuri priklauso nuo to, kur ji gyvena. Gyvūnai, gyvenantys miške, turi auksinę spalvą. O tie, kurie gyvena krūmuose, yra pilki. Tačiau visi Ocelotai turi vieną juos vienijantį požymį - dėmeles ant kūno, panašias į leopardo kailį. Iš čia kilo jo vardas, kuris lotyniškai reiškia „kaip leopardas“. Taip pat actekų pavadinimas „ocelot“ yra verčiamas kaip „lauko tigras“.

Kaip sutramdyti ocelotą namuose

Tarp laukinių kačių Ocelotas yra mažesnis nei puma ir jaguaras, o sveria maždaug 15-20 kg ir yra  apie 1,5 metro ilgio.

Ši katė yra išranki maistui. Ją reikia šerti tik mėsą (ne kiaulieną) ir kiaušiniais. Prie oceloto maisto reikia pridėti kalcio ir vitaminų. Ocelotui namuose reikia savo vietos , kur jis galėtų ilsėsis.

Su Ocelotu reikia daug žaisti, nes tai aktyvios katės! Taip pat ši katė negali išsiversti be žaislų, kuriuos galima nusipirkti bet kurioje naminių gyvūnėlių parduotuvėje. Žaislo dydis turėtų būti toks, kad katė jo neprarytų.

Norint suprasti, kaip sutramdyti Ocelotą namuose, svarbu žinoti jo psichologines savybes gamtoje.

Ocelotas yra nuostabi katė

Ocelotai yra naktiniai gyvūnai, kurie maitinasi tik naktį. Šie gyvūnai yra labai atsargūs ir retai eina į apšviestas zonas. Po maitinimosi Ocelotai miega ant medžių. Šios rūšies katės gerai plaukia ir nebijo vandens, tačiau sušlampa tik prireikus.

Ocelotai yra puikūs medžiotojai, pasirengę keletą valandų sėdėti pasaloje, laukdami, kol grobis bus pakankamai arti, kad jį pagautų.

Jų išskirtinė ypatybė yra tai, kad Ocelotas gali vaikščioti visiškai tyliai net ant sausų lapų ar šakų. Puikus laipiojimas medžiais suteikia jiems galimybę medžioti paukščius.

Medžiotojai pastebėjo, kad Ocelotai dažnai gaudo beždžiones. Pagrindinis "lauko tigrų" maistas yra graužikai, gyvatės, varlės ir triušiai.

Gyvendami netoli žmonių gyvenamųjų vietų, Ocelotai gali medžioti naminius paukščius ar mažas kiaules. Yra duomenų, kad dideli Ocelotai netgi medžiojo asilus.

Kiekvienas Ocelotas turi savo teritoriją, kuri užima nuo 15 iki 30 kvadratinių metrų. Kiekvieną dieną jie apeina savo teritoriją ieškodami grobio, be to, labai uoliai saugo savo teritoriją. Mūšiai tarp 2 Ocelotų dėl teritorijos yra nuožmūs. Kartais tokios kautynės baigiasi vieno iš gyvūnų mirtimi.

Ocelotai yra vieniši gyvūnai. Tik kai poruojasi, jie būna kartu. Oceloto patelė paprastai atsiveda du jauniklius. Pirmus porą mėnesių tėvas padeda šeimos motinai su vaikais. Žinoma, jis prižiūri juos, kol mama medžioja. Mažyliai motinos pienu maitinasi septynias savaites. Vėliau į jų racioną įeina Ocelotės sumedžiotas grobis. Jauni Ocelotai bręsta iki 2 metų amžiaus. Tuomet palieka gimtąjį arealą ir keliauja ieškoti savų medžioklės plotų.

Ant Oceloto ausų yra baltos apvalios dėmės, padedančios jam apgauti priešus. Jie vadinami „melagingomis akimis“. Šios akys taip pat padeda kačiukams nepasiklysti, kai bėga paskui savo motiną.

Įdomūs faktai

Kai kurios Peru gentys garbino šią katę kaip dievybę, o actekų tarpe ji simbolizavo kilmingumą ir dosnumą. Kai kurie miestai ir net departamentas yra pavadinti šios katės vardu, kuris reiškia „ocelotų miestas“.

Ocelotai yra ties išnykimo riba, tačiau kai kuriose šalyse jie ir toliau medžiojami dėl nuostabaus kailio. Nelaisvėje tokie "lauko tigrai" gyvena apie 20 metų, bet gamtoje mažiau. Ocelotas Babou buvo mėgstamiausias Salvadoras Dali katinas. Roko muzikantas Grahamas Parsonsas namuose taip pat laikė Ocelotą! Tačiau šios katės laikymą namuose apsunkina tai, kad Ocelotas turi nemalonų kvapą.

Laikyti namuose Ocelotą yra labai sunku! Reiktų gerai pagalvoti, ar galėtumėte susitvarkyti su tokiu nuostabiu gyvūnu kaip Ocelotas!

Pasitikrinti kačių sveikatą dar niekada nebuvo taip paprasta - kačių sveikatos indikatorius Health Indicator jau prieinamas ir Lietuvos kačių augintojams.

ocelotas katė kačių veislės sveikatos indikatorius papildai gyvūnams
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
26 peržiūros vasario mėn.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Penktadienį Kultūros ministerijoje apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso laureatai, tarp jų ir Palangoje veikianti mažoji bendrija MB „Gero oro“.  Dvyliktą kartą organizuotu Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursu Valstybinė kalbos inspekcija siekė įprasminti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos (vasario 21-osios) minėjimo tradiciją. Konkurso tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, original...
Sportas
„Palangos Kuršiai“ (15-18) Vikinglotto-NKL pirmenybėse iškovojo trečiąją pergalę paeiliui. Šį kartą Pauliaus Barkaus auklėtiniai savo aikštėje 103:74 (30:20, 23:14, 24:24, 26:16) sutriuškino Molėtų „Ežerūną“ (13-20). Šeimininkai rungtynių tempą diktavo nuo pirmųjų susitikimo minučių ir po pirmojo kėlinio jų pranašumas siekė dviženklį (30:20), o į ilgąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis palangiškiams užtikrintai pirmaujant – 53:34. Antroje mačo dalyje vaizd...
Lietuvoje
Apibendrinus duomenis, paaiškėjo, kad nemokamai šešiolikoje nacionalinių ir respublikinių muziejų, pavaldžių Kultūros ministerijai, ir Kernavės archeologinės vietovės muziejuje 2019 metais apsilankė 415 026 lankytojai. Nuo 2019 m. pradžios kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį visiems norintiems atsiveria Lietuvos muziejų durys – 2018-ųjų metų pabaigoje kultūros ministro įsakymu patvirtinus nemokamo muziejų lankymo tvarką, gyventojai kartą per mėnesį gali...
Keliauk Lietuvoje
Dangaus krantu vadinamas miestas, supamas beveik 300 ežerų; neaprėpiami, visoje Europoje saugomų paukščių perimviečių horizontai; XVIII a. dvaro teritorijoje įkurta fizinio krūvio terapijos klinika – šių išskirtinių turistinių objektų toli ieškoti nereikia. Juos ir daugelį kitų galima rasti čia pat, Lietuvoje, galbūt – net visiškai šalia namų. Unikalios vietovės, pasiruošusios padovanoti nepamirštamą kelionių patirtį, laukia kiekvieno, ieškančio, kuo net v...
Laisvalaikis
Jurga pristato savo naujausią singlą „Švyturiai“ ir šiai dainai skirtą atvirą vaizdo klipą. Tai jau antrasis kūrinys iš pavasarį pasirodysiančio albumo, kuriuo dalinasi dainininkė. Šiuo metu pasinėrusi į albumo įrašus, Jurga trumpam ištrūks iš studijos ir su gerbėjais susitiks jaukiuose pavasario koncertuose Druskininkuose, Palangoje, Vilniuje ir Kaune. Kovo ir balandžio mėnesį įvyksiančiuose pasirodymuose Jurga praskleis paslapties užuolaidą ir pirmą kart...
Kultūra
Romansas, tarsi sielos virpesys sugrįžusiems metams į jaunystę, kupiną meilės, ilgesio ir nepamirštamų laimės akimirkų. Palangos kurhauzo koncertų salėje vasario 29 d., šeštadienį, 16 val. Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“ kviečia į premjerą – romansų vakarą „Laiškai tokie nebemadingi“.  Ansamblio „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė teigia, kad tai meilės išgyvenimų, prisiminimų vakaras, apipintas sentimentaliomis dainomis – rom...
Sportas
LFF Licencijavimo komiteto posėdyje šiandien svarstytas klausimas dėl 2020 m. LFF I lygos sezono licencijų suteikimo. LFF I lygos licencijos išduotos šiems klubams ir komandoms: Telšių „Džiugas“; Alytaus „Dainava“; Šiaulių FA „Šiauliai“; Kauno „Hegelmann Litauen“; Vilniaus BFA; Mažeikių „Atmosfera“; Kretingos „Minija“; Jonavos „Jonava“; Vilniaus „Žalgiris“ B; Vilniaus „Riteriai“ B; Panevėžio „Panevėžys“ B; Kauno „Kauno Žalgiris“ B; Marijampolės „Sūduva“ B....
Kriminalai
Palangos pareigūnai dar kartą atkreipia gyventojų dėmesį į būtinybę išlikti budriems ir saugoti savo pinigus nuo galimų sukčių. Vasario 18 d. 87 m. Palangos gyventoja, apgauta sukčių, neteko didelės pinigų sumos. Moteris teigia sulaukusi skambučio, kurio metu jai pranešta, jog ji neva atsiskaičiusi netikrais pinigais, kuriuos reikia patikrinti. Atvykusiam į namus neuniformuotam, apsimetusiam policijos pareigūnu, asmeniui, moteris atidavė 7000 eurų. Policij...
Įvairios
Skanaudami cepelinus ar šaltibarščius esame tikri, kad tai nacionaliniai mūsų šalies patiekalai – jie pirmiausia šauna į galvą, pagalvojus apie lietuvišką virtuvę. Bet yra ir daugybė kitų lietuviškų valgių ar maisto produktų, kuriais mėgaujamės kasdien, tačiau net nesusimąstome, iš kur jie atsirado. Prekybos tinklo „Iki“ ekspertai pasakoja apie Lietuvos regionams būdingą virtuvę, kuri gali nustebinti kiekvieną tradicinių šalies patiekalų mėgėją.  Pasak Ind...