Žinoma Palangos renginių organizatorė – nesėkminga verslininkė ar aferistė?

Verslininkė, kuriai nesiseka, ar aferistė? Tokį klausimą kai kurie palangiškiai dabar bando atsakyti apie palangiškę Tamarą Zaicevą, renginių organizavimo bendrovės, UAB „RVR“, direktorę. Neįvykus Gruzijos atlikėjos Tamaros Gverdciteli ir Vytauto Lukočiaus orkestro „Simfoniette“ koncertams Palangoje – koncertas buvo suplanuotas gegužės mėnesį, bet vėliau nukeltas į lapkričio pabaigą – pinigai už jį daliai bilietus įsigijusių žmonių iki šiol yra negrąžinti. Dar daugiau: žinomas dirigentas Vytautas Lukočius „Palangos tiltui“ tvirtino, kad apie koncertą lapkričio mėnesį jis nieko nežinojęs, o Sergejus Pudovkinas, T. Gverdciteli gastrolių direktorius, „Palangos tiltui“ sakė, kad apie koncertą lapkričio mėnesį negalėjo būti net kalbos. „Kadangi renginio organizatorius (RVR) neįvykdė savo įsipareigojimų – neparūpino mums vizų atvykti ir koncertuoti Lietuvoje, mes jį dar rugsėjį informavome, kad dėl neįvykdytų įsipareigojimų į Palangą neatvyksime,“ – vakar sakė S. Pudovkinas.

Neatsako į skambučius

Besisielojantys dėl galimai prarastų pinigų palangiškiai ne tik skambina į redakciją, varsto Palangos turizmo ir informacijos centro (PTIC) duris – centras pagal sutartį su bilietai.lt pardavinėjo bilietus į koncertą, bet ir skambina miesto merui.

„Tačiau susisiekti tu ponia Tamara Zaiceva yra beviltiška – ji neatsako nė į vieną telefono skambutį. O paskutiniajame elektroniniame laiške „RVR“ atsakė, kad mes jau praleidome terminą teikti prašymą pinigams grąžinti,“ – „Palangos tiltui“ sakė Viktorija Žuolienė, kuri su vyru Donatu į T. Gverdciteli ir V. Lukočiaus orkestro koncertą gegužės 25 dieną įsigijo du bilietus po 30 eurų.

„Gverdciteli – žinoma dainininkė, tai tokių kaip mes, kurie įsigijo bilietus ir kuriems nebuvo grąžinti pinigai gali būti šimtai ar net virš tūkstančio,“ – samprotavo V. Žuolienė.

„Man atrodo, kad Zaiceva dabar tiesiog slapstosi. Mes buvome keliskart nuėję į redakciją (T. Zaiceva yra ir laikraščio „Vakarinė Palanga“ redaktorė – aut.), jos neradome. Tik vieną kartą šnektelėjome su jaunu vyruku prie jos redakcijos durų. Jis pasakė mums: „Jūs tokie (nukentėjusieji) – nei pirmi, nei paskutiniai. Beviltiška.“ Labai panašu į apgaulę,“ – savo nuomonę dėstė palangiškė. „Aš čia matau sukčiavimo požymių,“ – žmonai pritarė Donatas Žuolys.

„RVR“ elektroniniame laiške V. Žuolienei sausio 8 dieną nurodo dėl pinigų grąžinimo kreiptis į bilietai.lt arba Palangos (turizmo) informacijos centrą. „Palangos informacijos centras yra bilietai.lt atstovas,“ – rašoma e-laiške.

Perka katę maiše?

Bilietai.lt kratosi bet kokios atsakomybės: „Bilietai.lt yra tarpininkas tarp renginio organizatoriaus (paslaugų teikėjo) ir pirkėjo...Už viską atsako renginio organizatorius.“

Bilietai.lt neatsakė, kiek buvo bilietų parduota į T. Gverdciteli ir V. Lukočiaus orkestro koncertą.

Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė „Palangos tiltui“ atskleidė, kad centras sulaukė ne vieno pasipiktinusio palangiškio, siekiančio susigrąžinti pinigus už neįvykusį koncertą.

„Tiesą pasakius, mes net nežinojome, kad šį koncertą organizuoja Zaicevos bendrovė. Mes sutartį dėl bilietų platinimo turime su bilietai.lt, taip pat su kitomis dvejomis bendrovėmis. Be bilietai.lt sutikimo mes negalime sugrąžinti pinigų už neįvykusį koncertą,“ – sakė R. Kmitienė.

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi ir daugiau nuo RVR nukentėjusių palangiškių.

„Į Tamarą Zaicevą dėl pinigų grąžinimo už neįvykusį koncertą kreipėmės tą pačią dieną, kai neįvyko koncertas (lapkričio 23 dieną). Iki šiol pinigų neatgavome. Zaiceva dabar parašė, kad iki sausio 31 dienos sumokės. Bilietai.lt mums pasakė, kad pinigus mums turi grąžinti koncerto organizatorius „RVR“. Tačiau kai paskambinome Tamarai Zaicevai, ji ėmė man priekaištauti: „Pati kalta. Visi viską jau išsidalino,“ – vakar „Palangos tiltui“ sakė Violeta Šukienė.

Palangiškė buvo įsigijusi 4 bilietus. Ji bilietus įsigijo praėjusių metų gegužę į to paties mėnesio pabaigoje turėjusį įvykti koncertą, tačiau jį atšaukus, moteris vylėsi žinomą gruzinų atlikėją išvysti lapkritį.

„Mes dėl Zaicevos poelgio apskambinome visur – ir į Lietuvos televiziją, ir į „Kakadu“, ir kitur. Paskambinau ir Palangos mero (Šarūno Vaitkaus) sekretorei – ji tik skėsčiojo rankomis ir davė Palangos Koncertų salės direktoriaus telefoną – jis atsiprašė manęs,“ – pasakojo V. Šukienė.

„Man net juokinga Zaicevą matyti per Naujus metus  fotografuojančią Prezidentą Gitaną Nausėdą ir mūsų merą Vaitkų. Žinoma, Prezidentas apie ją nėra girdėjęs, tačiau kaip mūsų meras? Man – labai pikta...Ar Zaiceva – žurnalistė ar aferistė?“ – retoriškai klausė palangiškė. „Kiek galima apgaudinėti žmones? O kiek žmonių neatgaus pinigų, vien dėl to, kad jie nesikreips dėl jų atgavimo?

Ar nebuvo sukčiauta?

Ar gali būti, kad T. Zaiceva galimai elgėsi ne tik nesąžiningai, bet galimai ir nusikalstamai – atidėjo gegužės mėnesį neįvykusį koncertą lapkričiui žinodama, kad jis neįvyks?

Tokią mintį perša „Palangos tilto“ pokalbių įrašai su maestro Vytautu Lukočiumi ir Sergejumi Pudovkinu, T. Gverdciteli gastrolių direktoriumi.

„Man labai gaila, kad mano vardas buvo įtrauktas į neįvykusį renginį...Su manimi net nebuvo derinta ir jokių sutarčių neturiu, koncerto rengėjas viską darė savo nuožiūra. Man Birutė Petrikytė sakė, kad pažįsta organizatorę (Tamarą Zaicevą – aut.), aš su ja (T. Zaiceva- aut.) net susitikęs nebuvau...Girdėjau, kad ji iš kažkokio pajūrio laikraščio yra,“ – sakė V. Lukočius.

„Aš tik prieš koncertą gegužės mėnesį sulaukiau kažkokio skambučio dalyvauti tokiame koncerte. Paskui jie (koncerto rengėjai – aut.) viską darė, kaip patys norėjo,“ – sakė V. Lukočius.

Apie koncertą lapkričio mėnesį žinomas maestro net nebuvo girdėjęs. „Buvau jaukas jiems – gal toks tinkamas žodis...Gaila, kad buvome įvelti į tokį žaidimą,“ – apgailestavo V. Lukočius.

Reikia domėtis kas organizuoja renginį

Kaip dirba „RVR“ atskleidžia ir S. Pudovkino liudijimas.

„Koncertas gegužės mėnesį buvo atšauktas, nes, likus iki jo dviem mėnesiams, koncerto organizatorius („RVR“ – aut.) dar nebuvo sugebėjęs mums parūpinti reikiamų vizų, nors tai žadėjo. Jie man paaiškino, kad nebuvo galima laiku pateikti dokumentų vizoms. O po to jie dingo visai,“ – vakar „Palangos tiltui“ sakė S. Pudovkinas. „Be vizų, žinoma, negalėjo būti jokių tolimesnių veiksmų – sutarties pasirašymo ir panašiai.“

Vizos atlikėjai iš Gruzijos ir jos komandai nebuvo parūpintos ir į lapkritį nukeltam koncertui.

„Neturėdami vizų rugsėjo vidury, koncerto organizatoriui pakartotinai pranešiau, kad jis turi jas kuo greičiau parūpinti mums, arba koncertas numatytas lapkritį neįvyks. Po tokio įspėjimo organizatorius tiesiog nustojo su mumis bendrauti,“ – sakė S. Pudovkinas. „Labai tikiuosi, kad už koncertą surinktus pinigus koncerto organizatorius grąžins bilietus įsigujusiesiems,“ – vylėsi jis.

Palangos klubo „Vandenis“ vadovas Romas Kisielis patarė visiems domėtis, kas yra koncerto organizatorius. „RVR“ turi tam tikrą šleifą, dar nuo Petrikytės koncerto,“ – sakė R. Kisielis. „Pasidomėkite, kad stovi už šitos firmos...“ – paslaptingai kalbėjo žinomas kurorto renginių organizatorius.

Ankstesnės „RVR“ bėdos

„RVR“ į nemalonią istoriją yra pakliuvusi ir anksčiau. Rugpjūtį UAB „RVR“ informavo, kad dėl atlikėjo Aleksandro Serovo ligos koncertas neįvyks „RVR“ suplanuotas atlikėjo koncertas rugpjūčio 7 d. Palangos koncertų salėje.

O praėjusių metų birželį atlikėjos Birutės Petrikytės jubiliejinis koncertas, kurį organizavo ta pati „RVR“, virto nemaloniu įvykiu. Šiame renginyje turėjusį pasirodyti atlikėją Merūną Vitulskį papiktino tai, kad B. Petrikytės koncerto organizatoriai pasinaudojo jo vardu ir, norėdami pritraukti daugiau klausytojų, anonsavo jį tarsi vieną iš pasirodysiančių atlikėjų, tačiau taip nebuvo – Merūnas šiame renginyje nepasirodė. Į nemalonią situaciją įkliuvęs dainininkas šalies žiniasklaidai dėstė, kad tokioje bėdoje jis veikiausiai nėra vienas ir vienintelis.

Tuomet „RVR“ direktorė T. Zaiceva sakė, jog situacija jiems yra žinoma, tačiau žiniasklaidoje viešinant M. Vitulskio poziciją esą buvo nutylėti kiti faktai.

Rekvizitai.lt nurodo, kad UAB „RVR“ įdarbina du darbuotojus.

VVTAT ragina kreiptis

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) informavo „Palangos tiltą“, kad nėra sulaukusi vartotojų skundų dėl neįvykusio koncerto Palangoje. Anot tarnybos, neįvykus numatytam renginiui, vartotojas pirmiausia turėtų kreiptis į renginio organizatorių raštu bei nurodyti savo reikalavimą.

„Vartotojui būtina išsaugoti pinigų sumokėjimą už bilietus patvirtinantį dokumentą (pirkimo kvitą, mokėjimo kortelės sąskaitos išrašą ir pan.) bei bilietus į renginį. Jei per 14 kalendorinių dienų nuo raštiško kreipimosi į renginio organizatorių vartotojui nėra pateikiamas atsakymas, arba renginio organizatoriaus atsakymas vartotojo netenkina, vartotojas turi teisę kreiptis į Tarnybą dėl ginčo nagrinėjimo vartotojų ir pardavėjų, paslaugų teikėjų ginčų sprendimo ne teisme tvarka. Kreipiantis į Tarnybą kartu su prašymu turėtų būti pateikiamos prašyme išdėstytas aplinkybes patvirtinančių dokumentų kopijos (pinigų sumokėjimą už bilietus patvirtinančio dokumento kopija, bilietų kopijos, kreipimosi į organizatorių kopija ir kitų turimų dokumentų kopijos),“ – sako VVTAT atsakymas.

Palangos miesto policija iki vakar 16 valandos neatsakė į „Palangos tilto“ paklausimą, ar yra sulaukusi pareiškimų dėl „RVR“ negrąžinamų pinigų.

T. Zaiceva ignoravo „Palangos tilto“ klausimus apie neįvykusį T. Gverdciteli ir V. Lukočiaus orkestro koncertą. Tačiau T. Zaiceva įspėjo redakciją be jos sutikimo jokiame kontekste neminėti jos vardo ir pavardės.

UAB „RVR“ Tamara Zaiceva koncertai Palanga renginių organizavimas Gruzijos atlikėja Tamara Gverdciteli Vytautas Lukočius Vakarinė Palanga
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
393 peržiūros vasario mėn.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Penktadienį Kultūros ministerijoje apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso laureatai, tarp jų ir Palangoje veikianti mažoji bendrija MB „Gero oro“.  Dvyliktą kartą organizuotu Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursu Valstybinė kalbos inspekcija siekė įprasminti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos (vasario 21-osios) minėjimo tradiciją. Konkurso tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, original...
Sportas
„Palangos Kuršiai“ (15-18) Vikinglotto-NKL pirmenybėse iškovojo trečiąją pergalę paeiliui. Šį kartą Pauliaus Barkaus auklėtiniai savo aikštėje 103:74 (30:20, 23:14, 24:24, 26:16) sutriuškino Molėtų „Ežerūną“ (13-20). Šeimininkai rungtynių tempą diktavo nuo pirmųjų susitikimo minučių ir po pirmojo kėlinio jų pranašumas siekė dviženklį (30:20), o į ilgąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis palangiškiams užtikrintai pirmaujant – 53:34. Antroje mačo dalyje vaizd...
Lietuvoje
Apibendrinus duomenis, paaiškėjo, kad nemokamai šešiolikoje nacionalinių ir respublikinių muziejų, pavaldžių Kultūros ministerijai, ir Kernavės archeologinės vietovės muziejuje 2019 metais apsilankė 415 026 lankytojai. Nuo 2019 m. pradžios kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį visiems norintiems atsiveria Lietuvos muziejų durys – 2018-ųjų metų pabaigoje kultūros ministro įsakymu patvirtinus nemokamo muziejų lankymo tvarką, gyventojai kartą per mėnesį gali...
Keliauk Lietuvoje
Dangaus krantu vadinamas miestas, supamas beveik 300 ežerų; neaprėpiami, visoje Europoje saugomų paukščių perimviečių horizontai; XVIII a. dvaro teritorijoje įkurta fizinio krūvio terapijos klinika – šių išskirtinių turistinių objektų toli ieškoti nereikia. Juos ir daugelį kitų galima rasti čia pat, Lietuvoje, galbūt – net visiškai šalia namų. Unikalios vietovės, pasiruošusios padovanoti nepamirštamą kelionių patirtį, laukia kiekvieno, ieškančio, kuo net v...
Laisvalaikis
Jurga pristato savo naujausią singlą „Švyturiai“ ir šiai dainai skirtą atvirą vaizdo klipą. Tai jau antrasis kūrinys iš pavasarį pasirodysiančio albumo, kuriuo dalinasi dainininkė. Šiuo metu pasinėrusi į albumo įrašus, Jurga trumpam ištrūks iš studijos ir su gerbėjais susitiks jaukiuose pavasario koncertuose Druskininkuose, Palangoje, Vilniuje ir Kaune. Kovo ir balandžio mėnesį įvyksiančiuose pasirodymuose Jurga praskleis paslapties užuolaidą ir pirmą kart...
Kultūra
Romansas, tarsi sielos virpesys sugrįžusiems metams į jaunystę, kupiną meilės, ilgesio ir nepamirštamų laimės akimirkų. Palangos kurhauzo koncertų salėje vasario 29 d., šeštadienį, 16 val. Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“ kviečia į premjerą – romansų vakarą „Laiškai tokie nebemadingi“.  Ansamblio „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė teigia, kad tai meilės išgyvenimų, prisiminimų vakaras, apipintas sentimentaliomis dainomis – rom...
Sportas
LFF Licencijavimo komiteto posėdyje šiandien svarstytas klausimas dėl 2020 m. LFF I lygos sezono licencijų suteikimo. LFF I lygos licencijos išduotos šiems klubams ir komandoms: Telšių „Džiugas“; Alytaus „Dainava“; Šiaulių FA „Šiauliai“; Kauno „Hegelmann Litauen“; Vilniaus BFA; Mažeikių „Atmosfera“; Kretingos „Minija“; Jonavos „Jonava“; Vilniaus „Žalgiris“ B; Vilniaus „Riteriai“ B; Panevėžio „Panevėžys“ B; Kauno „Kauno Žalgiris“ B; Marijampolės „Sūduva“ B....
Kriminalai
Palangos pareigūnai dar kartą atkreipia gyventojų dėmesį į būtinybę išlikti budriems ir saugoti savo pinigus nuo galimų sukčių. Vasario 18 d. 87 m. Palangos gyventoja, apgauta sukčių, neteko didelės pinigų sumos. Moteris teigia sulaukusi skambučio, kurio metu jai pranešta, jog ji neva atsiskaičiusi netikrais pinigais, kuriuos reikia patikrinti. Atvykusiam į namus neuniformuotam, apsimetusiam policijos pareigūnu, asmeniui, moteris atidavė 7000 eurų. Policij...
Įvairios
Skanaudami cepelinus ar šaltibarščius esame tikri, kad tai nacionaliniai mūsų šalies patiekalai – jie pirmiausia šauna į galvą, pagalvojus apie lietuvišką virtuvę. Bet yra ir daugybė kitų lietuviškų valgių ar maisto produktų, kuriais mėgaujamės kasdien, tačiau net nesusimąstome, iš kur jie atsirado. Prekybos tinklo „Iki“ ekspertai pasakoja apie Lietuvos regionams būdingą virtuvę, kuri gali nustebinti kiekvieną tradicinių šalies patiekalų mėgėją.  Pasak Ind...