Palangos ugniagesių gelbėtojų veiklos ataskaita už 2019 metus

Palangos PGT nuotr.

Palangos miesto savivaldybėje per 2019 metus kilo 46 gaisrai, 2018 metais – taip pat 46. Palangoje kilo 30 gaisrų (36), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 16 gaisrų (10). Palangos m. savivaldybėje 2019 m. gaisruose nežuvo nei vienas žmogus, taip pat nebuvo ir traumuotų (2).

Palangos PGT nuotr.

2019 metais gaisrai kilo: 13 gaisrų gyvenamosios paskirties pastatuose, 2 gaisrai transporto priemonėse, 15 gaisrų atviroje teritorijoje (miško paklotė, pieva ir kt.), kituose objektuose kilo 16 gaisrų (šiukšlių konteineriai, šiukšlės ir kt.).

Palangos PGT nuotr.

Daugiausia gaisrų kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio – 27, dėl neatsargaus rūkymo – 1, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų – 7. Dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų kilo 1 gaisras. Dėl krosnių, židinių, bei dūmtraukių gedimų 6, dėl savaiminio medžiagų užsidegimo kilo 2 gaisrai. Dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų –2.

Palangos PGT nuotr.

Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai atliko 117 gelbėjimo darbų (2018 m. – 103).Daugiausiai teikta techninė pagalba (užgriuvus medžiams ir pan.) – 20,  taip pat darbai po transporto avarijos – 20. Durų atidarymas – 11, pagalba GMP – 17,  darbai vandenyje – 1, pagalba buityje – 4, demerkurizacija (gyvsidabrio surinkimas) – 3, kiti gelbėjimo darbai – 3, budėjimas sprogmenų nukenksminimo metu – 1, pagalba policijai – 15, naftos produktų surinkimas – 2, gyvūnų gelbėjimas – 2, pagalba įmonėms ir organizacijoms – 15, pagalba aukštyje – 2, darbai ant ledo – 1,  gelbėjimas nuo gyvūnų, vabzdžių – 1.

Palangos PGT nuotr.

2019 m. Palangos PGT aktyviai dalyvavo įvairiose pratybose, organizavo susitikimus su Palangos miesto bendruomene bei susitikimo metu aptardavo temas susijusias su gaisrine sauga. Vasario mėn. dalyvavo Palangos miesto savivaldybės renginyje „Palangos stinta 2019“ .Renginio metu Palangos gyventojai ir miesto svečiai buvo supažindinami su ugniagesio profesija, taip pat buvo konsultuojami gaisrinės saugos klausimais.

Palangos PGT nuotr.

Balandžio mėnesį dalyvauta Palangos policijos komisariato organizuotame renginyje „2019 metų saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“. Renginio metu vaikai turėjo atlikti įvairias užduotis, kurios buvo vertinamos, o suskaičiavus balus buvo paskelbti bei apdovanoti nugalėtojai.

Palangos PGT nuotr.

Kovo ir gegužės mėn. Palangos moksleiviai aktyviai lankėsi Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikams buvo rodoma vaizdinė medžiaga apie gaisro pavojus namuose, taip pat aptariami juos dominantys klausimai gaisrinės saugos srityje, bei ekskursijos pabaigoje ugniagesiai gelbėtojai parodė turimą įrangą gaisrams gesinti ir atlikti įvairius gelbėjimo darbus.

Palangos PGT nuotr.

Gegužės mėn. Palangoje buvo minima Šv. Florijono diena. Šventės metu ugniagesiai gelbėtojai demonstravo savo turimą techniką ir įrangą gaisrams gesinti ir atlikti įvairius gelbėjimo darbus, taip pat konsultavo bei atsakinėjo į klausimus, kurie buvo susiję su gaisrinės sauga.

Palangos PGT nuotr.

Birželio mėn. tarnybos ugniagesiai gelbėtojai ir inspektoriai dalyvavo vaikų gynimo dienos organizuotame renginyje. Kuriame mažiesiems bei jų tėveliams demonstravo savo techniką bei pasakojo apie gaisrų prevenciją.

Liepos ir rugpjūčio mėn. lankėsi „Raganės” stovykloje, kurioje ugniagesiai gelbėtojai ir inspektoriai pasakojo apie savo darbo specifiką, gaisrų prevenciją, bei aptarė kaip saugiai elgtis vandenyje.

Palangos PGT nuotr.

Gruodžio mėn. buvo surengti Palangos savivaldybės seniūnaičių mokymai. Mokymų metu buvo skaitoma paskaita apie gaisrinės saugos reikalavimus daugiabučiuose. Atkreiptas dėmesys į renovuojamų daugiabučių apsaugos nuo žaibo įrenginių atstatymo būtinybę. Buvo priminta ir apie daugiabučių kiemų užstatymo automobiliais problemą – paaiškinta, kad būtina palikti privažiavimą prie pastatų gaisrinei technikai, siekiant išvengti didelių nelaimių ir nuostolių. Susirinkę buvo supažindinti su autonominiais dūmų detektoriais, kur juos įrengti, kaip juos prižiūrėti.

Palangos PGT nuotr.

2019 m. buvo organizuotos ir įvykdytos 11 priešgaisrinių - evakavimo pratybų: Palangos senojoje gimnazijoje, „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje, lopšeliuose-darželiuose „Ąžuoliukas“, „Pasaka“ „Gintarėlis“, „Žilvinas“, „Nykštukas“, „Sigutė“, Šventosios pagrindinėje mokykloje, Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje, Palangos pradinėje mokykloje. Pratybų metu objektų darbuotojai praktiškai apmokyti naudotis pirminėmis gesinimo priemonėmis, aptartos dažniausiai pasitaikančios klaidos evakuojantis ar gesinant gaisrus. Vaikams primintos saugaus elgesio taisyklės. Taip pat dalyvauta orlaivio avarijos likvidavimo pratybose Palangos oro uoste.

Palangos PGT nuotr.

Visus metus Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai vykdė akciją „Gyvenkime saugiai“. Akcijos metu pareigūnai lankėsi Palangos miesto ir Šventosios gyventojų daugiabučiuose, gyvenamuosiuose būstuose ir individualiuose gyvenamuosiuose namuose, gyventojams buvo teikiama reikiama informacija, susijusi su priešgaisrine sauga. Apsilankę pareigūnai įvertina lankomų patalpų gaisrinę būklę, ragina gyventojus laiku susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, sutvarkyti elektros instaliaciją, įsirengti dūmų signalizatorius ir be abejo, atsargiau elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, neleisti vaikams žaisti su degtukais. Primenama, kad kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112, aplankyti 859 būstai.

Palangos PGT nuotr.

Bendradarbiaujant su Palangos miesto savivaldybe nupirkta 20 autonominių detektorių, kuriuos ugniagesiai gelbėtojai kartu su Palangos miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro darbuotojomis  įrengė socialinės rizikos šeimų būstuose, taip pat būstuose, kuriuose gyvena senyvo amžiaus arba negalią turintys asmenys ar daugiavaikės šeimos.

Palangos PGT pareigūnai glaudžiai palaikė ryšius su medikais, policijos, pasienio pareigūnais, Palangos miesto savivaldybės darbuotojais, bendradarbiavo su viešosios tvarkos skyriumi, savivaldybės civilinės saugos, socialinės rūpybos skyriaus, švietimo skyriaus, kultūros skyriaus darbuotojais. Palangos miesto savivaldybės internetiniame puslapyje buvo talpinama informacija gyventojams priešgaisrinės saugos klausimais.

2019 m. Palangos PGT inspektoriai patikrino 108 visuomeninės paskirties objektus, taip pat dalyvavo statybų užbaigimo komisijose. Buvo pripažinti 19 tinkamų naudoti statinių.

Palangos PGT informacija
Palangos ugniagesiai statistika Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba darbuotojai
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
355 peržiūros vasario mėn.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Penktadienį Kultūros ministerijoje apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso laureatai, tarp jų ir Palangoje veikianti mažoji bendrija MB „Gero oro“.  Dvyliktą kartą organizuotu Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursu Valstybinė kalbos inspekcija siekė įprasminti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos (vasario 21-osios) minėjimo tradiciją. Konkurso tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, original...
Sportas
„Palangos Kuršiai“ (15-18) Vikinglotto-NKL pirmenybėse iškovojo trečiąją pergalę paeiliui. Šį kartą Pauliaus Barkaus auklėtiniai savo aikštėje 103:74 (30:20, 23:14, 24:24, 26:16) sutriuškino Molėtų „Ežerūną“ (13-20). Šeimininkai rungtynių tempą diktavo nuo pirmųjų susitikimo minučių ir po pirmojo kėlinio jų pranašumas siekė dviženklį (30:20), o į ilgąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis palangiškiams užtikrintai pirmaujant – 53:34. Antroje mačo dalyje vaizd...
Lietuvoje
Apibendrinus duomenis, paaiškėjo, kad nemokamai šešiolikoje nacionalinių ir respublikinių muziejų, pavaldžių Kultūros ministerijai, ir Kernavės archeologinės vietovės muziejuje 2019 metais apsilankė 415 026 lankytojai. Nuo 2019 m. pradžios kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį visiems norintiems atsiveria Lietuvos muziejų durys – 2018-ųjų metų pabaigoje kultūros ministro įsakymu patvirtinus nemokamo muziejų lankymo tvarką, gyventojai kartą per mėnesį gali...
Keliauk Lietuvoje
Dangaus krantu vadinamas miestas, supamas beveik 300 ežerų; neaprėpiami, visoje Europoje saugomų paukščių perimviečių horizontai; XVIII a. dvaro teritorijoje įkurta fizinio krūvio terapijos klinika – šių išskirtinių turistinių objektų toli ieškoti nereikia. Juos ir daugelį kitų galima rasti čia pat, Lietuvoje, galbūt – net visiškai šalia namų. Unikalios vietovės, pasiruošusios padovanoti nepamirštamą kelionių patirtį, laukia kiekvieno, ieškančio, kuo net v...
Laisvalaikis
Jurga pristato savo naujausią singlą „Švyturiai“ ir šiai dainai skirtą atvirą vaizdo klipą. Tai jau antrasis kūrinys iš pavasarį pasirodysiančio albumo, kuriuo dalinasi dainininkė. Šiuo metu pasinėrusi į albumo įrašus, Jurga trumpam ištrūks iš studijos ir su gerbėjais susitiks jaukiuose pavasario koncertuose Druskininkuose, Palangoje, Vilniuje ir Kaune. Kovo ir balandžio mėnesį įvyksiančiuose pasirodymuose Jurga praskleis paslapties užuolaidą ir pirmą kart...
Kultūra
Romansas, tarsi sielos virpesys sugrįžusiems metams į jaunystę, kupiną meilės, ilgesio ir nepamirštamų laimės akimirkų. Palangos kurhauzo koncertų salėje vasario 29 d., šeštadienį, 16 val. Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“ kviečia į premjerą – romansų vakarą „Laiškai tokie nebemadingi“.  Ansamblio „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė teigia, kad tai meilės išgyvenimų, prisiminimų vakaras, apipintas sentimentaliomis dainomis – rom...
Sportas
LFF Licencijavimo komiteto posėdyje šiandien svarstytas klausimas dėl 2020 m. LFF I lygos sezono licencijų suteikimo. LFF I lygos licencijos išduotos šiems klubams ir komandoms: Telšių „Džiugas“; Alytaus „Dainava“; Šiaulių FA „Šiauliai“; Kauno „Hegelmann Litauen“; Vilniaus BFA; Mažeikių „Atmosfera“; Kretingos „Minija“; Jonavos „Jonava“; Vilniaus „Žalgiris“ B; Vilniaus „Riteriai“ B; Panevėžio „Panevėžys“ B; Kauno „Kauno Žalgiris“ B; Marijampolės „Sūduva“ B....
Kriminalai
Palangos pareigūnai dar kartą atkreipia gyventojų dėmesį į būtinybę išlikti budriems ir saugoti savo pinigus nuo galimų sukčių. Vasario 18 d. 87 m. Palangos gyventoja, apgauta sukčių, neteko didelės pinigų sumos. Moteris teigia sulaukusi skambučio, kurio metu jai pranešta, jog ji neva atsiskaičiusi netikrais pinigais, kuriuos reikia patikrinti. Atvykusiam į namus neuniformuotam, apsimetusiam policijos pareigūnu, asmeniui, moteris atidavė 7000 eurų. Policij...
Įvairios
Skanaudami cepelinus ar šaltibarščius esame tikri, kad tai nacionaliniai mūsų šalies patiekalai – jie pirmiausia šauna į galvą, pagalvojus apie lietuvišką virtuvę. Bet yra ir daugybė kitų lietuviškų valgių ar maisto produktų, kuriais mėgaujamės kasdien, tačiau net nesusimąstome, iš kur jie atsirado. Prekybos tinklo „Iki“ ekspertai pasakoja apie Lietuvos regionams būdingą virtuvę, kuri gali nustebinti kiekvieną tradicinių šalies patiekalų mėgėją.  Pasak Ind...