Paulius Barkus: „Kiekvienas komandos narys nori ir turi tikslą patekti į finalo ketvertą“

ReAl moments - Reivytis Alfredas nuotr.

Nacionalinės krepšinio lygos (VIKINGLOTTO-NKL) čempionato antrąjį etapą pasitinkantys „Palangos Kuršiai“ jau šį ketvirtadienį savo bendražygių palaikomi stos į dvikovą su Gargždų „Gargždais“. Vyriausiojo komandos trenerio Pauliaus Barkaus vadovaujami palangiškiai pirmojoje reguliariojo sezono pusėje buvo linkę nenuspėjamai banguoti, tačiau vienas dalykas išsilaikė nepajudinamas, tai – tvirtas Palangos miesto sirgalių palaikymas. Šešerias rungtynes paeiliui savo teritorijoje laimėjusiems kurorto krepšininkams namų sienos, atrodo, padeda išlaisvinti papildomą energijos užtaisą.

„Tiesiog niekada negali atsipalaiduoti, kai jauti tokį tvirtą užnugarį iš jų pusės. Kai mūsų bendruomenė taip stipriai įsilieja į rungtynes ir taip stipriai palaiko mus, esi priverstas atiduoti visas jėgas, net jeigu ir tą dieną sekasi ne taip gerai“, – sakė vyriausiasis komandos strategas Paulius Barkus.

Įsimintiną sezoną išgyvenantis 29-erių specialistas pasidalino mintimis apie pirmąjį čempionato etapą, artėjančią dvikovą su „Gargždais“ bei savo žaidimą atrandančius ir aukščiausius tikslus sau keliančius „Palangos Kuršių“ karius.

– Treneri, pirmasis VIKINGLOTTO-NKL kovų etapas baigėsi, komanda ilgą laiką pretendavo patekti į aštuntuką, tačiau liko už jo ribų. Ar tai didelė bėda? 

– Mūsų pirmasis tikslas ir buvo patekimas į pirmą aštuntuką, visgi jame žais šiuo metu 8 pajėgiausios komandos. Bet tai nereiškia, jog antroje grupėje nereikės žaisti, čia komandos taip pat ne ką silpnesnės už pirmas aštuonias. Šiais metais NKL labai stipri ir dauguma komandų yra įveikusios viena kitą, todėl turime susitelkti ir kuo geriau pasirodyti šiame etape. Tuo pat metu, turime gerinti savo žaidimą, nes dar tikrai yra kur padirbėti. Bėdos tame nėra, nes ir antroje grupėje žaidžiančios komandos turi tokius pat šansus patekti į finalo ketvertą, kaip ir komandos, žaidžiančios pirmoje grupėje. Todėl mūsų lauks nemažai darbo siekiant galutinių sezono tikslų.

– Per pirmuosius du ratus Jūsų auklėtiniai demonstravo pakankamai banguotą žaidimą, kupiną ir sėkmingų atkarpų, ir kartais sunkiai paaiškinamų rungtynių. Kas labiausiai lėmė šį nestabilumą?

– Norėtųsi pasakyti, kad amžius turėjo didžiausią įtaką. Sezono pradžioje turėjome porą vyresnių žaidėjų, tikėjome, kad pas mus atėjusiam jaunimui pavyks atsiskleisti, ko gal nepavyko buvusiose komandose. Kitiems tai buvo laiptelis į aukštesnį lygį. Viskam reikia laiko. Šiuo metu nebesame tokie jauni. Labai stipriai prie rezultatų prisidėjo ir sunki Augustino Jankaičio trauma, jis buvo vienas komandos lyderių ir pagrindinis žmogus po krepšiu. Įvyko ir kelios korekcijos, pasikeitė keli žaidėjai, gal šiek tiek nepritapę, nepateisinę vilčių. Buvome beveik visiškai nauja komanda, dar prasidėjus sezonui teko perimti vyriausiojo trenerio postą. Žaidėjams reikėjo laiko priprasti prie manęs, man – laiko jiems išaiškinti, ko aš noriu iš jų individualiai ir kaip iš komandos. Šiuo metu jau artėjame prie norimo demonstruoti žaidimo, pradedame bręsti kaip komanda, kaip visuma, bet padirbėti dar tikrai yra kur.

– Ir rezultatų, ir vaizdo aikštelėje prasme atrodo, kad palangiškiai namų arenoje rungtyniauja kur kas pakiliau bei kelia realią grėsmę visiems varžovams. Tikriausiai „Kuršiai“ moka gerai pasinaudoti namų aikštės pranašumu?

– Geresniam žaidimui namuose, be jokios abejonės, didžiausią įtaką turi mūsų sirgaliai. Tiesiog niekada negali atsipalaiduoti, kai jauti tokį tvirtą užnugarį iš jų pusės. Kai mūsų bendruomenė taip stipriai įsilieja į rungtynes ir taip stipriai palaiko mus, esi priverstas atiduoti visas jėgas, net jeigu ir tą dieną sekasi ne taip gerai. Manau, tą jaučia mūsų žaidėjai, ypač tie, kuriems, šie metai yra pirmieji „Palangos Kuršiuose“. O kas liečia prastesnį žaidimą išvykose, tai jaučiasi kažkoks išvykų sindromas, tikrai esame kitokia komanda. Žiūrime to priežastis, bandome rasti sprendimų ir tikiuosi mums tai pavyks padaryti.

– Kitos „Palangos Kuršių“ rungtynės laukia būtent namų arenoje prieš Gargždų „Gargždus“. Ar galima sakyti, kad dvikovos su šia komanda yra principinės, turinčios papildomos ugnelės? Kas tai lemia?

– Su „Gargždų“ komanda į lygą atėjome tais pačiais metais. Matyt atsirado ta lengva naujokų priešprieša, siekis geriau pasirodyti. Taip pat Gargždai tikrai gan netolimas miestas Palangai, beveik kaimynas, todėl ir rungtynės tampa atkaklesnėmis, įdomesnėmis, svarbesnėmis. Jau nuo praėjusių metų visos mūsų dvikovos buvo atkaklios ir labai fiziškos. Šiais metais viskas vyksta panašiai, tas atkaklumas ir fiziškumas tikriausiai ir yra derbio sudedamosios dalys.

– Jums asmeniškai šis sezonas kol kas gana spalvingas – jam vos startavus perėmėte komandos vairą į savo rankas, neilgai trukus jau strategavote prieš Antano Sireikos „Šiaulius“, rungtynėse su „Neptūnu-Akvaservis“ buvote pirmąkart išvarytas iš aikštės, galų gale tapote tėčiu. Kokie kol kas įsimintiniausi šių metų momentai?

– Be abejo, įsimintiniausias momentas, tai – sūnaus gimimas, čia jau gyvenimo įvykis ir jis yra svarbiausias. Tapimo vyriausiuoju treneriu labai nesureikšminu. Esu palangiškis, esu Kuršis, todėl man visada svarbu, kaip pasirodys komanda, kokie bus rezultatai, kokį savąjį veidą demonstruosime. Priėmiau tą iššūkį vedamas noro padėti, užvirė Kuršiškas kraujas. Prie vienų linksmiausių sezono įvykių priskirčiau padovanotą antrąją techninę pražangą, kuri virto į išvarymą rungtynėse su Klaipėda. Šiek tiek likau nustebęs, visgi tai – pirmas kartas mano jau beveik 9 metus trunkančioje trenerio karjeroje. Apskritai, žiūrint į sezoną, visada įsimena ir lieka atmintyje dalykai, tokie kaip komandos bendravimas tarpusavyje, vienas kito palaikymas sunkiais momentais ir kova vienas už kitą. Sezonai baigiasi, žmonės išsiskirsto, norisi, kad tokie dalykai išlaikytų tolimesnį visų bendravimą, ir, žinoma, kad būtų galima prisiminti pergales bei kelią iki jų.

– Atrodo, trūksta tik patekimo į finalinį ketvertą – ko reikia šiai „Palangos Kuršių“ komandai norint pakartoti praėjusio sezono sėkmę?

Visų pirma, tęsti pradėtą darbą, turint tikslus ir konkrečiai žinant, kur mums reikia dar padirbėti norint pasiekti reikiamą rezultatą. Nemaža dalis rungtynių parodė, kad galime būti tikrai sunkiai sustabdomi. Belieka toliau dirbti, tapti stabilesniais, lipdyti tarpusavio supratimą ir gerinti žaidimą. Manau, kiekvienas komandos narys nori ir turi tikslą patekti į finalo ketvertą, dabar tiesiog kiekvienas turi suprasti, koks sunkus darbas mūsų visų laukia, kad skintume saldžius vaisius. Ir, aišku, norisi, kad mūsų sirgaliai ir toliau gausiai lankytųsi mūsų rungtynėse, ir toliau taip stipriai mus palaikytų bei padėtų siekti pergalių kartu.

Palangos miesto komanda  VIKINGLOTTO-NKL kovas pratęs jau sausio 30 dieną, ketvirtadienį, kuomet 18:15valandą savo namų arenoje priims Gargždų „Gargždus“. Pilną „Palangos Kuršių“ rungtynių tvarkaraštį ir turnyrinę lentelę galite rasti ČIA.

Nepamirškite savo miesto komandos sekti Facebook, Instagram bei LinkedIn tinkluose @bcpalangoskursiai.

Palangos Kuršiai NKL krepšinis Paulius Barkus vyriausiasis komandos strategas
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.
36 peržiūros vasario mėn.
Rekomendacijų nėra
Autorizuokitės ,
kad įvertinti ir rekomenduoti

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvykiai
Penktadienį Kultūros ministerijoje apdovanoti Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso laureatai, tarp jų ir Palangoje veikianti mažoji bendrija MB „Gero oro“.  Dvyliktą kartą organizuotu Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursu Valstybinė kalbos inspekcija siekė įprasminti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos (vasario 21-osios) minėjimo tradiciją. Konkurso tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, original...
Sportas
„Palangos Kuršiai“ (15-18) Vikinglotto-NKL pirmenybėse iškovojo trečiąją pergalę paeiliui. Šį kartą Pauliaus Barkaus auklėtiniai savo aikštėje 103:74 (30:20, 23:14, 24:24, 26:16) sutriuškino Molėtų „Ežerūną“ (13-20). Šeimininkai rungtynių tempą diktavo nuo pirmųjų susitikimo minučių ir po pirmojo kėlinio jų pranašumas siekė dviženklį (30:20), o į ilgąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis palangiškiams užtikrintai pirmaujant – 53:34. Antroje mačo dalyje vaizd...
Lietuvoje
Apibendrinus duomenis, paaiškėjo, kad nemokamai šešiolikoje nacionalinių ir respublikinių muziejų, pavaldžių Kultūros ministerijai, ir Kernavės archeologinės vietovės muziejuje 2019 metais apsilankė 415 026 lankytojai. Nuo 2019 m. pradžios kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį visiems norintiems atsiveria Lietuvos muziejų durys – 2018-ųjų metų pabaigoje kultūros ministro įsakymu patvirtinus nemokamo muziejų lankymo tvarką, gyventojai kartą per mėnesį gali...
Keliauk Lietuvoje
Dangaus krantu vadinamas miestas, supamas beveik 300 ežerų; neaprėpiami, visoje Europoje saugomų paukščių perimviečių horizontai; XVIII a. dvaro teritorijoje įkurta fizinio krūvio terapijos klinika – šių išskirtinių turistinių objektų toli ieškoti nereikia. Juos ir daugelį kitų galima rasti čia pat, Lietuvoje, galbūt – net visiškai šalia namų. Unikalios vietovės, pasiruošusios padovanoti nepamirštamą kelionių patirtį, laukia kiekvieno, ieškančio, kuo net v...
Laisvalaikis
Jurga pristato savo naujausią singlą „Švyturiai“ ir šiai dainai skirtą atvirą vaizdo klipą. Tai jau antrasis kūrinys iš pavasarį pasirodysiančio albumo, kuriuo dalinasi dainininkė. Šiuo metu pasinėrusi į albumo įrašus, Jurga trumpam ištrūks iš studijos ir su gerbėjais susitiks jaukiuose pavasario koncertuose Druskininkuose, Palangoje, Vilniuje ir Kaune. Kovo ir balandžio mėnesį įvyksiančiuose pasirodymuose Jurga praskleis paslapties užuolaidą ir pirmą kart...
Kultūra
Romansas, tarsi sielos virpesys sugrįžusiems metams į jaunystę, kupiną meilės, ilgesio ir nepamirštamų laimės akimirkų. Palangos kurhauzo koncertų salėje vasario 29 d., šeštadienį, 16 val. Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“ kviečia į premjerą – romansų vakarą „Laiškai tokie nebemadingi“.  Ansamblio „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė teigia, kad tai meilės išgyvenimų, prisiminimų vakaras, apipintas sentimentaliomis dainomis – rom...
Sportas
LFF Licencijavimo komiteto posėdyje šiandien svarstytas klausimas dėl 2020 m. LFF I lygos sezono licencijų suteikimo. LFF I lygos licencijos išduotos šiems klubams ir komandoms: Telšių „Džiugas“; Alytaus „Dainava“; Šiaulių FA „Šiauliai“; Kauno „Hegelmann Litauen“; Vilniaus BFA; Mažeikių „Atmosfera“; Kretingos „Minija“; Jonavos „Jonava“; Vilniaus „Žalgiris“ B; Vilniaus „Riteriai“ B; Panevėžio „Panevėžys“ B; Kauno „Kauno Žalgiris“ B; Marijampolės „Sūduva“ B....
Kriminalai
Palangos pareigūnai dar kartą atkreipia gyventojų dėmesį į būtinybę išlikti budriems ir saugoti savo pinigus nuo galimų sukčių. Vasario 18 d. 87 m. Palangos gyventoja, apgauta sukčių, neteko didelės pinigų sumos. Moteris teigia sulaukusi skambučio, kurio metu jai pranešta, jog ji neva atsiskaičiusi netikrais pinigais, kuriuos reikia patikrinti. Atvykusiam į namus neuniformuotam, apsimetusiam policijos pareigūnu, asmeniui, moteris atidavė 7000 eurų. Policij...
Įvairios
Skanaudami cepelinus ar šaltibarščius esame tikri, kad tai nacionaliniai mūsų šalies patiekalai – jie pirmiausia šauna į galvą, pagalvojus apie lietuvišką virtuvę. Bet yra ir daugybė kitų lietuviškų valgių ar maisto produktų, kuriais mėgaujamės kasdien, tačiau net nesusimąstome, iš kur jie atsirado. Prekybos tinklo „Iki“ ekspertai pasakoja apie Lietuvos regionams būdingą virtuvę, kuri gali nustebinti kiekvieną tradicinių šalies patiekalų mėgėją.  Pasak Ind...