Dėl sklypo Palangoje – mūšis: drastiškas valdininkų elgesys sukėlė šoką

Investuotojų planus statyti viešbutį Palangoje žlugdo Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) užmojis nutraukti verslininkams nuomojamo sklypo sutartį. Sprendimo priežastis verčia iš kojų – valdininkams kliūva viduržiemį nenupjauta žolė.

Klerkai išmatavo žolę?

Įmonė "Klaipėdos viešbutis" Palangoje, Vanagupės gatvėje, ketina statyti šešių aukštų apie 5 tūkst. kv. metrų ploto poilsio paslaugų kompleksą.

Užsakovai samdė projektuotojų įmonę, kuri parengė viešbučio projektą.

Projektas buvo apsvarstytas Nuolatinėje statybos komisijoje, kuri pritarė tokiems planams.

Palangos miesto savivaldybė išdavė statybos leidimą ir jokių pastabų dėl projekto nereiškė.

Verslininkai kol kas nepuolė kelti sienų ir rausti pajūrio žemės, statybų pradžia buvo nukelta dėl verslo aplinkybių.

Tačiau šį sausį įmonė sulaukė mįslingo NŽT rašto, kuriame aiškinama, jog valdininkai ketina nutraukti žemės nuomos sutartį. Akibrokštas: privatininkams valdininkai viduržiemį ėmė reikšti pretenzijas dėl šiame sklype nenupjautos žolės.

Aurimo Skirmanto nuotr.

Aurimo Skirmanto nuotr.

Teigiama, jog NŽT Palangos skyriaus pareigūnai atliko žemės naudojimo valstybinę kontrolę.

Sklype valdininkai apsilankė 2019 m. gruodžio 11 d. Po sklypo apžiūros buvo surašytas žemės naudojimosi patikrinimo aktas.

"Patikrinimo metu nustatyta, kad žemės sklypas yra nenušienautas, auga savaiminiai krūmai ir medžiai", – rašte konstatuoja valdininkai.

Nekilnojamojo turto registre pažymoje įrašyta, jog šiame sklype stovėjo pirtis, kuri yra fiziškai sunykusi.

"Netinkamas naudojimas pagal teisinius padarinius taip pat gali būti vertinamas kaip visiškas nesinaudojimas tada, kai žemės naudojimo laipsnis yra menkas", – miglotas išvadas pateikė NŽT.

NŽT pareiškė, jog inicijuos žemės nuomos sutarties nutraukimą.

Už pirkinį – pusė milijono

Įmonės "Klaipėdos viešbutis" valdybos pirmininkui Rimantui Jasiukėnui toks valdininkų elgesys sukėlė šoką. Niekas man neturi nurodinėti, kada kasti duobę ir kada sienas kelti. Tai nėra valdininkų darbas.

"Už aikštelę ir sunykusią pirtį sumokėjome 450 tūkst. litų (130,4 tūkst. eurų). Tai – nemaži pinigai. Sklype esantys inžineriniai statiniai yra privati nuosavybė. Suformuotas valstybinės žemės sklypas yra išnuomotas 99 metams. Tai kaip valdininkai įsivaizduoja, kur mums savo nuosavybę dėti, gal ją ore pakabinti, jei jau žemės nuomos sutartis nutraukinėjama?" – retoriškai klausė R.Jasiukėnas.

Nuosavybę verslininkai įsigijo teisėtu būdu, teisėtu būdu buvo išnuomotas ir žemės sklypas.

"Labai įdomu, kiek dar šalyje buvo šią žiemą tikrintų tokių sklypų? Tegul NŽT atsako, kur ir kokiose vietose jie dar matavo augančią žolę? Ar tai tikrai yra rimtas pretekstas nutraukti nuomos sutartis?" – stebėjosi R.Jasiukėnas.

Statybos leidimas galioja

Valdininkai pareiškė, jog tas faktas, kad parengtam projektui yra išduotas statybos leidimas, visai nėra esminė detalė šioje istorijoje.

Dar daugiau – klerkai pridūrė, jog statybos leidimo galiojimo terminas esą yra pasibaigęs.

Verslininkų interesams atstovaujantys teisininkai žagtelėjo po tokio pareiškimo, nes, jų nuomone, valdininkai ėmė savaip traktuoti įstatymus.

"Statybos techninio reglamento nuostatai byloja, jog iki 2010 m. spalio 1 d. išduotų statybos leidimų galiojimo terminas automatiškai pratęsiamas neribotam terminui neatliekant papildomų procedūrų", – teisės aktus citavo įmonės atstovai.

Aurimo Skirmanto nuotr.

Aurimo Skirmanto nuotr.

Verslininkams teko kreiptis į Palangos savivaldybę, jog ši surašytų raštą, kad statybos leidimo niekas nenaikino ir jo galiojimo terminas nėra pasibaigęs, nors NŽT rašte teigiama akivaizdžiai prieštaringai.

"Statybos leidimas mums išduotas 2009 m. spalio 14 d. Tai reiškia, jog jo galiojimo terminas nėra pasibaigęs", – tikino įmonės valdybos pirmininkas R.Jasiukėnas.

Kai kam prireikė sklypo?

Verslininkai įtaria, jog toks drastiškas ir rimtų motyvų neturintis valdininkų puolimas veikiausiai gali būti inspiruotas tam tikrų interesų.

"Galbūt NŽT darbuotojai jaučia spaudimą dėl iki šiol vis dar nesugrąžintos nuosavybės tam tikriems piliečiams? Tai galėtų būti priežastis pulti ieškoti nenaudojamos žemės sklypų, kurių nuomos sutartis būtų galima nutraukti. Tačiau mes rankų nenuleisime, tikrai bylinėsimės", – tikino R.Jasiukėnas.

Verslininkai ne tik yra parengę viešbučio projektą, bet ir sudarę sutartį su rangovu, kuris šį pavasarį turi pradėti statybos darbus.

"Niekas man neturi nurodinėti, kada kasti duobę ir kada sienas kelti. Tai nėra valdininkų darbas. Antras momentas, jei kam nors atrodo, jog žolė sklype yra per aukšta, duok nurodymą ją nupjauti. Nupjausime. Reikės, dar ir nudažysime. Tačiau tai nėra ta priežastis, dėl kurios nutraukiamos žemės nuomos sutartys. Beje, žemės nuomos mokestį, kuris siekia apie 7 tūkst. eurų per metus, mes mokame kruopščiai, kaip laikrodis", – pastebėjo R.Jasiukėnas.

Atlieka tyrimą

Atsakydamas į žurnalistų klausimus, NŽT Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Ruslanas Golubovas aiškino, kad sausio 29-ąją NŽT centriniame padalinyje yra gautas skundas dėl NŽT Palangos skyriaus atlikto žemės sklypo valstybinės kontrolės patikrinimo išvadų ir numatomų tolesnių veiksmų dėl žemės sklypo nuomos sutarties.

"Šiuo metu skundas yra nagrinėjamas. Skundo nagrinėjimo terminas numatytas iki vasario 26 d. Informuojame, kad atsakyti į jūsų klausimus galėsime tik išnagrinėję gautą skundą ir įvertinę NŽT Palangos skyriaus veiksmus šiuo konkrečiu atveju", – tikino R.Golubovas.

Asta Aleksėjūnaitė,

DIENRAŠTIS "KLAIPĖDA"
Nacionalinė žemės tarnyba viešbutis viešbutis Palangoje viešbučio statyba Klaipėdos viešbutis sklypo nuoma
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvairios
LRT skelbia naują informaciją apie koronaviruso sukelta infekcija užsikrėtusių asmenų maršrutus. Šią informaciją pateikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC). Tai yra informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams jų vykdomos atvejų epidemiologinės diagnostikos metu. Šis sąrašas bus nuolat pildomas. Ankstesnius užsikrėtusiųjų maršrutus galite rasti čia. 175. Patvirtintas 2020-03-29 (Klaipėda)...
Įvykiai
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien Lietuvoje patvirtintas dešimtas mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) balandžio 4-osios naktį nuo koronaviruso mirė gydytoja Stanislava Bukartienė. Tai feisbuke paskelbė jos dukra, žurnalistė Agnė Bukartaitė. S. Bukartienė daug metų dirbo gydytoja. Moteris buvo gydoma Klaipėdos ligoninė Akių ligų skyriuje, kuris buvo uždarytas dėl koronaviruso infe...
Sveikata
Šeštadienio rytą pateiktais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra užfiksuota 771 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 75 Per vakar dieną ištirta: 2944 Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 21376
Sveikata
Šiandien duris atvėrė Kretingos karščiavimo klinika, įsikūrusi Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centre (Žemaitės al. 1). Šiuo metu karščiavimo klinikos jau veikia Vilniuje, Kaune, Vilkaviškyje ir Raseiniuose. Apie kiekvieną naują darbą pradedančią Karščiavimo kliniką bus informuota atskirai. Primename, kad į karščiavimo klinikas galės kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys pacientai, čia jiems bus atliekami išsamesni tyrimai...
Sveikata
Informuojame, kad 2020 m. balandžio 3 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Palangos skyriuje gauti 3 pranešimai apie nustatytus susirgimus koronaviruso infekcija. Visi asmenys – Palangos miesto gyventojai. Pirminiais duomenimis, sergantieji per pastarąsias 14 dienų užsienyje nebuvo. Visi susirgusieji yra medicinos darbuotojai. Du iš jų dirba Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, vienas – Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje. Vykdomas epidemiologinis tyri...
Įvykiai
Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones. Pedagogo profesijai netrūksta tokių teigiamų emocijų, kaip pasitenkinimas, džiaugsmas ir pasididžiavimas. Ko gero mažiausiai iš visų emocijų yra vertinama nuostaba. Tačiau, būtent ją mes dažniausiai jaučiame, kai įvyksta kas nors malonaus, ko tikrai...
Politika
Merai tikisi konkretaus Vyriausybės įsipareigojimo sprendžiant savivaldybių biudžetų deficito klausimą, kuris netrukus taps ypač aktualus. Tokia šalies savivaldybių vadovų nuomonė buvo išsakyta penktadienį, balandžio 3 dieną, vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) valdybos pasitarime. Jame merai pažymėjo, jog šiuo metu patiriamos neplanuotos išlaidos - patalpų įrengimo, apsaugos priemonių įsigijimo, maisto davinių ir daugybės kitų - gula tik ant...
Verslas
Palangos savivaldybės paskelbta žinia, kad mieste karantino metu uždrausta teikti apgyvendinimo paslaugas, tarp nuomotojų sukėlė tikrą sumaištį. „Esu buto nuomotojas Palangoje. Užsiimu ilgalaike nuoma. Dirbu pagal verslo liudijimą. Veiklos srytis - gyvenamųjų patalpų nuoma. Dirbantys verslininkai su trumpalaike nuoma išsiima tos pačios sryties verslo liudijimą. Taip išeina, kad mes visi teikiame apgyvendinimo paslaugas”, - laiške „Vakarų ekspresui” rašė vi...
Įvairios
Padėkokime Lietuvos medikams laiškais ir piešiniais, – kviečia Vilniaus miesto savivaldybė, inicijavusi simbolinę padėkų medikams lentą virtualioje erdvėje www.aciumedikams.lt. Kol Lietuvos medikai kaunasi už visų Lietuvos gyventojų ir čia gyvenančių užsienio svečių gyvybes, rizikuodami savomis, šią kovą daugeliui lieka stebėti internetu, kiti laimingi galėdami prisidėti maisto medikams tiekimu ar aukodami pinigus medikų apsaugos priemonėms. „Ateis laikas,...