L. Pernavo sūnui dėl alkoholio pardavinėjimo LGBT klube – teismo kirtis

Skaitytojo nuotr.

Buvusio policijos generalinio komisaro Lino Pernavo sūnus Svajūnas Pernavas nesulaukė teismo palaikymo. Vaikinas Klaipėdos apygardos teismui skundė 200 eurų baudą, kurią gavo už tai, jog Palangoje, homoseksualų pamėgtame bare, persirengusiems policijos pareigūnams pardavė alaus neleistinu laiku.

Į barą – persirengus

Klaipėdos apygardos teismas administracinio nusižengimo byloje antradienį priėmė nutartį, kurioje konstatavo, kad byloje yra surinkta pakankamai duomenų, kurie leidžia patikimai spręsti dėl vaikino kaltės.

S.Pernavas vasarą plušėjo bare "Flamingo", anksčiau garsėjusiame pavadinimu "Laukinių vakarų salūnas".

Pernai, iškart po Žolinės, rugpjūčio 16 d. policijos pareigūnai surengė eilinį šios pasilinksminimo įstaigos patikrinimą.

Barą valdžiusi mažoji bendrija "Gaumena" vasarą jau buvo ne kartą tikrinta, kaip bare laikomasi prekybos alkoholiu tvarkos. Įmonei alkoholio prekybos licencija yra apribota iki 1 val. nakties.

Du neuniformuoti policijos pareigūnai į barą nuvyko penktadienį, apie pusę pirmos nakties. Prie stalelio prisėdo dviese – pareigūnė su kolega, to pačio skyriaus pareigūnu.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos tarnyba buvo gavusi Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento prašymą suteikti pagalbą ir patikrinti gautą informaciją, kad šiame bare alkoholiu prekiaujama draudžiamu laiku.

Palangos miesto savivaldybės administracija po daugkartinių skundų dėl šio baro veiklos 2018 m. gegužę neterminuotam laikui apribojo įmonės "Gaumena" alkoholio prekybos licenciją, kuri prekiauti leido tik nuo 8 val. ryto iki 1 val. nakties.

Įdavė žymėtą kupiūrą

Pareigūnų įgudusi akis iš karto pastebėjo, kaip pasikeitė baro darbas atėjus 1 val. nakties. Pasilinksminimo įstaigoje ir toliau liejosi alkoholis, tiesa, stipriųjų gėrimų barmenai nebepardavinėjo, tačiau alų ir toliau pilstė į bokalus.

"Kaip prieš tai pardavinėjo alkoholį, taip ir po pirmos valandos toliau pardavinėjo", – pažymėtas pareigūnų liudijimas teismo nutartyje.

Esą tuo metu vienas iš barmenų garsiai šūktelėjo kolegoms: "Po pirmos valandos, ar žinote, kaip mušti į kasą?"

Pareigūnai prie baro patys užsisakė alaus, barmenui padavė anksčiau pasižymėtą 20 eurų kupiūrą. Barmenas lyg niekur nieko įpylė alkoholinio alaus, tačiau į čekį buvo įrašyta, kad parduotas nealkoholinio alaus bokalas.

Pažeidimų neįžvelgė

S.Pernavas su policijos paskirta bauda nesutiko ir apskundė nutarimą Klaipėdos apylinkės teismui, tačiau jis skundo netenkino, pažymėjęs, kad policijos pareigūnai baudą skyrė pagrįstai.

Jaunuolis pasinaudojo teise į apeliaciją ir dėl pirmosios instancijos teismo nutarties padavė apeliacinį skundą, teigdamas, kad pirmosios instancijos teismas pažeidė įrodymų vertinimo taisykles, nepašalino byloje esančių prieštaravimų ir dar esą pažeidė nekaltumo prezumpciją.

Teismas padarė išvadą, kad, priešingai nei teigia apeliantas, administracinio nusižengimo protokole yra suformuluotas aiškus kaltinimas dėl licencijoje numatytų apribojimų prekiauti alkoholiniais gėrimais po 1 val. nakties pažeidimo.

Kaltinimo pobūdis pažeidėjui buvo aiškus, jis žinojo, už ką yra baudžiamas, tą jis patvirtino ir duodamas paaiškinimus pirmosios instancijos teisme, nurodęs, kad jam buvo žinoma, jog bare nebuvo galima prekiauti alkoholiu po 1 val. nakties.

Teismas konstatavo, kad S.Pernavo teisė į gynybą nebuvo suvaržyta.

Konstatuota, kad pirmosios instancijos teismas objektyviai įvertino byloje esančius įrodymus, pateikė jų visumos analizę, išvadas motyvavo, nutartyje nėra jokių prieštaravimų.

Pažymėta, kad pirmosios instancijos teismas buvo aktyvus aiškindamasis tiek pažeidėjo, tiek jo advokatės keltas versijas apie tai, ar tikrai gėrimo pareigūnui pardavė būtent administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo, ar galėjo būti parduota nealkoholinio alaus, kuris nurodytas pažeidėjo teismui pateiktame kasos kvite.

Gynybos taktika – abejotina

Pareigūnas, kuriam buvo parduotas alkoholis, teismo posėdyje nuosekliai patvirtino tarnybiniame pranešime nurodytas aplinkybes, t. y. jog situaciją bare stebėjo jau nuo maždaug pusės pirmos nakties ir pamatė, kad po pirmos valandos barmenai nepardavinėjo tik stipriųjų alkoholinių gėrimų, tačiau pilstomus alkoholinius gėrimus ir toliau pardavinėjo.

Teismas įvertino ir tai, kad pats pažeidėjas iškart po užfiksuoto pažeidimo rašytame paaiškinime pripažino, jog pareigūnui pardavė būtent alkoholinį alų pusės litro talpos stiklinėje taroje, su pažeidimu sutiko ir gailėjosi, savo kaltės neneigė ir naujo paaiškinimo neteikė po kelių dienų policijos įstaigoje surašant administracinio nusižengimo protokolą.

Pažeidėjas versiją apie tai, kad pareigūnai jam darė spaudimą rašant paaiškinimą ir pripažinimą, pateikė tik bylos nagrinėjimo teisme metu.

Asta Aleksėjūnaitė,

DIENRAŠTIS "KLAIPĖDA"
Klaipėdos apygardos teismas Palanga Linas Pernavas Svajūnas Pernavas Gaumena Flamingo
Jei pastebėjote klaidą, pažymėkite reikalingą tekstą ir spauskite Ctrl+Enter, kad pranešti apie tai redakcijai.

Komentarai

Komentarai skirti bendrauti ir aptarti įmonės ar renginio ypatybes, taip pat išsiaiškinti įdomius klausimus apie tai.

Įvairios
LRT skelbia naują informaciją apie koronaviruso sukelta infekcija užsikrėtusių asmenų maršrutus. Šią informaciją pateikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC). Tai yra informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams jų vykdomos atvejų epidemiologinės diagnostikos metu. Šis sąrašas bus nuolat pildomas. Ankstesnius užsikrėtusiųjų maršrutus galite rasti čia. 175. Patvirtintas 2020-03-29 (Klaipėda)...
Įvykiai
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) balandžio 4-osios naktį nuo koronaviruso mirė gydytoja Stanislava Bukartienė. Tai feisbuke paskelbė jos dukra, žurnalistė Agnė Bukartaitė. S. Bukartienė daug metų dirbo gydytoja. Moteris buvo gydoma Klaipėdos ligoninė Akių ligų skyriuje, kuris buvo uždarytas dėl koronaviruso infekcijos. „Ji buvo geriausia mama ir puiki gydytoja. Pasišventusi savo profesijai, bet visada žmogiška ir su velniukais akyse. Ją tokią da...
Sveikata
Šeštadienio rytą pateiktais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra užfiksuota 771 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų: 75 Per vakar dieną ištirta: 2944 Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 21376
Sveikata
Šiandien duris atvėrė Kretingos karščiavimo klinika, įsikūrusi Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centre (Žemaitės al. 1). Šiuo metu karščiavimo klinikos jau veikia Vilniuje, Kaune, Vilkaviškyje ir Raseiniuose. Apie kiekvieną naują darbą pradedančią Karščiavimo kliniką bus informuota atskirai. Primename, kad į karščiavimo klinikas galės kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys pacientai, čia jiems bus atliekami išsamesni tyrimai...
Sveikata
Informuojame, kad 2020 m. balandžio 3 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Palangos skyriuje gauti 3 pranešimai apie nustatytus susirgimus koronaviruso infekcija. Visi asmenys – Palangos miesto gyventojai. Pirminiais duomenimis, sergantieji per pastarąsias 14 dienų užsienyje nebuvo. Visi susirgusieji yra medicinos darbuotojai. Du iš jų dirba Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, vienas – Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje. Vykdomas epidemiologinis tyri...
Įvykiai
Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenė, kaip ir visos Lietuvos mokyklos, priėmė 2020 metų nelauktus koronaviruso pandemijos iššūkius: nuotolinio ugdymo organizavimą ir kovos su COVID-19 priemones. Pedagogo profesijai netrūksta tokių teigiamų emocijų, kaip pasitenkinimas, džiaugsmas ir pasididžiavimas. Ko gero mažiausiai iš visų emocijų yra vertinama nuostaba. Tačiau, būtent ją mes dažniausiai jaučiame, kai įvyksta kas nors malonaus, ko tikrai...
Politika
Merai tikisi konkretaus Vyriausybės įsipareigojimo sprendžiant savivaldybių biudžetų deficito klausimą, kuris netrukus taps ypač aktualus. Tokia šalies savivaldybių vadovų nuomonė buvo išsakyta penktadienį, balandžio 3 dieną, vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) valdybos pasitarime. Jame merai pažymėjo, jog šiuo metu patiriamos neplanuotos išlaidos - patalpų įrengimo, apsaugos priemonių įsigijimo, maisto davinių ir daugybės kitų - gula tik ant...
Verslas
Palangos savivaldybės paskelbta žinia, kad mieste karantino metu uždrausta teikti apgyvendinimo paslaugas, tarp nuomotojų sukėlė tikrą sumaištį. „Esu buto nuomotojas Palangoje. Užsiimu ilgalaike nuoma. Dirbu pagal verslo liudijimą. Veiklos srytis - gyvenamųjų patalpų nuoma. Dirbantys verslininkai su trumpalaike nuoma išsiima tos pačios sryties verslo liudijimą. Taip išeina, kad mes visi teikiame apgyvendinimo paslaugas”, - laiške „Vakarų ekspresui” rašė vi...
Įvairios
Padėkokime Lietuvos medikams laiškais ir piešiniais, – kviečia Vilniaus miesto savivaldybė, inicijavusi simbolinę padėkų medikams lentą virtualioje erdvėje www.aciumedikams.lt. Kol Lietuvos medikai kaunasi už visų Lietuvos gyventojų ir čia gyvenančių užsienio svečių gyvybes, rizikuodami savomis, šią kovą daugeliui lieka stebėti internetu, kiti laimingi galėdami prisidėti maisto medikams tiekimu ar aukodami pinigus medikų apsaugos priemonėms. „Ateis laikas,...